امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 10:36:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38943

تاریخ انتشار : 01/09/1396 - 17:41

چه خطرهایی زنان مازندرانی را تهدید می کند؟

کارشناس مسئول بیماری های غیر واگیر دار دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: سالمندی، دیابت و چاقی و نبود زیرساخت های ورزشی زنان مازندرانی را در معرض تهدید قرار داده است.

به گزارش جویباران، محمدرضا سعیدی کیاسری در همایش استانی دیابت در رامسر با بیان اینکه این همایش با شعار دیابت و زنان و سلامتی حق زنان است، گفت: زنان در معرض خطر بیشتری در دیابت قرار دارند و چاقی در استان مازندران رتبه اول کشور را دارد.

وی با اشاره کم تحرکی در مازندران به صورت شایع وجود دارد و زنان با آمار چاقی در مازندران فراوانی بیشتری دارند، تصریح کرد: مازندران از لحاظ کم تحرکی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.
کارشناس مسئول بیماری های غیرواگیر دار با بیان اینکه مسئولیت همسرداری، فرزند، زندگی، ملاحظات فرهنگی و عدم وجود زیرساخت های ورزشی مانند پارک ها و وسایل ورزشی موجب کم تحرکی بانوان شده است، افزود: سن سالمندی در میان زنان مازندران افزایش یافته و این امر دیابت و فشار خون بالا را موجب شده است به طوری که دیابت در میان زنان مازندران سه برابر مردان بوده و این امر یک تهدید جدی محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه راه پیشگیری و درمان دیابت با توجه به شهرنشینی و کم تحرکی عوامل خطرساز دیابت، عنوان کرد: شناسایی افرادی که سابقه دیابت و فشار خون بالا، کم تحرکی، زنانی با سابقه سقط جنین و فرزند بالای چهار و نیم کیلوگرم افراد در معرض دیابت را معرفی می کند.
سعیدی با بیان اینکه ورزش و فعالیت های بدنی به صورت ۳۰ دقیقه روزانه و پنج روز در هفته در برنامه زندگی زنان مازنرانی قرار گیرد، عنوان کرد: راهکارهای پیشگیری مانند واکسن در جلوگیری از فشارخون، دیابت، پوکی استخوان و بیماری های بدخیم موثر خواهد شود. همچنین اصلاح تغذیه و نیز رعایت آداب غذا خوردن طب دستورات اسلامی چاقی و دیابت را ریشه کن می کند.
وی اظهار کرد: عوارض دیابت نابینایی، اختلال دید، سکته قلبی و مغزی، نارسایی های کلیوی، قطع پا عفونت پا بوده و بیماری بی علامتی است که سیر خود را در بدن انجام داده و به یک باره ظهور می کند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : چه خطرهایی زنان مازندرانی را تهدید می کند؟

چه خطرهایی زنان مازندرانی را تهدید می کند؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS