امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 03:13:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 40706

تاریخ انتشار : 06/11/1396 - 11:33

انتقال آب دریای خزر مبنای علمی ندارد

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: به لحاظ علمی و عواقبی که در پی دارد انتقال آب دریای خزر به هیچ عنوان شدنی نیست.

به گزارش جویباران، قاسم احمدی لاشکی ضمن مخالفت با انتقال آب دریای خزر به سمنان اظهار کرد: دریاچه خزر یک محیط بسته است که به دریا تعبیر می شود در حالیکه اینگونه نیست و اگر قرار است تغییراتی در آن ایجاد شود حتما باید با نظرات کارشناسان باشد.

وی تصریح کرد: اینکه قرار است مشکلی همانند آب از نقطه ای برطرف شود کار خوبی است اما به هر قیمتی نباید این کار صورت گیرد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه گاهی اوقات برخی تصمیمات بدون مطالعه گرفته می شود که خسارت های فراوانی به بار می آورد تصریح کرد: انتقال آب شور در هر حالت چه تصفیه در مبدا و چه مقصد مشکل ایجاد می کند.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه دریای خزر اقیانوس و یا خلیج فارس نیست که با تمام دنیا ارتباط داشته باشد، تاکید کرد: اگر تصفیه در مبدا انجام شود نمکی که باقی می ماند هم در طبیعت اثرات منفی می گذارد و هم اینکه بر آبزیان داخل دریا اثر گذاشته و تغییر اکوسیستم کلیت فضا را دچار مشکل و منطقه را نابود می کند.

وی با بیان اینکه تصفیه در مقصد نیز مشکلات فراوانی ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: حدود ۶۳ هکتار از اراضی جنگل های هیرکانی در مسیر تا به سمنان برسد از بین می رود و حجم بزرگی از خسارات جبران ناپذیر را به دنبال دارد.

نائب رئیس کمیسیون پژوهش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتقال آب دریای خزر در باطن نیز آسیب های جدی به مردم وارد می کند، گفت: در طبیعت نمی توان به هر پیکره ای دست زد چرا که به طبیعت دست زدیم که دریاچه ارومیه و زاینده رود خشک شد، ریزگردها در خوزستان امان مردم را بریده است و دریاچه بختگان به آن حالت درآمده است و با این اقدام کل مرداب ها و طبیعت وحوش دچار تغییرات می شود.

احمدی انتقال آب دریای خزر را عقلانی و بر مبنای نطرات علمی ندانست و اظهار کرد: صرفا نباید برای رفع مشکل آب ۵۰۰ هزار مردم سمنان اینکار صورت گیرد.

وی با بیان اینکه استان های مازندران، گیلان و گلستان تنها متعلق به ۹ میلیون جمعیت این سه استان نیست، تصریح کرد: این سه استان با طبیعت زیبا خانه دوم همه ایرانی ها است و ایام تعطیلات را در این منطقه به سر می برند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس با اشاره به اینکه بدون کار عقلانی و تنها بر مبنای احساس این تصمیم گرفته می شود تاکید کرد: برخی مسئولان نباید در این خصوص در مقابل مردم قرار گیرند و باید راهکار درست اندیشیده شود.

احمدی با بیان اینکه درباره این تصمیم از سوی نمایندگان مجلس استان مازندران به رئیس جمهور تذکر داده شد، گفت: دوشنبه شب نیز نامه ای برای رئیس جمهور آماده شد و با امضای ۳۲ نماینده سه استان شمالی این نامه به دکتر روحانی تقدیم می شود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : انتقال آب دریای خزر مبنای علمی ندارد

انتقال آب دریای خزر مبنای علمی ندارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS