امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 15:25:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3997

تاریخ انتشار : 14/02/1393 - 16:48

اختصاصی / شهردار جویبار در نشست خبری عنوان کرد:

تشکیل سند جامع شهری جویبار/واگذار کردن سهمیه تیم فوتبال شهرداری/تکذیب اختلافات شهرداری و شورای شهر/پروژه های مهم شهرداری در سال جدید

شهردار جویبار طی نشستی رسانه ای به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

تشکیل سند جامع شهری جویبار/واگذار کردن سهمیه تیم فوتبال شهرداری/تکذیب اختلافات شهرداری و شورای شهر/پروژه های مهم شهرداری در سال جدید

به گزارش خبرنگار جویباران، عصر امروز اولین نشست شهردار جویبار در سال جدید با حضور خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری ها و رسانه های مجازی برگزار شد.

 در زیر مشروح اظهارات دکتر حمید بخشی را می‌خوانید.

همکاری و همدلی مهمترین محور شعار سال / افزایش بودجه شهرداری نسبت به سال قبل

دکتر بخشی همکاری و همدلی را مهمترین محور مدیریت جهادی اعلام کرد و گفت: در عزم ملی با مدیریت جهادی هر آنچه که در توان داریم را باید برای اجرایی کردن شعار سال اجرا کنیم.

وی مهمترین رویکرد شهرداری در سه ماهه اول سال را تهیه و تصویب بودجه دانست و افزود: طبق جلسات مختلف با کارشناسان، بودجه امسال شهرداری جویبار 85 میلیارد ریال بسته شد که انشاالله طی چند روز آینده به تصویب خواهد رسید.

شهردار جویبار با اشاره به اینکه بودجه امسال نسبت به سال قبل 39 درصد افزایش داشته است تأکید کرد: بودجه سال قبل 60 میلیارد ریال بوده است که در بودجه امسال جهش بسیار خوبی داشته ایم همچنین 44 درصد از این بودجه در بخش جاری و 56 درصد نیز در بخش عمرانی هزینه خواهد شد.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم از حداکثر این بودجه استفاده کنیم برخی پیش بینی های درآمدی نیز در نظر گرفته ایم که اگر بتوانیم از این منابع درآمدی به خوبی استفاده کنیم بودجه عمرانی به 70 درصد خواهد رسید که در نوع خود طی این چند سال بی سابقه خواهد بود.

تشکیل سند جامع شهری جویبار از مهمترین پروژه های سال 93

شهردار جویبار با اشاره به اینکه تشکیل سند جامع و سند چشم انداز از مهمترین برنامه های شهرداری جویبار در سال 93 می باشد تصریح کرد: باید به سمتی برویم که بتوانیم با توجه به علایق و سلایق مردم سند چشم انداز 5 ساله را ترسیم کنیم.

وی افزود: باید ضمن شناخت روحیات مردم برای همگرایی محلات و آبادانی شهر و مطالعات فراوان این سند چشم انداز را ترسیم نماییم.

دکتر بخشی طرح مطالعات دفع آبهای سطحی شهر جویبار را یکی دیگر از پروژه های شهرداری جویبار در سال 93 معرفی کرد و گفت: طی یک پروسه 2 الی 3 ماهه به همت کارشناسان این امر طرح مطالعاتی دفع آبهای سطحی شهر جویبار به پایان خواهد رسید.

شهردار جویبار همچنین از برون سپاری فضای سبز شهر و اهدا آن به یک شرکت خصوصی خبر داد.

وی احداث المان جدید میدان کلاگر محله جویبار را از دیگر پروژه های شهرداری معرفی و عنوان کرد: انشاالله طی دو الی 3 ماه آینده پروژه میدان کلاگر محله جویبار با یک المان زیبا و در خور شأن این منطقه احداث خواهد شد.

بخشی همچنین از پایان کار طرح تکمیل کمربندی حاجی زاده طی ماه های آینده خبرداد.

حل مشکل دفع زباله های شهر جویبار یکی از دغدغه های اصلی شهرداری

دکتر حمید بخشی دفع زباله های شهری را یکی از مهمترین دغدغه های شهرداری اعلام کرد و گفت: طی سال های گذشته قرار بود طرح کمپوست زباله ها با همکاری چند شهر همجوار اجرایی شود که متاسفانه بعد از گذشت چند سال همچنان بی نتیجه باقی مانده است.

وی افزود: 30 تن زباله در یک زمین نگهداری می شوند که انتظار میرود طی چند سال آینده این زمین دیگر برای این زباله ها جایی نداشته باشد به همین دلیل پیشنهاد خرید یک زمین دیگر برای دفع و یا سوزاندن زباله ها را در شورای شهر مطرح کردیم که امیدواریم به تصویب برسد.

شهردار جویبار کمبود سطل های زباله را یکی دیگر از مشکلات شهر جویبار عنوان کرد و اظهارداشت: در بودجه سال 93 برای تهیه سطل زباله شهری و قرار دادن آن در سطح شهر ردیفی را قرار داده ایم.

وی از تشکیل کمیسیون نامگذاری معابر در سطح جویبار خبر داد و گفت: نامگذاری خیابان ها یکی از مواردی است که بارها توسط مردم و رسانه ها مورد انتقاد قرار گرفته است، به همین دلیل شهرداری جویبار با تشکیل این کمیسیون به دنبال نامگذاری صحیح کوچه ها و خیابان ها در سطح جویبار می باشد.

کلیه حقوق ها و دستمزدهای کارکنان شهرداری پرداخت شده است

شهردار جویبار در پاسخ به سوال خبرنگار جویباران دلیل مشکلات مالی و ندادن حقوق کارکنان این واحد خدماتی را فاصله افتادن در انتخاب شهردار دانست و اظهار داشت: بعد از اینکه شهردار قبلی رفت تا انتخاب شهردار جدید 3 الی 4 ماه فاصله افتاد که باعث شد تا بسیاری از کارهای شهرداری از جمله پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان به تعویق بیافتد.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های فراوان تا پایان سال 92 کلیه حقوق و دستمزد معوقه به علاوه عیدی و سایر موارد به حساب کارکنان پرداخت شد و تا امروز نیز هیچ معوقه ای از جانب شهرداری در خصوص پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان وجود ندارد.

دکتر بخشی تصریح کرد: برای اینکه در آینده دچار چنین مشکلاتی نشویم باید حوزه های اقتصادی و درآمدی شهرداری را قوی کنیم که یکی از این کارها تهیه سند چشم انداز شهرستان جویبار می باشد.

هیچ اختلافی بین شهرداری و شورای شهر وجود ندارد

شهردار جویبار در ادامه به برخی موضوعات مطرح شده در خصوص اختلاف بین شهرداری و شورای شهر اشاره کرد و گفت: در همه جا اختلاف سلیقه ها برای تصویب یک موضوع خاص وجود دارد اما اینکه این اختلافات سلیقه ای را مبنای اختلاف بین شورا و شهرداری عنوان کنیم کار درستی نیست.

وی افزود: خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه اختلافی بین شهرداری و شورای شهر وجود ندارد و همه کارها با همکاری و صمیمیت در حال انجام می باشد.

جویبار می تواند محور فعالیت های بهداشتی و ورزشی باشد

دکتر بخشی در جواب یکی از خبرنگاران ایجاد راه های ارتباطی را مهمترین راه جذب سرمایه گذار معرفی کرد و گفت: شهرستان جویبار با 18 کیلومتر ساحل پاک میتواند سرمایه گذاران خوبی را به خود جذب کند به شرطی که راههای ارتباطی خوبی هم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه جویبار می تواند محور فعالیت های بهداشتی و ورزشی باشد افزود: ورزش کشتی یکی از بهترین عوامل معرفی جویبار است همچنین ساخت بیمارستان شهید فکوری که یکی از بزرگترین بیمارستان های خصوصی کشور است میتواند در کنار ورزش بستر فعالیت های بهداشتی و ورزشی در کشور و یا استان قرار بگیرد.

همه ارگان های دولتی و نظامی برای رفع مشکلات جمعه بازار وارد شوند

شهردار جویبار در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص ساماندهی جمعه بازار اظهار داشت: جمعه بازار یکی از بازارهای تاریخی و هویت دار شهر جویبار است چرا که در زمان های نه چندان دور به عنوان محلی برای فروش تولیدات مردم شهر جویبار بوده است.

وی افزود: امروز جمعه بازار به دلایل مختلف ازجمله احداث واحد های ساختمانی در اطراف مسیر، مشکلات حمل و نقل وترافیک سنگین در روز جمعه، فروش محصولات غیرفرهنگی و ... دچار مشکلات فراوانی شده است.

بخشی با اشاره به اینکه ساماندهی جمعه بازار نیاز به تدابیر امنیتی خاص  می باشد تصریح کرد: کلیه مسئولان نظارتی و انتظامی و همه ارگان های دولتی و نظامی برای برطرف کردن مشکلات جمعه بازار باید وارد این عرصه بشوند چرا که امروز تهدیدات جمعه بازار بیشتر از فرصت های آن است.

وی انجام یک طرح مطالعاتی در زمینه ساماندهی جمعه بازار را بسیار مهم دانست و افزود: هر اقدامی که قرار است انجام شود باید منطبق بر مباحث مطالعاتی باشد و با یک طرح جامع مطالعاتی نسبت به ساماندهی جمعه بازار اقدام شود.

واگذاری تیم فوتبال شهرداری جویبار به اشخاص و یا شرکت های خصوصی

دکتر بخشی در پاسخ به سوال خبرنگار جویباران در خصوص تیم فوتبال شهرداری جویبار اظهار داشت: داشتن یک تیم فوتبال با این شرایط مالی برای شهرداری بسیار سنگین می باشد.

وی افزود: ما پیشنهاد واگذار کردن سهمیه این تیم دسته دومی را به شورای شهر ارائه کردیم، به همین دلیل شورای شهر به دنبال برگزاری مزایده برای فروش سهمیه این تیم می باشد.

دکتر بخشی تأکید کرد: فروش سهمیه این تیم فوتبال باعث نخواهد شد که نام جویبار از آن حدف شود بلکه یکی از شروط اصلی فروش سهمیه این تیم گذاشتن نام شهرستان جویبار در کنار نام تیم می باشد.

شهردار جویبار خاطر نشان کرد: با این حساب شهرداری جویبار در سال جدید در ورزش فوتبال تیمی نخواهد داشت.

جویبار آمادگی کامل برای میزبانی جام باشگاه های جهان در ورزش کشتی را دارد

دکتر حمید بخشی به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص برگزاری مسابقات کشتی - جام باشگاه های جهان در جویبار و نحوه معرفی شهر جویبار به کشور های مختلف پاسخ داد و گفت: بعد از معرفی جویبار به عنوان میزبان یک شورای سیاست گذاری برگزاری جام باشگاه های جهان تشکیل شد تا بتوانیم با یک برنامه مدون به سمت میزبانی این مسابقات پیش برویم.

وی افزود: ماطرح های بسیار خوبی برای زیبا سازی و معرفی شهر جویبار در زمان برگزاری مسابقات داریم که در جلسات آتی این شورا مطرح خواهیم کرد.

شهردار جویبار خاطر نشان کرد: طی هفته های اخیر پیشنهاد برگزاری جشن بزرگ انتخاب جویبار به عنوان پایتخت کشتی ایران را به شورای اسلامی شهر جویبار  دادیم تا با تصویب آن یک جشن بزرگ و در خور شأن این شهرستان برگزار نماییم.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : تشکیل سند جامع شهری جویبار/واگذار کردن سهمیه تیم فوتبال شهرداری/تکذیب اختلافات شهرداری و شورای شهر/پروژه های مهم شهرداری در سال جدید

تشکیل سند جامع شهری جویبار/واگذار کردن سهمیه تیم فوتبال شهرداری/تکذیب اختلافات شهرداری و شورای شهر/پروژه های مهم شهرداری در سال جدید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS