امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 22:58:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3933

تاریخ انتشار : 06/02/1393 - 21:00

استاندار مازندران در جلسه شورای اداری جویبار:

واحد های صنعتی غیر فعال تحت هر شرایطی فعال شوند / پنج هزار میلیاردریال برای زهکشی اراضی کشاورزی مازندران

استاندار مازندان گفت: طی جلسه ای که با بانکها انجام شد و طی جلسات متعدد در استان واحد های صنعتی غیر فعال باید هرچه سریعتر فعال شوند.

واحد های صنعتی غیر فعال تحت هر شرایطی فعال شوند / پنج هزار میلیاردریال برای زهکشی اراضی کشاورزی مازندران

به گزارش جویباران، ربیع فلاح روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار ضمن عمیق معرفی کردن شعار سال اظهار داشت: اگر صحبت های و بیانات رهبران دنیا را با مقام معظم رهبری مقایسه کنیم مشاهده خواهیم کرد که به هیچ عنوان صحبت های آنان با بیانات رهبری قابل مقایسه نیستند.

وی افزود: طی سالیان گذشته کشورهای منطقه از کلید واژه های سخنان مقام معظم رهبری استفاده کردند و میبینیم مؤفق هم شدند اما ما به دلیل برخی بی تدبیری ها نتوانستیم از این کلید واژه های به خوبی استفاده کنیم.

استاندار مازندران تأکید کرد: اگر فرهنگ ما براساس فرهنگ اسلامی پیس می رفت امروز ما دچار مسکلات اقتصادی نبوده ایم چرا که ما فرهنگ درست اقتصادی نداریم.

وی به مدیریت جهادی اشارع کرد و گفت: اگر ما در دفاع مقدس مؤفق بودیم و توانستیم یک تنه در مقابل همه دنیا بایستیم به خاطر این بود که کار جهادی در خطوط جبهه انجام میشد.

فلاح یکی از مشکلات اساسی کشاورزان در این فصل را عدم زهکشی مناسب زمین های کشاورزی در فصول قبل عنوان کرد و افزود: بر اساس تصمیم اخیر دولت پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای زهکشی و خروج اراضی کشاورزی استان از وضعیت ماندابی تخصیص می یابد.

وی ادامه داد: این میزان اعتبار برای خارج کردن 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی از وضعیت ماندابی در نظر گرفته شده است.

استاندار مازندران سابقه اجرا کردن زهکشی زمین های کشاورزی استان مازندران را سه سال اعلام کرد و از تأمین اعتبار از محل فاینانس خبر داد.

ربیع فلاح از قرار دادن برنج مازندران در سبد کالایی آینده خبر داد و تأکید کرد: طی پیگیری های فراوان رئیس جمهور محترم قبول کردند که در سبد های کالایی آینده به جای استفاده از برنج های بی کیفیت هندی از برنج های پرمحصول استان مازندران استفاده کنند.

وی میزان نبودن عرضه و تقاضا در بازار مرکبات را یکی از مشکلات اساسی باغداران استان معرفی کرد و گفت: هماهنگی در بازار عرضه و تقاضای این محصول می تواند در کاهش ضرر تاثیر گذار باشد.

استاندار مازندران جویبار را یک شهر مناسب برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف معرفی کرد و اظهار داشت: استعداد ها و پتانسیل ها در جویبار در زمینه های کشاورزی، صنعت و گردشگری زیاد است که باید به نحو احسن از این استعداد ها استفاده کرد.

وی به فعال سازی واحد های صنعتی غیر فعال در سال 93 اشاره کرد و گفت: طی جلساتی که با بانک ها صورت گرفته است تصمیم برآن شد تا تحت هرشرایطی باید واحد های غیر فعال در شهرک صنعتی جویبار فعال شوند.

استاندار مازندران همچنین به دریافت کنندگان تسهیلات بانکی بخش صنعت بدون انجام کار هشدار داد و گفت : با واحدهای صنعتی که تسهیلات بانکی دریافت ولی اقدامی برای فعال کردن انجام ندادند ، با جدیت برخورد خوهد شد.

وی افزود : تسهیلات پرداختی به این واحدها پس گرفته شده و به واحدهای نیمه تمامی تزریق خواهد شد که نیازمند اعتبار برای اتمام کار هستند.

فلاح ایجاد سازه های جدید برای کارهای صنعتی را بی فایده دانست و اظها داشت: ایجاد واحدهای صنعتی جدید بنا به شرایط خاص و ضروت انجام خواهد شد چرا که اولویت ما راه اندازی واحد های غیر فعال استان به خصوص شهرستان جویبار می باشد.

وی ورزش را یکی از مهمترین شاخصه های شهرستان جویبار معرفی کرد و گفت: مسئولین استانی و شهرستانی باید قدر ورزشکاران این شهرستان را بدانند چرا که این ورزشکاران آبروی این نظام در جهان به شمار می روند.

استاندار مازندران ادامه داد: باید با هماهنگی های بیشتر برای درآمد زایی ورزشکاران مدال آور استان بنگاه های اقتصادی راه اندازی شود تا این ورزشکاران با خیال راحت به ورزش خود بپردازند.

استاندار مازندران در پایان تکریم ارباب رجوع را یکی ازمهمترین شاخصه های دولت یازدهم برشمرد و خاطر نشان کرد: دستگاه های دولتی باید شبانه روز به مردم خدمت کنند و مشکلات ارباب رجوع را همانند مشکلات خانوادگی خود بدانند.

دیدگاه شما در مورد : واحد های صنعتی غیر فعال تحت هر شرایطی فعال شوند / پنج هزار میلیاردریال برای زهکشی اراضی کشاورزی مازندران

واحد های صنعتی غیر فعال تحت هر شرایطی فعال شوند / پنج هزار میلیاردریال برای زهکشی اراضی کشاورزی مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS