امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 15:43:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 39528

تاریخ انتشار : 04/10/1396 - 14:30

معاون آبزی‌پروری شیلات مازندران:

950 هکتار آبندان غیرفعال در شهرستان جویبار وجود دارد/افزایش ذخیره‌سازی 3برابری آب با بازسازی آبندان‌ها

معاون آبزی‌پروری شیلات مازندران در شهرستان جویبار گفت: در شهرستان جویبار نیز 2هزار 350 هکتار آبندان موجود است که 950 هکتار آن غیرفعال و بازسازی نشده است.

 950 هکتار آبندان غیرفعال در شهرستان جویبار وجود دارد/افزایش ذخیره‌سازی 3برابری آب با بازسازی آبندان‌ها

به گزارش خبرنگار جویباران،ولی‌الله محمد زاده در جلسه هم‌اندیشی بازسازی و فعال‌سازی آبندان‌های غیرفعال شهرستان جویبار اظهار کرد: در استان مازندران 17 هزار هکتار آبندان وجود دارد که می‌تواند ظرفیت بسیار مناسبی برای تولید ماهی و اشتغال در استان باشد.

وی بابیان اینکه 13 هزار هکتار از آبندان‌ها استان بازسازی‌شده است اظهار کرد: 4 هزار هکتار از این آبندان ها برای پرورش ماهی غیرفعال است.

معاون آبزی‌پروری شیلات مازندران عنوان کرد: در شهرستان جویبار نیز 2هزار 350 هکتار آبندان موجود است که 950 هکتار آن غیرفعال و بازسازی نشده است.

محمد زاده افزود: شهرستان جویبار یکی از قطب‌های پرورش ماهیان به‌ویژه پرورش ماهیان خاویاری در کشور است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته  54 قطعه آبندان به مساحت یک هزار و 860 هکتار فعال بود که 5 هزار و 800تن تولید ماهیان گرم آبی و بیش از 400 نفر اشتغال مستقیم داشتیم.

معاون آبزی‌پروری شیلات مازندران خاطرنشان کرد: در 11 قطعه باقی‌مانده به مساحت 950 هکتار که غیرفعال است اگر فعال شود می‌تواند 2هزار 800تن ماهی گرم آبی تولید کنیم و 200نفر اشتغال‌زایی مستقیم ایجاد کنیم.

محمد زاده به مزایای بازسازی آبندان‌ها اشاره و عنوان کرد: افزایش ذخیره‌سازی 3برابری آب، جلوگیری و حراست از آبندان‌ها از تصرفات غیرقانونی، ایجاد اشتغال، تغذیه سفره‌های زیرزمینی و افزایش کارهای عمرانی در روستاها با اجاره آبندان‌ها از مزایای این طرح است.

وی افزود: انتظار از این جلسه می‌رود تا آبندان‌های غیرفعال شهرستان جویبار با هماهنگی مسؤولین جویباری برای بازسازی و پرورش تولید ماهی و اشتغال‌زایی آماده‌سازی شود.

 

دیدگاه شما در مورد : 950 هکتار آبندان غیرفعال در شهرستان جویبار وجود دارد/افزایش ذخیره‌سازی 3برابری آب با بازسازی آبندان‌ها

 950 هکتار آبندان غیرفعال در شهرستان جویبار وجود دارد/افزایش ذخیره‌سازی 3برابری آب با بازسازی آبندان‌ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS