امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 04:51:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 39056

تاریخ انتشار : 07/09/1396 - 17:09

گزارشی از کودک آزاری‌های اعلامی به اورژانس اجتماعی مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: در شش ماهه نخست امسال 138 مورد کودک آزاری به اورژانس اجتماعی مازندران گزارش شده است.

به گزارش جویباران، سعید آرام در  کمپین نه به کودک آزاری که در پارک روشن ساری برگزار شد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال گذشته ، 19 هزار تماس مرتبط با آسیب‌های اجتماعی باخط اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم مازندران برقرار شده است، اظهار کرد: در این راستا مازندران رتبه نخست کشور را دارد و از این میزان تماس گرفته شده ۱۴۸ تماس مربوط به کودک آزاری بوده و بهزیستی در این ۱۴۸ مورد مداخله کرده است.

وی تصریح کرد: ۶۷ مورد از این خدمات به صورت تلفنی و مشاوره‌ای بوده و در ۸۱ مورد با تیم اورژانس سیار در محل حضور پیدا کرده و خدمات تخصصی ارائه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران خاطرنشان کرد: از این میزان ۶۵ مورد مربوط به جنس مونث و ۶۳ مورد مربوط به جنس مذکر بوده و هم‌چنین بیشترین فراوانی  ۷۱ مورد آزار جسمی،  ۴۵ مورد غفلت،  آزار عاطفی ۲۲ مورد و  10 مورد آزار جنسی بوده است.

آرام افزود: هم‌چنین بیشترین فراوانی رده سنی بین ۵ تا ۹ سال بوده و در مرحله بعد سنین ۱۰ تا ۱۴ سال بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه در شش ماه نخست سال ۹۶ این آمار در بیش از ۱۱ هزار تماس با اورژانس اجتماعی۱۳۸ مورد مربوط به بحث کودک‌آزاری بوده است، افزود: این آمار به منزله افزایش میزان کودک آزاری نیست  بلکه نشان از آگاهی مردم نسبت به این مقوله است که به استفاده از خدمات مشاوره سازمان بهزیستی ترغیب شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران گفت: از این میزان تماس، ۵۸ مورد مربوط به خدمات مشاوره‌ای بوده و ۸۰ مورد نظر به حضور در محل منجر شده که در مراجعات حضوری ۳۸ مورد به مرکز مداخله در بحران ارجاع داده شده و چهار مورد مرکز شبانه‌روزی ارجاع داده و در کلاس کودکان نگهداری می‌شود.

آرام با بیان این‌که این تماس‌ها مربوط به کودک آزاری جسمی بوده است، خاطرنشان کرد: بیشتر این خانواده‌ها تعداد فرزندان زیاد و از سطح تحصیلات پایین‌تری برخوردار بودند، یا وضعیت اقتصادی باثباتی نداشته و به عنوان افرادی هستند که در مناطق حاشیه و در معرض آسیب زندگی می‌کنند.

وی افزود: کودک آزاری به صورت تلفیقی بوده و کودکی که به صورت آزار جسمی دیده، مورد آزار عاطفی هم قرار می‌گیرد. هم‌چنین در بررسی‌های انجام شده خانواده‌ای که دارای تحصیلات بالاتری بودند آسیب‌ها  از نوع، غفلت بوده است  که عواقب این نوع آسیب بیشتر از آسیب‌های جسمی در  آینده است.

آرام تصریح کرد: سلامت کودکان تامین کننده تضمین کننده سلامت اجتماعی جامعه در آینده شده و این مهم موجب عدم داشتن مهارت‌های کافی برای کودکان در دوره نوجوانی و جوانی است.

وی در حوزه آزار جنسی کودکان خاطرنشان کرد: آزار جنسی اتفاق افتاده در استان در رده سنی10 سال بوده و  خانواده‌ها به علت ترس از آبرو از بیان کردن این مورد خودداری می‌کنند. در این راستا سازمان بهزیستی از طریق آموزش و پرورش و مهدهای کودک آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها  انجام داده و توصیه ما به خانواده‌ها به جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و روانی بعدی در صورت اتفاق حتماً به مراکز مشاوره مراجعه کرده و خانواده‌های اطمینان داشته باشند تمامی این اطلاعات به صورت محرمانه است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : گزارشی از کودک آزاری‌های اعلامی به اورژانس اجتماعی مازندران

گزارشی از کودک آزاری‌های اعلامی به اورژانس اجتماعی مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS