امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 23:09:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 4014

تاریخ انتشار : 16/02/1393 - 13:40

امام جمعه جویبار:

معامله با خدا، شهدا را عزیز کرد

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: شهدا با خدا معامله کردند و عزیز شدند؛ بدانیم و آگاه باشیم که اگر باورمان درست شد رفتار و کردارمان درست می شود.

معامله با خدا، شهدا را عزیز کرد

به گزارش جویباران، حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل قلی پور در هفتمین یادواره شهدای معلم شهرستان فیروزکوه، با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب اظهار داشت: این ماه یک بازار معنوی بزرگ برای معامله با خداست؛ معامله ای که در آن ضرر وجود ندارد.

وی افزود: شهدا نیز با خدا معامله کردند و عزیز شدند؛ بدانیم و آگاه باشیم که اگر باورمان درست شد رفتار و کردارمان درست می شود.

حجت الاسلام قلی پور ادامه داد: شهید مطهری با برخورداری از بصیرت، راه درست را به مردم نشان می داد و با کجروی ها و انحرافات مبارزه می کرد و دشمنان اسلام و انقلاب که یارای مقابله با ایشان را در خود نمی دیدند به ترور ایشان و بسیاری دیگر از شخصیت های ارزشی انقلاب روی آوردند.

وی هشدار داد: امروز نیز هجمه ها به سوی چهره های ارزشی از جمله مقام معظم رهبری، روحانیت و سپاه زیاد است و این گونه است که دشمنان با اشاعه و ترویج شهوت افکنی، شبهه افکنی در دین و . . . می خواهند اذهان عمومی را به خود مشغول کنند.

امام جمعه شهرستان جویبار تصریح کرد: اگر شهدا به مقام والای انسانی و معنوی رسیدند، گناه نمی کردند، اطاعت از خدا داشتند و در حقیقت تعبد و تقید شرعی داشتند.

وی با تقدیر از والدین شهدا، ادامه داد: آوردن نان حلال بر روی سفره از سوی پدر و صبر، استقامت و پایداری مادران شهدا بود که در نهایت فرزندانشان را به مقام والای انسانی رسانید.

حجت الاسلام قلی پور با اشاره به آمار 300 درصدی توصیه به اطاعت از ولی امر مسلمین در وصیتنامه های شهدا، بیان کرد: اطاعت از خدا، اخلاق عبادی و سیاسی و دوری از گناه که شهدا در پیش گرفتند، همان راه رسیدن به سرمنزل مقصود است.

وی در خاتمه با تبریک فرا رسیدن هفته معلم، خاطرنشان کرد: به فرموده رهبری فرهنگ ما وقتی درست می شود که همه خود را مدیون معلمان بدانیم و همین جمله خود گویای ارزش و اهمیت مقام والای معلم است.

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : معامله با خدا، شهدا را عزیز کرد

معامله با خدا، شهدا را عزیز کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS