امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 04:37:22
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38752

تاریخ انتشار : 24/08/1396 - 19:04

پیاده تا مشهد و آنچه که سفری امن را برای زائران رقم می‌زند

سال گذشته بیش از 300 هزار زائر پیاده به مشهد مشرف شدند که حدود 50 درصد این زائران بیمه شدند. عمده این زائران که از شهرستان‌ها و روستاهای مجاور مشهد هستند که بدون امکانات خاص پیاده‌روی این سفر را در هوایی سرد آغاز می‌کنند، بسیاری از آنها کفش و لباسی که مناسب پیاده‌روی در این فصل باشد را ندارند.

به گزارش جویباران،در این رابطه جواد وحدتی‌فر، رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی اظهار کرد: دستورالعملی را برای حرکت زائران پیاده تهیه کردیم تا استانداری آن را به فرمانداری‌ها اطلاع‌رسانی کند، به منظور امنیت زائران پیاده مقرر شده است این زائران در ساعات روشنایی روز تردد کنند و در ساعات شب پیاده‌روی نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در جلوی هر کاروان، سرگروهی با کاور مشخص باید حضور داشته باشد، به همین منظور 600 کاور بین کاروان‌های زائران پیاده توزیع شد تا این گروه‌ها در مسیر تردد وسایل نقلیه شناخته‌تر باشد، همچنین به کاروان‌ها توصیه شده است که از عبور در عرض جاده‌ها خودداری کنند.

وحدتی‌فر گفت: مقرر شد که در مسیرهای تردد زائران پیاده با نصب پرده‌ها و بنرهایی به وسایل نقلیه اطلاع‌رسانی نسبت به تردد این افراد صورت گیرد. همچنین با اتوبوس‌رانی شهرهایی که زائران زیادی در آن مسیر هستند هماهنگ شده است چنانچه هوا سرد شود و زائران در برف و بوران بمانند امکان انتقال آنها را به مشهد فراهم کنند.

همچنین رحیم نوروزیان، فرماندار مشهد در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر تامین امنیت زائران پیاده، اظهار کرد: راه‌اندازی حدود 150 ایستگاه برون شهری نیز از ما درخواست شده که این ایستگاه‌ها به تدریج دایر می‌شود،110 مورد از این ایستگاه‌ها شناسنامه‌دار شده و امسال قرار شد همه ایستگاه‌های صلواتی از طریق شورای هیات‌های مذهبی، جمعیت خدمت‌گزاران امام رضا(ع) و سازمان تبلیغات اسلامی استان مجوز اخذ کنند و از کد شناسایی نیز برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی یکی دیگر از اقدامات در دستور کار برای این ایام بوده، خاطرنشان کرد: استقرار 77 دستگاه آمبولانس و فعالیت اورژانس 115 در این ایام تدارک دیده شده و در بیش از 61 پایگاه اورژانس این خدمات بهداشتی درمانی ارایه می شود. 35 بیمارستان در مشهد آماده خدمات دهی است و مراکز بهداشتی و درمانی نیز در این مسیر ما را همراهی خواهند کرد.

فرماندار مشهد با بیان اینکه حدود 94 درمانگاه برای خدمت رسانی به زوار تدارک شده، یادآور شد: در واقع همه خدمات درمانی مورد نیاز در سطح شهر مشهد برای زائرین ومجاورین ارایه می‌شود. علاوه بر این مجموعه هلال احمر این آمادگی را دارد که در صورت بروز حادثه به وسیله بالگرد اقدامات مربوط به امداد و نجات را صورت دهد. همچنین 76 اکیپ سیار نیز در محل های اسکان زائرین پیاده و سایر محل ها برای این منظور در نظر گرفته شده است.

حسین رضایی، سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائر پیاده نیز در خصوص بیمه زائران پیاده اظهار کرد: سال قبل 50 درصد زائران پیاده بیمه شدند و امسال بیمه‌شدگان حدود 20 درصد افزایش یافتند.

وی درباره هزینه بیمه گفت: براساس توافق به عمل آمده بین جمعیت خدمتگزار و واحد بیمه 20 درصد این مبلغ را جمعیت خدمتگزار تقبل کرد و مدیران کاروان با پرداخت فقط 800 تومان برای هر زائر می‌توانند از این خدمات بیمه‌ای استفاده کنند، این در حالی است که مبلغ بیمه سال قبل 15000 ریال بود.

رضائی حداکثر تعهدات بیمه‌گر را برای هزینه‌های پزشکی برای هر نفر در هر حادثه 50 میلیون ریال، فوت و نقص عضو برای هر نفر در هر حادثه در ماه‌های عادی 2 میلیارد و 100میلیون ریال و در ماه‌های حرام 2 میلیارد و 800 میلیون ریال برشمرد و گفت: در این قرارداد بیمه‌گذار جمعیت خدمتگزار به زائران پیاده امام رضا(ع)، مدیران و خدمتگزاران هستند که در قالب بیمه نامه مسئولیت مدنی زائران را بیمه می‌کنند.

رضائی در خصوص موضوع بیمه نامه گفت: مسئولیت مدنی بیمه‌گذار در قبال زائران و اشخاص ثالث، بدین معنی است که چنانچه خسارت جانی به زائران پیاده امام رضا (ع) از مبدا حرکت زائر و از تاریخ الحاقی تا مشهدالرضا و بالعکس تا محل سکونت زائر و حداکثر تا تاریخ اتمام بیمه نامه وارد شود بیمه‌گر نسبت به جبران خسارت تا سقف تعهدات اقدام کند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : پیاده تا مشهد و آنچه که سفری امن را برای زائران رقم می‌زند

پیاده تا مشهد و آنچه که سفری امن را برای زائران رقم می‌زند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS