امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 10:09:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 40868

تاریخ انتشار : 11/11/1396 - 11:18

پرداخت 92 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های خوداشتغالی

استاندار مازندران گفت : 92 میلیارد تومان تا کنون برای ایجاد طرح های خوداشتغالی در استان پرداخت شد.

به گزارش جویباران، محمد اسلامی در جلسه شورای اداری نور با اشاره به نزدیک شدن به سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: استکبار طی این مدت بدون شرم و حیا انقلاب اسلامی را تخریب می کند و  با صرف هزینه های سنگین سعی می کند تا موفقیت ها را به عدم موفقیت تبدیل کند.

وی با بیان اینکه اسکتبار سعی دارد عوامل مخرب را سرراه ما قرار دهد تا مراحل تعالی طی نشود افزود: دعوا بر سر سلاح هسته ای و حقوق بشر نیست، بلکه دعوا سر پرچم است و دشمن برای آن هزینه های هنگفتی پرداخته است. 

استاندار مازندران از مدیران دستگاه ها به عنوان خط مقدم دولت یاد کرد و گفت: نرخ رضایت مندی مردم به خصوص در استان مازندران باید حداکثر باشد. 

اسلامي به نقش استان مازندران در دوران انقلاب اسلامي و جنگ پرداخت و يادآور شد: مردم اين استان در انتخابات نيز با مشاركت حداكثري خود جز مقام هاي برتر كشور هستند؛  به همین خاطر اين استان شايسته بهترين نوع مديريت و خدمات است. 

وي با بيان اينكه آنچه مردم مازندران را آزار مي دهد عدم رسيدگي يك دست است ،خاطر نشان كرد: اعضاي اداري حق ندارند عضو هيچ حزب و گروهي باشند و بايد طبق راي مردم عمل كرد. 

استاندار مازندران با تاكيد براينكه مردم بايد احساس امنيت داشته باشند؛ عنوان كرد: مديران به عنوان سرپنجه جمهوري اسلامي هستند و از لحاظ رفتاري و مديريتي بايد قوي عمل کنند. 

اسلامي با اشاره به اينكه دولت فساد اداري و روابط مخرب را ساماندهي كرده است، تاكيد كرد: پنجره واحد و ميز خدمت در جهت ارائه خدمات از راه دور اجرا و در اين راستا در گمرك نيز با ايجاد سامانه جامع جلوي بسياري از فسادها گرفته شد. 

وي از سامانه كسب و كار به عنوان يكي ديگر از خدمات دولت ياد كرد و گفت: اين سامانه در جهت سالم نگه داشتن فعاليت ها و شفاف بودن و نيز پاك كردن مسير و حذف غير ضروري رفت و آمد مردم است .

استاندار مازندران با بيان اينكه يكي از مهم ترين دغدغه هاي اين استان اشتغال است، تصريح كرد: سال گذشته در راستاي ايجاد اشتغال  مبلغ 480 ميليارد تومان در قالب ستاد تسهيلات به واحدهاي توليدي تسهیلات تعلق گرفت و امسال نيز 200 ميليارد تومان اختصاص يافته است . 

اسلامي اظهار كرد: از مجموع هزار و 600 كارخانه موجود در استان تاكنون اطلاعات كامل 900 كارخانه از نظر ميزان نيروهاي بيمه شده و ساير اطلاعات جمع آوري شده است و مابقي نيز تا پايان سال انجام مي شود. 


وی، فقرزدایی و رفع محرومیت را از برنامه های اساسی دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: ۹۲ میلیارد تومان تا کنون برای ایجاد طرح های خوداشتغالی در استان پرداخت شد و باید مراقبت جدی صورت گیرد تا تسهیلات حوزه بهزیستی و کمیته امداد به افراد واجد شرایط برای توانمند سازی آنان پرداخت شود .

استاندار، رونق اشتغال روستایی با هدف تثبیت جمعیت و اعتلای اقتصادی روستاها را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و گفت: در فاز نخست بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان سهم استان از این بخش است و شهرستان ها اختیار دارند تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان را به متقاضیان راسا پرداخت نمایند .

وی، افزود: بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دو ماهه اخیر ۱۵ درصد رشد داشته و باید با جدیت ترویج شود .

رییس شورای اداری استان، با بیان این که از مدیران کارآمد و متعهد حمایت می کنیم و تحت تاثیر فشار قرار نمی گیریم، تصریح نمود: باید به جوانان و بانوان شایسته برای نقش آفرینی در مناصب مدیریتی فرصت داد .

نماینده عالی دولت بر اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، پاکسازی فضای شهرها از زباله و نخاله، اجرای برنامه های فرهنگی و نشاط آور، برگزاری جشنواره ها و راه اندازی نمایشگاه ها و بازارچه های محلی برای عرضه غذاهای بومی و صنایع دستی استان و بهره گیری از دیگر ظرفیت های گردشگری از جمله بوم گردی تاکید کرد و اظهار داشت: پارک جنگلی نور به مقصد گردشگری ممتاز تبدیل شود .

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : پرداخت 92 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های خوداشتغالی

پرداخت 92 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های خوداشتغالی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS