امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 06:42:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3867

تاریخ انتشار : 03/02/1393 - 12:52

اختصاصی / فرمانده سپاه کربلا استان مازندران:

سپاه یک سازمان رسالت محور است / شکستن روحیه مقاومت یکی از مهمترین برنامه های دشمنان

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران گفت: سپاه یک سازمان رسالت محور و تهدید محور است و نقطه اتکاء این سازمان متصل بودن به قشر عظیم مردم در بسیج می باشد.

سپاه یک سازمان رسالت محور است / شکستن روحیه مقاومت یکی از مهمترین برنامه های دشمنان

به گزارش خبرنگار جویباران، سردار محمد تقی شاهچراغی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه جویبار ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: هرچه بر عمر انقلاب اسلامی افزوده می شود انسان به دور اندیشی و ژرف نگری امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پی خواهد برد.

وی افزود: طی این سال ها هر جایی که برای حفظ دستاوردهای ارزش های انقلاب اسلامی سپاه باید حضور داشته باشد، سپاه در آنجا حضوری جدی پیدا می کند.

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران سپاه را یک ارگان و سازمان چند بعدی نامید و گفت: سپاه یک نهاد پویا و زنده و متشکل از نیروهای انقلابی ،مومن و متعهد در خدمت مردم و دولت است که علاوه بر بعد نظامی، در مقطعی که مورد نیاز باشد به یک نیروی فرهنگی مبدل شده و کمک رسان مردم در حوزه های مختلف خواهد بود.

وی افزود: سپاه یک سازمان رسالت محور و تهدید محور است و نقطه اتکاء این سازمان متصل بودن به قشر عظیم مردم در بسیج می باشد.

سردار شاهچراغی یکی از ویژگی های مهم سپاه را وابسته نبودن به هیچ حذب و گروه سیاسی عنوان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برابر وظیفه ای که دارد در هرجایی که ارزش های نظام در حال از بین رفتن است ورود پیدا می کند و بر همین اساس به هیچ حذب و گروه سیاسی متصل نیست.

وی با اشاره به حضور سپاه در فتنه 88 تأکید کرد: سپاه در فته 88 با یک دید باز وارد میدان شد و با کمک مردم توانست در جلوگیری از این فتنه نقش داشته باشد.

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران مهمترین تهدید دشمن را تهاجم فرهنگی خواند و افزود: یکی از ابعاد مهم تهاجم فرهنگی شکستن روحیه مقاومت در بین مردم می باشد به طوری که طی یک سال گذشته دشمنان با افزایش 25 درصدی شبکه های فارسی زبان به دنبال ایجاد یأس و نا امیدی در بین مردم هستند تا ایستادگی و مقاومت را از بین ببرند.

وی ادامه داد: وظیفه همه مسئولین این است که این نگاه مقاومت و ایستادگی را در بین مردم تقویت کنند و نگذارند دشمنان با ازبین بردن این نگاه، جان ها و قلب های مردم  را تسخیر نمایند.

این فرمانده سپاه در ادامه به موضوعات مختلف منطقه از جمله جنایات تکفیری ها در سوریه اشاره کرد و گفت: در گوشه و کنار جهان انسان هایی که برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی مبارزه می کنند امروز در محاصره و تحت فشار قرار دارند.

وی افزود: تکفیری ها ظرف یک ماه گذشته در یک روستایی در سوریه که اکثریت آنها شیعه بودند حمله کردند و همه از پیرو جوان تا کودک و نوزاد را کشتند به خاطر اینکه اعتقاد به انقلاب اسلامی داشتند.

سردار شاهچراغی تأکید کرد: اگر واقعا امام حسین (ع) را قبول داریم نباید بگذاریم روح مقاومت و ایستادگی در بین مردم شکسته شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به حضور سپاه در عرصه های اقتصادی اشاره کرد و گفت: با توجه به جنگ اقتصادی که کشور با آن مواجه است  این نهاد با حضور در عرصه های مختلف اقتصادی از جمله تولید داخلی،اشتغالزایی از ظرفیت بسیج برای مقابله با دشمن به میدان آمده است.

شاهچراغی با اشاره به  اجرای پروژه های بزرگی که دولت مسئولیت آن را به سپاه داده عنوان کرد: سپاه با داشتن نیروی های توانمند در عرصه های مختلف به کمک دولت آمد و توانست در پروژه های مهم نقش آفرینی کند.

وی خدمت به مردم در مناطق محروم را وظیفه دیگر سپاه دانست و اذعان داشت:نیروهای بسیج در هر مقطعی از زمان که نیاز باشد در قالب اردوهای جهادی دانشجویی و دانش آموزی به این مناطق اعزام می شوند و به مردم خدمات رسانی می کنند.

سردار محمد تقی شاهچراغی در پایان با اشاره به اینکه همه باید به سپاه برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی کمک کنند تأکید کرد: ما ظرفیت و بضاعت بسیج و سپاه را به دولت مردان نشان دادیم، آنها باید از این طرفیت ها برای تحقق هدف های انقلاب اسلامی و رفع مشکلات کشور استفاده کنند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : سپاه یک سازمان رسالت محور است / شکستن روحیه مقاومت یکی از مهمترین برنامه های دشمنان

سپاه یک سازمان رسالت محور است / شکستن روحیه مقاومت یکی از مهمترین برنامه های دشمنان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS