امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 10:16:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 40699

تاریخ انتشار : 06/11/1396 - 11:28

رسول خادم: سطح فنی جام تختی بالاتر از دوره های قبل است

رییس فدراسیون کشتی با بیان اینکه سطح کیفی این دوره از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی نسبت به ادوار گذشته بالاست گفت: قرارگرفتن این مسابقات در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی باعث افزایش سطح فنی و جذابیت این مسابقات شده است.

به گزارش جویباران، رسول خادم با اشاره به سطح کیفی بسیار خوب سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی اظهار کرد: این رقابت ها به عنوان اولین رویدادی است که در سال ۲۰۱۸ با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی در رنکینگ کشتی گیران اثرگذار است و همین امر نشان از جایگاه این رقابت ها در کشتی جهان است.

رییس فدراسیون کشتی افزود: خوشبختانه همین امر نیز باعث استقبال بیش از پیش عنوان داران کشتی جهان از جام تختی شده و سطح کیفی مسابقات را بیش از پیش افزایش داده است، به گونه ای که سطح فنی و جذابیت این دوره بالاتر از دوره های قبلی جام تختی بوده و تماشاگران و کارشناسان نیز از دیدن رقابت ها ابراز رضایت دارند.
وی در ادامه درباره نتایج فرنگی کاران ایران در این رقابت ها و حضور ۴ نماینده ایران در دیدار فینال گفت: تیم ایران با ترکیبی که بیشترین نفرات آن ها جوان هستند، پا به این رقابت ها گذاشت.امیدوارم آینده کشتی فرنگی ایران با وجود این استعدادها و پرورش هر چه بهتر آن ها و همینطور کسب تجربه بیشتر همچنان در مسیر موفقیت باشد.تغییر قوانین  و تطبیق کشتی گیران با وضعیت جدید مقداری به زمان نیاز دارد تا کشتی گیران با شرایط جدید آشنا شوند.
خادم خاطرنشان کرد: سال ۲۰۱۸ سال پرکاری برای کشتی و ورزش ایران خواهد بود و کشتی گیران ایران نیز علاوه بر رویدادهای آسیایی، جام جهانی و مسابقات جهانی باید در بازی های آسیایی اندونزی نیز با تمام توان حضور پیدا کنند.
عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی با ابراز رضایت از میزبانی ماهشهر از جام تختی گفت: سیاست فدراسیون کشتی طی چند سال اخیر این بوده که میزبانی رویدادهای جهانی و معتبر را به استان های مختلف بدهد تا کشتی به عنوان ورزش ملی ایران در سراسر کشور توسعه پیدا کند که خوشبختانه همین امر نیز مثمر ثمر بوده و باعث رشد و توسعه کشتی در بسیاری از نقاط کشور شده است.
وی افزود: استان خوزستان طی دو سه سال اخیر از پس میزبانی رقابت هایی همچون جام جهانی کشتی فرنگی و جام باشگاه های جهان بوده و بخوبی از عهده آن برآمده است.با توجه به جایگاه این رشته در استان خوزستان و حمایت بسیار خوب تماشاگران خونگرم در سالن مسابقات، امیدوارم مسوولان استانی با حمایت های بیشتر باعث توسعه زیرساخت ها و امکانات در شهرهای دیگر استان شوند تا شاهد برگزاری رقابت های بین المللی در شهرهای دیگر استان خوزستان نیز باشیم. جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۸ نیز قرار است در اهواز برگزار شود و قطعا شاهد رقابت هایی خوب با حمایت تماشاگران در این رویداد معتبر خواهیم بود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : رسول خادم: سطح فنی جام تختی بالاتر از دوره های قبل است

رسول خادم: سطح فنی جام تختی بالاتر از دوره های قبل است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS