امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 18:11:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 39467

تاریخ انتشار : 30/09/1396 - 10:41

بخشدار مرکزی جویبار عنوان کرد

حفظ محیط‌زیست با بهینه‌سازی سبک زندگی و مدیریت منابع انرژی

بخشدار مرکزی شهرستان جویبار در جلسه کمیته پسماند روستایی بخش مرکزی گفت: حفظ محیط‌زیست مستلزم عزم عمومی و تلاش همگانی است و مردم باید با بهینه‌سازی سبک زندگی بر منابع انرژی و مصارف مدیریت کنند.

حفظ محیط‌زیست با بهینه‌سازی سبک زندگی و مدیریت منابع انرژی

به گزارش خبرنگار جویباران، محمد مدانلو صبح امروز در جلسه کمیته پسماند روستایی بخش مرکزی با اشاره به برنامه‌های دولت در حفظ محیط‌زیست و دستورالعمل استاندار مازندران در خصوص مدیریت پسماند و رفع معضل زباله اظهار کرد: حفظ محیط‌زیست، حراست از منابع طبیعی و تلاش برای کم کردن اثرات مخرب زباله بر سلامتی افراد به‌ویژه فرزندان، جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و هدر رفت منابع زیرزمینی به‌ویژه آب از اهداف مهم اجرای تفکیک زباله است.

وی حفظ محیط‌زیست را ضامن سلامتی و حافظ سرمایه ملی کشور دانست و افزود: تحقق این امر مهم در کنار برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مسئولین، مستلزم عزم عمومی و تلاش همگانی است و مردم باید با بهینه‌سازی سبک زندگی، بر منابع انرژی و مصارف مدیریت کرده و دولت را در این امر مهم یاری کنند.

بخشدار مرکزی جویبار بر طرح تفکیک زباله از مبدأ توسط خانوارهای روستایی و شهری تأکید کرد و گفت: از شوراها و دهیاران خواستند بااطلاع رسانی درست و برگزاری کلاس‌های آموزشی چهره به چهره در سطح روستا به‌ویژه زنان خانوار زمینه همراهی و مشارکت مردم را فراهم کنند.

مدانلو بیان کرد: با اجرای این طرح پاکبانان روستایی از جمع‌آوری بازمانده مواد غذایی و میوه‌جات که می‌تواند مورداستفاده دام و طیور یا تبدیل کمپوست گیاهی قرار گیرد و همچنین مواد بازیافتی شامل کاغذ باطله، شیشه، انواع ظروف پلاستیکی و سایر اقلام بازیافتی حتی‌المقدور در برنامه‌ریزی هفتگی جمع‌آوری زباله خودداری کنند.

بخشدار مرکزی جویبار همچنین از مردم خواست از ریختن زباله خانگی، نخاله ساختمانی در مسیرهای مواصلاتی که بعضاً چهره زیبای روستایی را نامناسب و زشت جلوه می‌دهد پرهیز کنند.

وی افزود: تجمیع و دپوی این مقدار زباله تولیدی در سطح شهرستان در آینده نزدیک با مخاطراتی همراه است که قطعاً همکاری مردم بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

بخشدار مرکزی جویبار از تلاش شهرداری و شورای شهر جویبار در برگزاری جنگ شب یلدا و تفکیک زباله ویژه دانش آموزان مدارس شهری تقدیر و خواستار تشکیل همیاران محیط‌زیست در سطح مدارس شهرستان برای همراه کردن مناسب والدین و اولیاء دانش‌آموز شد.

دیدگاه شما در مورد : حفظ محیط‌زیست با بهینه‌سازی سبک زندگی و مدیریت منابع انرژی

حفظ محیط‌زیست با بهینه‌سازی سبک زندگی و مدیریت منابع انرژی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS