امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 02:08:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 39190

تاریخ انتشار : 14/09/1396 - 00:39

بخشدار مرکزی جویبار:

اجرای تفکیک زباله از مبدأ نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است

بخشدار مرکزی شهرستان جویبار گفت: با اجرای تفکیک زباله از مبدأ در شهرستان شاهد کاهش هفتاددرصدی حجم زباله جمع‌آوری‌شده خواهیم بود.

اجرای تفکیک زباله از مبدأ نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است

به گزارش خبرنگار جویباران،محمد مدانلو در دومین همایش مشترک شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار با اشاره به تأکید استاندار مازندران و ابلاغیه معاونت عمرانی استانداری که خواستار اهتمام جدی شوراها و دهیاران برای مدیریت پسماند و موضوع زباله شده اظهار کرد: از سال 1394 مدیریت پسماند روستایی در سه بخش آموزشی چهره به چهره خانوار روستایی، جمع‌آوری زباله روستایی، راه‌های مواصلاتی و بازیافت زباله در دستور کار قرار گرفت.

وی بابیان اینکه جذب سرمایه‌گذار در بخش بازیافتی باید موردتوجه جدی حوزه اقتصادی و صنایع استان باشد گفت: در این مسیر به دلیل سابقه و قدمت صنعت بازیافت در شهرستان به‌عنوان پایتخت طلای کثیف ساماندهی واحدهای بازیافتی مستقر در شهرستان توسط مراجع مربوطه امری ضروری است.

 

بخشدار مرکزی جویبار تصریح کرد: با برگزاری جلسات متعدد آموزشی تفکیک زباله از ابتدای سال 1394 در سطح روستاهای بخش، طرح مدیریت پسماند در سطح 20 روستای بخش مرکزی اجرایی شد و همچنین آموزش تفکیک زباله از مبدأ ویژه دهیاران و همچنین خانوارها در تمامی روستاها به همت دهیاران و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

مدانلو تصریح کرد: باهمت موسسه پسماند استان هم‌اکنون این طرح در سطح 5 روستا به‌صورت پایلوت در حال اجرا است که در صورت تأمین اعتبار آمادگی اجرای این طرح در سطح بخش با همکاری دهیاران وجود دارد.

وی افزود: با اجرای تفکیک زباله از مبدأ در شهرستان شاهد کاهش هفتاددرصدی حجم زباله جمع‌آوری‌شده خواهیم بود.

بخشدار مرکزی جویبار تأکید کرد: در راستای اجرای مدیریت پسماند در سطح بخش، 9 نفر نیز توسط تعاونی دهیاران اشتغال ایجادشده است.

دیدگاه شما در مورد : اجرای تفکیک زباله از مبدأ نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است

اجرای تفکیک زباله از مبدأ نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS