امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 11:57:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4041

تاریخ انتشار : 19/02/1393 - 09:14

اختصاصی / امام جمعه جویبار در جلسه بررسی مشکلات جویبار:

گوش شنوا برای فریاد های ما وجود ندارد/جاده مرگ همچنان در گیرو دار اعداد و ارقام/برخورد ها با زمین خواران سواحل صورت نمی گیرد

امام جمعه شهرستان جویبار ضمن انتقاد شدید از برخی مسئولین استانی گفت: متاسفانه طی سالیان گذشته در زمینه های مختلف به ویژه جاده ها و راههای ارتباطی شهرستان جویبار فریاد های بسیاری کشیدیم اما گوش شنوایی برای رسیدگی به این فریاد ها وجود ندارد.

گوش شنوا برای فریاد های ما وجود ندارد/جاده مرگ همچنان در گیرو دار اعداد و ارقام/برخورد ها با زمین خواران سواحل صورت نمی گیرد

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام قلی پور در جلسه بررسی مشکلات شهرستان جویبار ضمن قدردانی از حضور استاندار مازندران در جویبار اظهار داشت: خوشبختانه با حضور استاندار محترم در جویبار از چند واحد صنعتی بازدید به عمل آمد و همچنین بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان مورد بررسی قرار گرفت که این موارد جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

گوش شنوایی برای فریاد های 9 ساله ما وجود ندارد

وی در خصوص برخی از مشکلات شهرستان جویبار تصریح کرد: در حوزه راه و جاده های ارتباطی شهرستان جویبار 9 سال است که فریاد میزنیم اما گوش شنوایی برای بررسی این مشکلات وجود ندارد و معلوم هم نیست در چه دوره ای قرار است این فریاد های ما شنیده شود.

امام جمعه جویبار به ناقص ماندن طرح تعریض جاده جویبار به قائمشهر و بالعکس اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی چند سال گذشته این جاده و همچنین جاده لاریم به پهناب در بین مردم به جاده مرگ معروف شده است و این اصلا برای شهرستان جویبار خوشایند نمی باشد.

وی افزود: نمایندگان محترم کارهای خوبی برای گرفتن بودجه ها و تخصیص های لازم برای جاده های مورد نظر انجام دادند اما با بی توجهی مسئولین استانی از این بودجه ها برای تعریض جاده های ذکر شده استفاده نمی شود.

حجت الاسلام قلی پور ادامه داد: پروژه تعریض جاده جویبار به قائمشهر و بالعکس از چندین سال قبل آغاز شده بود و حتی کارهایی هم از جانب شهرستان قائمشهر انجام شده اما کارهای لازم در حوزه شهرستان جویبار انجام نشده است.

امام جمعه جویبار یکی از مشکلات امروز را دادن اعداد و ارقام از سوی مسئولین اعلام کرد و گفت: متاسفانه مسئولین به جای اینکه کار مردم را برسند و پروژه های به زمین افتاده را تکمیل کنند دائم در رسانه ها و جلسات اعداد و ارقام مختلف بکار می برند در صورتی که ما و مردم نیازی به این اعداد و ارقام نداریم بلکه مسئولین بگویند میتوانند کار را انجام دهند یا خیر.

کمبود آب شرب؛ معضل امروز شهرستان جویبار

وی در ادامه مسئله آب شرب را یکی دیگر ازمشکلات اساسی شهرستان جویبار معرفی کرد و افزود: حقیقتا در برخی از ساعات شبانه روز مردم در تهیه آب شرب منازل خود دچار مشکلات فراوانی می باشند، هم در شهر کوهی خیل و هم در روستاها و شهر جویبار مردم در ساعات مختلف شبانه روز دچار قطعی آب هستند.

حجت الاسلام قلی پور با اشاره به اینکه بعد از 34 سال نباید مردم ما در کمترین امکانات یعنی آب شرب دچار مشکل باشند تأکید کرد: با توجه به اینکه در دو ماه آینده ماه مبارک رمضان را در پیش داریم باید چاره ای اندیشیده شود تا مردم عزیز و مسلمان و مؤمن شهرستان جویبار دچار مشکل نشوند که اگر این مسئله حل نشود مجبوریم که جور دیگر رفتار کنیم.

وی همچنین به مشکلات آب های سطحی شهرستان جویبار نیز اشاره ای  کرد و گفت: در روزهای زمستان به جهت این که شهرستان جویبار در پایین دست قرار دارد  آب های زیادی چه در شهر و چه در زمین های کشاورزی جمع شده و باعث مشکلات فراوانی برای مردم می شود چرا که امکان دفع این آب ها وجود ندارداما این مشکل درحالی است که در فصل تابستان دچار کمبود آب می شویم. لذا مسئولین آب و فاضلاب روستایی و شهری استان برای حل این مسئله چاره ای بیاندیشند و این مشکل را حل کنند.

استفاده از لابی ها برای سودجویی از زمین های سواحل جویبار

امام جمعه شهرستان جویبار در ادامه به سودجویی های برخی افراد از زمین های سواحل اشاره کرد و گفت: زمین های سواحل دراختیار برخی از مجموعه هایی قرار گرفته که در سال های گذشته نشان دادند به تعهدهایشان پایبند نیستند. قانون هم معین کرده است که اگر کسی به تعهدات خود عمل نکند باید خلع ید شود اما این افراد با برخی لابی ها از انجام قانون جلوگیری میکنند که باعث تأسف برای ما می باشد.

وی افزود: متاسفانه ما شاهد این موضوع هستیم که این افراد زمین خود را از نظام جمهوری اسلامی گرفتند اما کارهایی که در آنجا انجام میدهند کاملا غیر اسلامی و خلاف شئونات نظام می باشد. مستندات کافی در اختیار ما قرار دارد و اگر صلاح بدانیم این مستندات را افشا میکنیم.

جویبار افتخار استان در ورزش می باشد

حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور انتخاب جویبار به عنوان میزبان اولین دوره لیگ جهانی کشتی را افتخاری بزرگ برای این شهرستان و استان دانست واظهار کرد: طبق بررسی های دقیقی که انجام شده است در هیچ جای جهان سراغ نداریم که از یک شهر 3 کشتی گیر در المپیک حضور پیدا کنند اما در جویبار چنین اتفاقی افتاده است و از این شهرستان سه کشتی گیر در المپیک 2012 لندن حضور داشتند.

وی افزود: برخی ها از اینکه جویبار به عنوان پایتخت کشتی ایران انتخاب شده است ناراحتند اما خوشبختانه خود فیلا شهرستان جویبار را به عنوان پایتخت کشتی ایران معرفی کرد.

امام جمعه جویبار تصریح کرد: خوشبختانه با رایزنی های رسول خادم عزیز و همچنین مسئولین ورزشی استان مازندران اولین دوره مسابقات جام باشگاه های جهان با حضور 15 کشور و به میزبانی شهرستان جویبار برگزار خواهد شد و ما این قول را می دهیم که با تمام توان و به بهترین نوع ممکن این مسابقات را برگزار کنیم.

به گزارش جویباران، صبح دیروز تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی به همراه استاندار مازندران ضمن بازدید از شهرک صنعتی جویبار و بررسی مشکلات تولیدکنندگان این شهرستان جلسه ای را برای بررسی مشکلات جویبار در مکان فرمانداری این شهرستان ترتیب دادند و در این جلسه به مشکلات اساسی این شهرستان رسیدگی کردند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : گوش شنوا برای فریاد های ما وجود ندارد/جاده مرگ همچنان در گیرو دار اعداد و ارقام/برخورد ها با زمین خواران سواحل صورت نمی گیرد

گوش شنوا برای فریاد های ما وجود ندارد/جاده مرگ همچنان در گیرو دار اعداد و ارقام/برخورد ها با زمین خواران سواحل صورت نمی گیرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS