امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 15:43:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 39545

تاریخ انتشار : 04/10/1396 - 14:28

مسئولین شهرستان جویبار مطرح کردند

استفاده بهینه از پتانسیل آبندان‌ها در تولید، اشتغال و تأمین آب کشاورزی/ امسال 2 آبندان شهرستان جویبار لایروبی می‌شوند

بخشدار مرکزی شهرستان جویبار بیان کرد: باید از همه ذخایر ارزشمند برای رسیدن به استاندارد جهانی استفاده کرد و قطعاً آبندان‌ها یک منبع ارزشمند برای رونق آبزی‌پروری، اشتغال و تأمین آب کشاورزی است.

استفاده بهینه از پتانسیل آبندان‌ها در تولید، اشتغال و تأمین آب کشاورزی/ امسال 2 آبندان شهرستان جویبار لایروبی می‌شوند

به گزارش خبرنگار جویباران،محمد مدانلو در جلسه بازسازی آبندان‌های غیرفعال و بازسازی نشده حوزه شهرستان جویبار گفت: از اهداف دولت اجرای تأمین امنیت غذایی خانوار به‌ویژه خانواده‌های محروم و اقشار ضعیف است و قطعاً افزایش سرانه مصرف ماهی به‌عنوان منبع تأمین پروتئین ارزان‌قیمت در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: امروز سرانه مصرف ماهی در ایران از میانگین جهانی بسیار کمتر است و باید از همه ذخایر ارزشمند برای رفع این فاصله و رسیدن به استاندارد جهانی استفاده کرد و قطعاً آبندانها یک منبع ارزشمند برای رونق آبزی‌پروری، اشتغال و تأمین آب کشاورزی است.

بخشدار مرکزی جویبار با اشاره به ظرفیت موجود درزمینه پرورش ماهی در آبندان‌ها و استخرهای پرورش ماهی بیان کرد: کاربری‌های چندگانه آبندان‌ها در تأمین آب کشاورزی، پرورش ماهی، گردشگری موردتوجه است اما با توجه به محدودیت منابع آبی در تأمین آب زراعی باید مشکلات کشاورزان ازجمله لایروبی و بازسازی به‌موقع آبندان‌ها، برق‌رسانی، در نظر گرفته شود.

مدانلو به لزوم حمایت جدی از پرورش‌دهندگان ماهی، راه‌اندازی بازار عرضه فروش ماهی در جویبار، افزایش پوشش‌های بیمه‌ای در زمان بروز خسارت، و افزایش مهارت پرورش دهنگان ماهی و استفاده از متخصصان شیلات تأکید کرد.

سلیمان حاتم نژاد مدیر جهاد کشاورزی جویبار در این جلسه گفت: از 50 قطعه آبندان شهرستان جویبار 5 قطعه آبندان روستاهای شهنه کلا، کله بن، شاه رضا، کیا محله، لاریم سیاه رود و لاریم قدم عبدالرحمن هنوز لایروبی انجام‌نشده است.

وی افزود: امسال برای لایروبی 2 آبندان شهرستان اعتباراتی اختصاص داده‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار تأکید کرد: کمبود بارندگی امسال نسبت به سال گذشته 36 درصد و در درازمدت 68 درصد کمبود بارندگی داریم که در 67 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

حاتم نژاد وضعیت ذخیره‌سازی آب در آبندان های شهرستان را نامناسب دانست و گفت: با توجه به کمبود بارندگی امسال اهالی روستاها و شوراها در ذخیره‌سازی مناسب آب در آبندان‌ها اقداماتی را باید انجام دهند.

وی بابیان اینکه کل حجم آبگیری آبندان‌های شهرستان 55 میلیون لیتر مترمکعب است تصریح کرد: آب بیش از 4 هزار 700 هکتار از اراضی کشاورزی جویبار از آبندان‌ها تأمین می‌شود.

 

دیدگاه شما در مورد : استفاده بهینه از پتانسیل آبندان‌ها در تولید، اشتغال و تأمین آب کشاورزی/ امسال 2 آبندان شهرستان جویبار لایروبی می‌شوند

استفاده بهینه از پتانسیل آبندان‌ها در تولید، اشتغال و تأمین آب کشاورزی/ امسال 2 آبندان شهرستان جویبار لایروبی می‌شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS