امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 12:46:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38944

تاریخ انتشار : 01/09/1396 - 17:42

استاندار مازندران: شایسته سالاری مبنای انتصابات در مازندران است

استاندار مازندران تاکید کرد: شایسته سالاری مبنای انتصابات در مازندران است.

به گزارش جویباران، محمد اسلامی، در نشست احزاب و گروه های سیاسی مازندران، اعتدال‌گرایی را راه پیشرفت دانست و با اشاره به این که کسی با تند روی و افراط به جایی نمی رسد، گفت: بلوغ سیاسی، نیازمند تحمل عقیده مخالف است.

وی، با اشاره به اینکه احزاب باید با استاندار و مدیران در قالب های مختلف گفت‌وگو و تعامل کنند، تصریح کرد: رشد و بلوغ سیاسی، نماد توسعه سیاسی است و ضریب تحمل باید افزایش یابد و مواضع مشترک تقویت شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه خط مشی دولت تدبیر و امید، اعتدال است، خاطرنشان کرد: مفهوم این اعتقاد این است که در چارچوب نظام و ضوابط همه کسانی که دارای ظرفیت و توانمندی هستند باید به کارگیری شوند.

اسلامی با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی همه مکلف به خدمت بی منت هستند و در مورد تغییر وضعیت معیشت مردم وظیفه دارند، اظهار کرد: شایسته سالاری مبنای استانداری در انتصابات است و به گرایش سیاسی توجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مازندران استانی سرشار از ظرفیت های انسانی و طبیعی فراوان است، گفت: اهداف و سیاست های جاری و توسعه ای کشور در قانون به درستی نوشته و تبیین شده است اما باید در سایه تعامل و همفکری، روش ها و راهبردهای تحقق این سیاست ها نیز به درستی تدوین و دنبال شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه برای تسهیل فضای کسب و کار باید بر اساس اقتضائات و توانمندی های استان برنامه ریزی شود، افزود: باید دید تولید استان چه موانعی داشته که مازاد آن نتوانسته بدرستی به بازارهای فروش عرضه شود.

اسلامی با بیان اینکه حلقه های مفقوده کسب و کار در مازندران باید شناسایی و رفع شود، تصریح کرد: با برندسازی باید زمینه شهرت جهانی محصولات و عرضه تولیدات استان در بازارهای جهانی فراهم شود.

وی با اشاره به این که گرایش سیاسی در اولویت قرار ندارد و مهم، فکر، نگاه و بینش صحیح است، خاطرنشان کرد: فکر همگرا، کارکرد هم‌افزا و رویکرد واحد زمینه ساز پیشبرد امور، توسعه بخش های مختلف و گره گشایی در امور است.

اسلامی با بیان این که اتاق های فرمان های متعدد، مازندران را عقب نگه داشته است، گفت: گرایش های محلی و منطقه ای، توسعه استان را به تاخیر انداخته است و برای اعتلای مازندران، نگاه یکپارچه به منافع استان نیاز است.

استاندار مازندران، با بیان اینکه در آغاز کار چند ماموریت مهم در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: فرمانداران مکلف شدند تفکیک زباله از مبدا و پاکسازی جنگل، سواحل و عرصه های مختلف استان را به طور جدی دنبال کنند.

این مسئول توجه به روستاها، تقویت اشتغال و تولید مولد و ارتقا معیشت و اقتصاد روستائیان به منظور تثبیت جمعیت روستایی را از برنامه های مهم استان دانست و گفت: بوم گردی در مازندران باید تقویت شود و دولت نیز برای اشتغال روستایی، اعتبار و برای بوم گردی طرح هایی قائل شده است.

وی با اشاره به اینکه محرومیت هایی در استان وجود دارد و باید امید در دل مردم ایجاد شود، اظهار کرد: مازندران ذخایر و نیروی انسانی بی نظیری دارد و می تواند به رتبه عالی در حوزه های مختلف توسعه‌ای دست یابد.

اسلامی با بیان اینکه به منظور عرضه محصولات مازندران به بازارهای فروش با استانداران و سفرا تعامل دارد، خاطرنشان کرد: باید شرکت های بازرگانی ایجاد و تقویت شود و محصولات ذخیره سازی و به درستی نگهداری و بتدریج وارد بازار شود.

استاندار مازندران، تاکید کرد: اصلاح نظام، سلامت و ارتقا سیستم اداری، رسیدگی به امور مردم و تسهیل فضای کسب و کار با تلاش فراوان به دست می‌آید.

علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این جلسه با بیان اینکه در مازندران 40 نمایندگی حزب و تشکل به ثبت رسیده که در حال فعالیت هستند، گفت: از این تعداد 19 حزب با دریافت مجوز لازم اقدام به راه اندازی 54 دفتر فرعی در شهرستان ها کردند.

وی گفت: مازندران در میان چند استان کشور است که با افتتاح خانه احزاب، انتخابات آن را نیز برگزار کرد. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : استاندار مازندران: شایسته سالاری مبنای انتصابات در مازندران است

استاندار مازندران:  شایسته سالاری مبنای انتصابات در مازندران است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS