امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 04:52:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 39013

تاریخ انتشار : 05/09/1396 - 14:29

40درصد طلاق ها در سال نخست زندگی رخ می دهد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: 40درصد طلاق ها در سال نخست زندگی رخ می دهد.

به گزارش جویباران، مریم جمشیدی با بیان اینکه طلاق آسیبی با ابعاد گوناگون به شمار می رود و تاثیرات مختلفی دارد؛ بیان کرد: بیکاری، اعتیاد، دخالت والدین، عدم تعهد اخلاقی زوجین نسبت به یکدیگر، عدم آگاهی نسبت به زناشویی و زندگی مشترک از عوامل اصلی طلاق هستند. 

وی افزود: ارائه آموزش های لازم به دختران و پسران در سنین مختلف جهت ورود به زندگی مشترک  از عمده فعالیت های اداره کل امور بانوان و خانواده بوده که کلاس های آموزش متعددی برای دختران و دانشجویان برگزار و بیش از ۲۸۰ جشنواره زوج های خوشبخت در نقاط شهری و روستایی با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی برگزار شده است.‌ 
جمشیدی گفت: اگر زوجین در مراحل اولیه اختلاف پای شان به مراجع قضایی کشیده نشود منجر به سازش می شود که با شناسایی تشکل ها و سمن های غیر دولتی و استفاده از ظرفیت آنها جهت ایجاد سازش باید اقدام شود. 
وی افزود: بیش از ۴۰ درصد طلاق ها در استان مازندران مربوط به یکسال اول ازدواج بوده و با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها در این دوره از طلاق پیشگیری شود. 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به اینکه مراکزی که فعالیت های فرهنگی دارند در زمینه پیشگیری از طلاق فعالیت کرده و با انسجام و جلوگیری از موازی کاری جلوگیری کنند، گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به کاهش آسیب های اجتماعی دارد و بحث طلاق به صورت پیوسته در استان مازندران رصد می شود. 
وی تصریح کرد: افزایش ازدواج سبب ایجاد نشاط اجتماعی و از بین رفتن طلاق می شود و خانواده های ایرانی بیشترین اهتمام خود را برای بالا بردن آگاهی فرزندان در حوزه آموزشی دارند. 
جمشیدی گفت: در زمینه مهارت های زندگی مشترک و آگاهی به نسبت حقوق خود و آمادگی برای ورود به زندگی مشترک کم توجهی صورت می گیرد که باید با آموزش های لازم و مشاوره بنیان خانواده ها را محکم کنیم تا الگوی یک زندگی سالم با مهر ورزی و گذشت باشیم. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : 40درصد طلاق ها در سال نخست زندگی رخ می دهد

40درصد طلاق ها در سال نخست زندگی رخ می دهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS