امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 13:37:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 39182

تاریخ انتشار : 13/09/1396 - 17:35

شرایط برداشت مرکبات در مازندران مناسب است

رئیس اتحادیه باغداران مازندران گفت: شرایط برداشت مرکبات در مازندران مناسب است.

به گزارش جویباران، محمدرضا شعبانی با بیان اینکه تولید مرکبات در هوای معتدل و نیمه گرمسیری توصیه می شود، اظهار کرد: در سال های اخیر با تغییرات حدی دما مواجه شدیم که مختص مازندران نیست هرچند باید برای تغییرات آب و هوایی همچون خشکسالی، گرما و سرما آماده باشیم و کنار آمدن با این شرایط را یاد بگیریم.

شعبانی تولید مناسب مرکبات در شرایط مختلف آب و هوایی را مشروط به یادگیری روش های پیشگیری و مقابله توسط باغداران دانست و اظهار کرد: اگر باغدار بداند که چگونه باید  با تغییرات آب و هوایی مقابله کند یقینا سراسر مازندران منطقه مناسبی برای کشت مرکبات، لیمو و کیوی است.

وی با اشاره به سرمای سال گذشته اظهار کرد: عصر اطلاع رسانی به طوری پیشرفت کرده که مردم نسبت به اتفاقات روز آگاهی کامل دارند.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران افزود: پیش بینی سرمای سال گذشته نیز در خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی به گوش کشاورزان رسیده بود.

شعبانی با بیان اینکه این سرمای بی سابقه نیز توسط هواشناسی ده روز قبل اعلام شده بود، اظهار کرد: اگر همه چیز برای جمع آوری مرکبات نیز آماده می شد نیروی کار و انبارهای لازم را برای حجم گسترده محصول باغات استان در اختیار نداشتیم.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران خاظر نشان کرد: امسال وضعیت آب و هوایی به گونه ای است که کیفیت محصول تولیدی  بسیار مناسب بوده و بازه زمانی پر خطر برای برداشت محصول نیز گذشته است و در این زمینه نگرانی خاصی برای برداشت محصول نداریم.

شعبانی بزرگترین مشکل عدم ارتقای کیفیت مرکبات مازندران را فعال نبودن بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: دولت بار مسئولیت را از روی دوش خود برنداشته و به بخش خصوصی واگذار نکرده است، دولتی بودن تولید مرکبات موجب کاهش کیفیت آن خواهد شد.

وی واگذاری مسئولیت تولید مرکبات به بخش خصوصی را تمرینی برای تقویت این بخش دانست و اظهار کرد: اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی در سراسر ایران ابزار مقابله با مشکلات را ندارند و فقط تبدیل به تریبونی برای بیان مشکلات تولیدکنندگان شده اند.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران تاکید کرد: اگر دولت از تعاونی های تولیدی انتظار دارد باید ابزار مورد نظر اتحادیه های تولیدی را در اختیار آن ها قرار دهد.

وی با بیان اینکه مسئولان به خواسته های نمایندگان تولیدکنندگان گوش نمی دهند، اظهار کرد: اگر دولت پیکره خود را کوچک کند و به عنوان یک نهاد اجرایی و نظارتی فعالیت داشته باشد یقینا در تولید موفق تر خواهیم بود. 

منبع : ایسنا
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 14 آذر 1396 - 07:03
    نعمت رحمانی

    با عرض سلام خدمت همه کارکنان شما ، فرمایشات جناب آقای محمد رضا شعبانی کاملاٌ متین و در حال اجرای موفقیت آمیز در اکثر کشورهای پیشرفته کشاورزی است . وارد جزئیات نمیشوم ، مازندران ما امکانات پیشرفت مدرنترین و بهترین تولید کشاورزی دنیا را دارا است که میتواند بسود اقتصادی مملکت باشد . توجه خاص به تظرات جناب آقای شعبانی، هم منافع کشاورزان مازندران تامین خواهد کرد و هم مدیریت دولتی را بموفقیت اقتصادی مملکت سوق هواهد داد

    1 0
دیدگاه شما در مورد : شرایط برداشت مرکبات در مازندران مناسب است

شرایط برداشت مرکبات در مازندران مناسب است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS