امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 13:48:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 40737

تاریخ انتشار : 06/11/1396 - 11:58

آخرین وضعیت رسیدگی به نفتکش غرق شده سانچی

رسیدگی به وضعیت نفتکش غرق شده سانچی در هفته ای که گذشت با پیگیری مستمر مسئولان کشورمان ادامه یافت و در نتیجه DNA سه پیکر یافته شده برای تعیین هویت به ایران ارسال شده و ربات های جستجوگر در اعماق دریا در حال ادامه جستجو هستند.

به گزارش جویباران، 12 روز پیش (24 دی‌ماه 96) نفتکش ایرانی سانچی در میانه آبهای شرقی چین به اعماق آب فرو رفت و از آن روز بررسی ها برای کسب اطلاعات از دلیل بروز حادثه و تلاش برای کسب اطلاع از وضعیت پیکرهای خدمه نفتکش غرق شده وارد مرحله جدیدی شد.

*نفتکش ایرانی در عمق 115 متری دریاست / ربات های شناور در حال تجسس

سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در دیدار با خانواده شهید بهرام اتحاد در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به نفتکش غرق شده ایرانی گفت: همه تلاشمان را برای دسترسی مجدد به کشتی سانچی بکار می‌گیریم و از شرکت‌های بزرگ دریایی کمک خواستیم و با توجه به اینکه کشتی در عمق 115 متری قرارگرفته است، ربات ‌های شناور را برای تجسس فرستادیم.

وی افزود: این حادثه بزرگ،سریع و ناگهانی متأسفانه باعث شد این عزیزان برای همیشه و تنهای تنها در کشوری غریب متأسفانه جان خود را از دست بدهند و با آن عشق و آرامشی که در دلشان بود و به‌عنوان دریانورد می‌شناختیم، در همان دریا دفن شوند.

* امکان غواصی در عمق 115 متری وجود ندارد / درخواست از تمام گروه های متخصص دنیا

کیان ارثی تصریح کرد: متأسفانه هنوز شرایط فنّاوری به آن حدی نرسیده که غواصی در آن عمق شکل بگیرد ولی از گروه‌های متخصص در سرتاسر دنیا درخواست‌های متعددی کرده‌ایم تا بررسی‌های خود را ادامه بدهند و اگر شرایطی برای ورود ایجاد شد، شاید بتوانیم نشانه‌ای از این عزیزان پیدا کنیم و حداقل کاری که می‌توانیم انجام بدهیم این نشانه‌ها را تقدیم خانواده‌ها کنیم.

وی ادامه داد: هنوز هیچ شرکتی نتوانسته به ما جواب بدهد اما تا جایی که می‌توانیم تلاشمان را می‌کنیم حق‌ و حقوق این عزیزان در بالاترین شرایط قرار بگیرد و مقام شاخص شهدا که واقعاً استحقاق آن را دارند را برایشان در نظر گرفتیم.

* مصاحبه ایران با 21 خدمه کشتی چینی آغاز شد

هادی حق شناس، معاون سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص بررسی اطلاعات جعبه سیاه و مصاحبه با خدمه کشتی چینی گفت: با طی شدن مراحل قانونی و اخذ مجوز های لازم، گفتگو با 21 خدمه کشتی فله بر چینی آغاز شده است.

حق شناس با بیان اینکه "اطلاعات این مصاحبه و اظهارات 21 خدمه کشتی فله بر کریستال محرمانه است و رسانه ای نخواهد شد"، گفت: رمزخوانی جعبه سیاه VDR نفتکش سانچی و کشتی کریستال در حال انجام است و تا زمانی که نتیجه رمزخوانی VDR نهایی نشده، اجازه نداریم که اطلاعات استخراج شده از آن نظیر اصوات را انتشار دهیم.

* اطلاعات بدست آمده محرمانه می ماند

وی افزود: مطابق با قوانین بین المللی، نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی، برای حفاظت از این اطلاعات و محرمانه نگه داشتن آن با 3 ذی نفع دیگر حادثه تفاهم نامه امضا کرده اند که علاوه بر ایران، کشورهای چین، پاناما و هنگ‌کنگ در این سانحه جز ذی نفعان هستند.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی اذعان داشت: اطلاعات استخراج شده از VDR کشتی فله بر کریستال نیز همانند سانچی درج نخواهد شد و محرمانه نزد ذی نفعان و بیمه گران باقی می ماند.

* تعیین هویت 3 پیکر یافته شده در هفته پیش رو

حق شناس خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد نتیجه آزمایش‌های DNA سه پیکر یافته شده از سانحه سانچی هفته آینده قطعی و اعلام می شود.

همچنین سرکنسول ایران در شانگهای در خصوص ارسال نتایج آزمایش DNA سه پیکر یافت شده گفت: آزمایش های DNA سه ملوان نفتکش سانچی به ایران ارسال شده و منتظر تطبیق آن با نمونه های اخذ شده از خانواده ها هستیم.

* احتمال معرفی دریا به عنوان مقصر حادثه

در حالی که بررسی ها برای شناسایی دلایل بروز حادثه با بازخوانی و تحلیل اطلاعات جعبه سیاه نفتکش ایرانی، جعبه سیاه کشتی چینی و مصاحبه با خدمه کشتی چینی ادامه دارد، کاپیتان حسینی سانیج کاپیتان سابق نفتکش سانچی در خصوص دلایل بروز این حادثه گفت: "شرایط دریای چین شرقی و ترافیک زیاد در بروز سانحه دخیل بود و احتمال دارد یکی از دو کشتی طرف مقابل را ندیده باشد.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : آخرین وضعیت رسیدگی به نفتکش غرق شده سانچی

آخرین وضعیت رسیدگی به نفتکش غرق شده سانچی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS