امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 20:25:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3974

تاریخ انتشار : 11/02/1393 - 08:15

اختصاصی / فرماندار شهرستان جویبار در همایش روز ملی شوراها مطرح کرد:

شوراها نماد خدمتگذاری هستند / جویبار آمادگی کامل برای میزبانی جام باشگاه های جهان را دارد

فرماندار شهرستان جویبار گفت: اعضای شوراها با آگاهی به مشکلات و موانع موجود وارد عرصه انتخابات شدند و بعنوان خدمتگزار مردم در حال فعالیت هستند.

شوراها نماد خدمتگذاری هستند / جویبار آمادگی کامل برای میزبانی جام باشگاه های جهان را دارد

به گزارش خبرنگار جویباران، رضا گنجی در همایش روز ملی شوراها با بیان اینکه جایگاه بزرگ شوراها در کشور به اثبات رسیده است، اظهار داشت: در کشور حدود 207 هزار و 587 نفر اعضای اصلی و علی البدل در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه در این شهرستان 123 عضو شورا در بخش مرکزی و 100 نفر در بخش گیلخواران فعالیت می کنند، افزود: شورا یک نهاد مشورتی و نظارتی است و همواره شور اها باید به قوانینی که در این مورد وضع شده احترام گذارند.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه حجم کارها و مطالبات مردم در روستاها بیشتر است، خاطر نشان کرد: اعضای شوراها با آگاهی به مشکلات و موانع موجود وارد عرصه انتخابات شدند و بعنوان خدمتگزار مردم در حال فعالیت هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این دوره از فعالیت شوراها تعامل و همدلی خوبی بین شوراها و مسئولین این شهرستان وجود دارد، تأکید کرد: شوراها باید بدور از هرگونه وابستگی حزبی و جناحی به فعالیت خود ادامه دهند.

گنجی به شعار سال جاری مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر باید به 2 حوزه اقتصاد و فرهنگ توجه ویژه شود و در رفع مشکلات و موانع این بخش همت کرد.

وی به تصادفات جاده لاریم اشاره و اظهارداشت: اگر به حوزه فرهنگ در بحث راهنمایی و رانندگی توجه شود برخی از مشکلات این حوزه کاهش می یابد.

فرماندار جویبار کل اعتبارات حوزه عمرانی سال گذشته شهرستان را 4 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه ها دولت برای تامین بخشی از این بودجه از بخش های عمرانی، برق و گاز استفاد کرد که موجب کاهش بودجه عمرانی در کشور، استان و شهرستانها شد.

گنجی به مشکلات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: حدود 2 سالی است که سد مرحوم صالحی بدلیل مشکلات اعتباری متوقف شده است.

وی به نشست با نمایندگان حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی برای کمبود آب شرب شهرستان اشاره ای کردو گفت: قرار است اعتباری از محل اعتبارات ملی در اختیار این شهرستان قرار گیرد که خوش بین هستیم با تخصیص این بودجه بخشی از مشکلات اب شرب رفع شود.

گنجی با بیان اینکه اعتبارات زهکشی اراضی شهرستان در حال مطالعه است، اذعان داشت: در سال جاری میزان بارندگی نسبت به سال گذشته 32 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: بدلیل کمبود بارندگی قرار بود فصل کشاورزی جویبار زودتر آغاز شود تا کشاورزان کمتر با مشکل کم آبی مواجه شوند ولی متاسفانه این قشر زحمت کش با مشکل کمبود سوخت مواجه شدند.

فرماندار جویبار در بخش دیگری از سخنان خود به میزبانی جویبار برای برگزاری مسابقات کشتی جام باشگاههای جهان اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از شهرستان ها به جای اینکه در برگزاری این مسابقه کمک حال باشند بدنبال میزبانی این مسابقات بودند ولی شهرستان جویبار آمادگی کامل برای برگزاری این مسابقات را دارد.

وی افزود: از همین جا به همه کسانی که به دنبال سنگ اندازی در این میزبانی هستند هشدار میدهم چرا که مسئولین جویبار و استان و به خصوص فدراسیون کشتی به شدت به دنبال برگزار کردن این جام در جویبار هستند.

دیدگاه شما در مورد : شوراها نماد خدمتگذاری هستند / جویبار آمادگی کامل برای میزبانی جام باشگاه های جهان را دارد

شوراها نماد خدمتگذاری هستند / جویبار آمادگی کامل برای میزبانی جام باشگاه های جهان را دارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS