امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 04:12:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 41083

تاریخ انتشار : 23/11/1396 - 12:55

شهردار جویبار:

پیشرفت و توسعه شهری با مشارکت مردم امکان‌پذیر است/ 95 درصد پیاده‌روهای شهر جویبار خاکی است

شهردار شهر جویبار اظهار کرد: برای افزایش مشارکت مردمی نیازمند اعتمادسازی بین مردم و شهرداری هستیم که در این راستا مشوق‌هایی را برای جلب اعتمادسازی مردم در نظر گرفته‌ایم .

پیشرفت و توسعه شهری با مشارکت مردم امکان‌پذیر است/ 95 درصد پیاده‌روهای شهر جویبار خاکی است

به گزارش خبرنگار جویباران،علی یاری سراجی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به دنبال ایجاد انضباط مالی و مقابله با فساد مالی هستم گفت: در این مدت کوتاه توانسته‌ایم از بسیاری از هزینه‌های اضافی جلوگیر و ایجاد یک انضباط مالی ماهانه حدود 50 میلیون تومان صرفه‌جویی هزینه داشته باشیم.

وی بابیان اینکه ساخت‌وسازها در شهر جویبار کاهش‌یافته است اظهار کرد: بیشترین درآمد شهرداری از بخش عوارض ساخت‌وساز تأمین می‌شد که با کاهش آن شهرداری باید در پی درآمدی ثابت و پایدار از طریق اجرای طرح‌های گردشگری، تفریحی و رفاهی باشد.

شهردار شهر جویبار تصریح کرد: مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که خاکی بودن 95 درصد پیاده‌روهای سطح شهر یکی از آن موارد است.

یاری سراجی با اشاره به اینکه فقط 10درصد مردم جویبار عوارض زباله و نوسازی پرداخت می‌کنند گفت: اگر به دنبال شهری آباد و توسعه‌یافته هستیم مردم باید همراه با شهرداری باشند.

وی افزود: برای افزایش مشارکت مردمی نیازمند اعتمادسازی بین مردم و شهرداری هستیم که در این راستا مشوق‌هایی را برای جلب اعتمادسازی مردم در نظر گرفته‌ایم .

شهردار شهر جویبار بابیان اینکه ۱۰۰ نیروی مازاد در شهرداری حضور دارد تأکید کرد: در حال حاضر ۲۰۹پرسنل در شهرداری مشغول به کار هستند و فعلاً برنامه‌ای برای تعدیل نیروهای شهرداری نداریم ولی چنانچه نیرویی در حوزه کاری خود کم‌کاری داشته باشد از بدنه شهرداری اخراج خواهد شد.

یاری سراجی همچنین بیان کرد:

وی از تولید روزانه ۵۰ تن زباله در شهر خبر داد و گفت: هزینه سالانه عوارض زباله برای هر خانوار ۱۴۰ هزار تومان است که برای افزایش مشارکت مردم به‌طور متوسط ۲۴ هزار تومان از شهروندان جویبار دریافت می‌شود.

شهردار شهر جویبار بابیان اینکه به دنبال راه‌اندازی موزه کشتی در این شهر هستیم اظهار کرد: شهرداری زمینی برای این کار در نظر گرفته‌شده که برآورد هزینه اولیه آن 200 میلیون تومان است که نیازمند حضور خیرین برای اجرای این طرح هستیم که راه مؤثری برای جذب گردشگر برای شهرستان جویبار خواهد بود.

یاری سراجی به بودجه شهرداری شهر جویبار در سال 97 اشاره و عنوان کرد: 17 میلیارد تومان بودجه سال 97 در نظر گرفته‌شده است که از این میزان 14 میلیارد تومان آن هزینه جاری و 3 میلیارد تومان در بخش عمرانی هزینه خواهد شد.

وی از افتتاح 4 پروژه در دهه فجر خبر دارد و گفت: بهره‌برداری از گلخانه به مساحت ۸ هزار مترمربع با زیربنای ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع و تولید ۱۵ هزار بوته گل‌های زینتی، آسفالت خیابان مسکن مهر، بازگشایی خیابان ۲۰ متری و روشنایی خیابان شریعتی بااعتبار ۱میلیارد و ۵۰ میلیون تومان در دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

شهردار شهر جویبار در پایان از بومی‌سازی جمعه‌بازار این شهر خبر داد و اظهار کرد: 70 درصد فروشندگان در جمعه‌بازار جویبار غیربومی هستند که به دنبال بومی‌سازی این بازار سنتی با همکاری اداره بازرگانی، اصناف و بهداشت و درمان خواهیم بود که پس‌ازآن فقط 10درصد افراد غیربومی در این بازار حضور خواهند شد.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 23 بهمن 1396 - 19:53
    سید درکاسری

    شهردار عزیز جویبار: اگه می خواهی ماندگار بشی در شهرداری: 1- برو ببین شهردار ساری چکار داره میکنه. درست دست کذاشت رو کارایی که شهرداران قبلی ساری اونا را تو خواب نمی دیدند. 2-در بحث امنیتی و انتظامی نیز سردار جعفری نسب هم کارایی تو استان انجام داد که فرماندهان قبلی کمتر انجام دادند و نامش ماندگار شد تو استان. شروع خوبی داشتید تا بحال با توکل بر خداوند و همت شما ، حتما موفق خواهید بود.

    4 0
دیدگاه شما در مورد : پیشرفت و توسعه شهری با مشارکت مردم امکان‌پذیر است/ 95 درصد پیاده‌روهای شهر جویبار خاکی است

پیشرفت و توسعه شهری با مشارکت مردم امکان‌پذیر است/ 95 درصد پیاده‌روهای شهر جویبار خاکی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS