امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 12:45:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 39139

تاریخ انتشار : 11/09/1396 - 18:09

عرضه 250 محصول نوآورانه هفته پژوهش در مازندران

رئیس پارک علم و فن آوری مازندران گفت: در هفته پژوهش 250 محصول نوآورانه در مازندران ارائه می شود.

به گزارش جویباران، حمید معتمدزادگان در نشست تدوین و اعلام برنامه های هفته پژوهش و فناوری با اشاره به نمایشگاه ها دستاوردهای پژوهش و فناوری و سومین فن  بازار استان مازندران  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از 250 محصول نوآورانه در هفته پژوهش امسال مازندران عرضه می شود، اظهار کرد: نقش رسانه در فرهنگ سازی به منظور توجه به   دستاوردها در میان جامعه مهم بوده و اشتغال و توسعه فناوری موضوع تازه و دارای اهمیتی است.

وی با اشاره به دستاوردهای یک ساله پارک علم و فناوری مازندران، خاطرنشان کرد: فضای پویای اقتصادی بدون توسعه فناوری ممکن نیست و فضای سنتی  صنعت و فناوری توان ادامه فعالیت را ندارد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه پارک های علم و فناوری این امکان را برای اختراع‌ها و ایده های نو ایجاد می کند، تصریح کرد: از دو سال گذشته تلاش شد هفته فناوری در مازندران نوآورانه باشد و از علاقه مندان این بخش نیز در کنار پژوهشگران تجلیل شود.

معتمد زادگان با اشاره به اینکه دستاوردها سهمی فراوانی از غرفه‌های این نمایشگاه دارند، گفت: در غرفه‌های نمایشگاه امسال از کتاب، مقالات و پایان‌نامه های کمتری استفاده شده است و این برنامه در دانشگاه فنی امام محمدباقر ساری برگزار می شود.

وی افزود: امسال 37 غرفه در این نمایشگاه دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند و در کنار شرکت سازمان محیط زیست 250 محصول نیز در آن عرضه می شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه اندازیسامانه "اطلاعات پژوهش فناوری استان مازندران" خبر داد و تصریح کرد: این سامانه از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه تشکیل شد تا تمام فناوری ها و نوآوری ها با مراجعه به این سامانه از خدمات و سرمایه گزاری بهره مند و اطلاعات این شرکت ها در این سامانه تجمیع و به صورت سیستمی به سرمایه گذاران معرفی شود و در این راستا برنامه هایی در دانشگاه های فنی نوشهر، بابل، بابلسر و آمل انجام شده است.

رئیس پارک علم و فن آوری مازندران از فعال شدن حوزه دانش آموزی در سال جاری در فن بازار های مازندران، خبر داد و افزود: فن بازار امسال در 2 بخش فن بازی و دیگری کافه تک دانش آموزی انجام شده که در این کافه تک از انواع ارتباطات منطقه ای و کشوری استفاده می شود تا دانش آموزان نیز وارد کسب و کار فناوری شوند.

معتمد زادگان خاطرنشان کرد: نزدیک به 12 برنامه در قالب کارگاه در هفته پژوهش و 5 محصول در حوزه کشاورزی، آی سی تی و ای تی، صنعت و دیگر حوزه ها رونمایی می شود، همچنین این کالاها محصولاتی هستند که وارد بازار نشدند و یا در حال ورود به آن هستند که 12آذرماه ساعت 10 و 30 دقیقه صبح با حضور استاندار و نمایندگان مجلس افتتاح می شود.

وی گفت: امسال از  8 فناوری برتر مازندران در میان تقدیر شوندگان در دانشگاه مازندران رونمایی می شود.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه برنامه ای با عنوان شتاب در حوزه ملی برگزار می شود، تصریح کرد: امسال سه طرح شتاب به جشنواره ملی ارسال شده و در مراسم اختتامیه هفته پژوهش مازندران از این سه محصول تجلیل می شود.

رئیس پارک علمی و فناوری مازندران از طراحی اپلیکیشن فن بازار در این استان خبر داد و افزود: این اپلیکیشن که بر روی تمامی سیستم عامل های موبایل قابل نصب است می توان آخرین برنامه ها و اطلاعات آنلاین هفته پژوهش را در دسترس عموم قرار دهد تا از سردرگمی علاقه مندان به حوزه فن بازار و هفته پژوهش جلوگیری شود.

وی گفت: باید توانمند سازی، تجمیع سازی و بحث تولید محصولات دارویی در سهم محصولایت هایتک را از کل محصولات مازندران افزایش داد.

معتمدزادگان با اشاره به تفاوت پژوهش امسال با سال گذشته خاطرنشان کرد: در پژوهش امسال، فعال کردن مجمع خیران علمی فناوری در دستور کار بوده چرا که بیشترین خیران در حوزه احساسی هستند و با حضور آنهاف اقتصاد منطقه برای شکل گیری فضای اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات خانوادکی کاهش می باید.

رئیس پارک علم و فن آوری مازندران اظهار کرد: آزمایشگاه نمونه سازی با حمایت خیران احداث شده و ۱۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شد، همچنین ۲۰ میلیارد تومان گردش مالی شرکت فناوری بوده است. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : عرضه 250 محصول نوآورانه هفته پژوهش در مازندران

عرضه 250 محصول نوآورانه هفته پژوهش در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS