امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 14:38:54
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 4075

تاریخ انتشار : 20/02/1393 - 09:45

واشنگتن پست: توافقات نهایی با ایران شکست می خورد/ تحریم ها افزایش می یابد

احتمال افزایش فشار های اقتصادی بعد از 21 ماه ژولای زیاد است مگر اینکه معجزه ای شکل بگیرد و همه چیز خوب بیش برود.

واشنگتن پست: توافقات نهایی با ایران شکست می خورد/ تحریم ها افزایش می یابد

به گزارش جویباران،به نقل از جام نیوز، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست (washingtonpost) در مقاله ای در آستانه دور جدید و حساس مذاکرات ایران و غرب با عنوان "امکان ایران هسته ای و توقف جنگ" نوشت:

« در حالیکه توجه جهان به روسیه است، و ضرب العجل حساس در مورد برنامه هسته ای ایران به سرعت نزدیک می شود. باید دید در 20 ژولای بالاخره توافقات نهایی انجام می گیرد یا زمان آن بازهم به تاخیر خواهد افتاد.

هیچ شانسی وجود ندارد که ایران توافق کند تا برنامه هسته ای خود را کاملا متوقف کند و مواد هسته ای خود را به خارج بفرستد و همکاری های کاملی را با سازمان ملل انجام دهد و باید گفت برای مدتی هم است که دولت اوباما نیز خواستار این موارد نیست و تنها خواستار توقف آب سنگین اراک می باشد.

با رصد واکنش های دولت اوباما مانند برخورد او با سلاح های هسته ای سوریه و شکست او در توقف روسیه در بدست آوردن کریمه، مقامات ایران شکی ندارند که درصورت شکست مذاکرات، خیلی هم آنها با مشکلات روبرو نخواهند شد.

ایران با این روندی که در پیش گرفته است نه تنها سانتریفیوژ های خود را ارتقا می بخشد بلکه به سمت برنامه سلاح هسته ای نیز نزدیک و نزدیک تر هم می شود.

شانس کمی وجود دارد که توافقات هسته ای در ماه ژولای خوب پیش برود و این شکست دیگری برای اوباما خواهد بود و بعد از آن در خواست ها برای افزایش تحریم نیز افزایش خواهد یافت و به احتمال زیاد زمان بیشتری برای توافقات هسته ای درخواست می شود و در آخر یا یک توافق بد هسته ای شکل می گیرد و یا ایران به کره شمالی تبدیل خواهد شد و این چیزی است که مقامات اسرائیل دائما در مورد آن اظهار نگرانی می کنند.

خطر توافق بد می تواند تمام نتایج تحریم های گذشته تا حال را از بین ببرد و مهر بین المللی توافق و سازش را بر فعالیت های هسته ای ایران بکوبد.

راه جلوگیری از این حادثه نیز ساده است و کنگره آمریکا باید با اعمال شرایط تحریم  جدید در روند توافقات، از این امر جلوگیری کند و با در نظر گرفتن پیش شرط هایی در توافقات حاصله و اعمال تحریم های جدید، از نتیجه بد توافقات هسته ای با ایران جلوگیری کرد.

با تصویب این لایحه در کنگره، برای اوباما و ایران این پیام را در بر خواهد داشت که دیگر زمان توافقات تلفنی و طفره رفتن از توافقات نهایی تمام شده است و احتمال افزایش فشار های اقتصادی بعد از 21 ماه ژولای زیاد است، مگر اینکه معجزه ای شکل بگیرد و همه چیز خوب پیش برود. »

 

دیدگاه شما در مورد : واشنگتن پست: توافقات نهایی با ایران شکست می خورد/ تحریم ها افزایش می یابد

واشنگتن پست: توافقات نهایی با ایران شکست می خورد/ تحریم ها افزایش می یابد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS