امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 04:34:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 39065

تاریخ انتشار : 07/09/1396 - 17:18

اجرای مرحله هشتم طرح ملی خادم در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره پایان مرحله هشتم طرح خادم، از مراجعه تیمهای آموزشی این طرح ملی به منازل 10 هزار 217خانوار مازندرانی خبرداد.

به گزارش جویباران، دکتر مجتبی اکبری گفت: در راستای اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) تا کنون 8 مرحله با موفقیت در استان اجرا شد که تیم های داوطلب خادم با مراجعه به منازل ده هزار و 217خانواده در شهرهای مختلف استان  به ارائه آموزش های امدادی پرداختند.

وی با اشاره به فعالیت 195 تیم داوطلب خادم در مرحله هشتم افزود: موضوع ارائه شده در مرحله هشتم «برنامه ارتباطی خانواده در شرایط اضطراری» بوده است.
اکبری با اشاره به اینکه هر مرحله طرح خادم با موضوع خاصی اجرا می شود، گفت: طرح ملی «خـانواده آماده در مـخاطرات» یا جنبش «خادم»، یک تلاش دسته‌جمعی است برای آموزش خانواده‌های ایرانی، برای اینکه بتوانند در برابر مخاطراتی که آنها را تهدید می‌کند، آماده شوند.
وی افزود: برای افزایش تاب آوری جامعه که همان تقویت قدرت جامعه برای بازگشت به وضع عادی پس از وقوع مخاطرات است، ارائه آموزش های همگانی مؤثر ضروری است.
اکبری گفت: شعار محوری و اختصاصی ما هم در استان مازندران «من خانواده ام را دوست دارم» است و در قالب این طرح که هم اکنون در مناطق مختلف استان در دست اجراست رابطین و داوطلبان خادم آموزش دیده و مجرب جمعیت هلال احمر به منازل شهروندان مراجعه نموده و اطلاعات تدوین شده امدادی را در قالب بسته آموزشی کوتاه مدت و فشرده به اعضای خانوار ارائه می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: مراجعه به در منازل خانوارها توسط داوطلبان و امدادگران هلال احمر در12 مرحله انجام می شود و در هر مرحله آموزش های کوتاه و سرپایی با موضوع خود امدادی و دگر امدادی به مدت 5 تا 10 دقیقه  ارائه می شود.
دکتر اکبری گفت: آنچه مهم است همکاری و تعامل شهروندان با عوامل جمعیت هلال احمر که درواقع تسهیل گران این فرآیند ملی و مهم هستند، شرط موثر موفقیت این برنامه است و از تمامی خانواده ها می خواهیم با نیروهای جمعیت هلال احمر استان همکاری کنند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : اجرای مرحله هشتم طرح ملی خادم در مازندران

اجرای مرحله هشتم طرح ملی خادم در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS