امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 09:50:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38621

تاریخ انتشار : 20/08/1396 - 10:36

آسیب های زیست محیطی زباله در مازندران جدی است

استاندار مازندران گفت: آسیب های زیست محیطی زباله در مازندران جدی است.

به گزارش جویباران، محمد اسلامي عصرامروز پنج شنبه 18آبان ماه در حاشيه بازديد از محل دپوي زباله چالوس با ابراز تاسف از وضعيت زباله اين شهرستان در دل طبيعت و جنگل اظهار كرد: متاسفانه در زمینه زباله مازندران كه از حساسيت بالايي نیز برخوردار است غفلت  بسیاری شده است.

وي با بيان اينكه بايد از سال ها پيش با توجه به انواع تجارب و تكنولوژي هايي كه وجود دارد يكي از اين راهكارها  انتخاب و براي تبديل زباله اقدام مي شد، افزود: در حال حاضر آسيب هاي سنگين زيست محيطي به مازندران وارد شده است و ذخاير آبزيان در دريا و خاك نيز از وجود شيرابه ها آسيب ديده است.
استاندار مازندران با اشاره به اينكه زباله به روستاهاي هم جوار و مردم آسيب جدي وارد كرده است، گفت: اينها همه تلفاتي است كه به عنوان يك تكليف و يك اولويت استان روي ميز قرار دارد.
اسلامي يكي از اولويت هاي اصلي دولت و شخص رئيس جمهور را توجه و رسيدگي به محيط زيست و حل مشكل زباله عنوان كرد و متذكر شد: همه مسئولان دولت روي موضوع زباله و حفظ محيط زيست اتفاق نظر دارند و به همين دليل نخستين بازديد كاري حول همين موضوع بوده است.
وي خاطر نشان كرد: به معاونت عمراني نيز ابلاغ شده است كه با يك اهتمام ويژه تفكيك زباله را در استان دنبال كنند زيرا اين امر علاوه بر اينكه در بخش اشتغال زايي بسيار مهم است  مي تواند ارزش افزوده نيز همراه داشته باشد و تبديل پسماندهاي خشك داراي قيمت و ارزش است كه مي تواند يك توان مالي نيز براي شهرداري ها ایجاد کند.
وي با تاكيد بر اينكه  معاونت عمراني هر دو هفته بايد گزارش تخصصي دقيقي از روند اجراي زباله سوز نوشهر  تهيه كند،  افزود: در چالوس سرمايه گذار براي اخذ مجوز جهت ايجاد و ساخت كارخانه بي يو تي كه بعد از سوزاندن زباله خشك برق توليد كند اقدام كرده است  و مشكلاتي  براي اخذ زمين وجود دارد كه از طريق سازمان جنگل ها دنبال شود.
استاندار مازندران تاكيد كرد: كليدي ترين عنصر در بحث زباله خود مردم هستند كه كمك كنند تا پسماندها را مديريت شود زيرا در حال حاضر پسماندها در طبيعت و جاده پراكنده شده است.
وي گفت: مردم بايد خودشان يك شهردار و پليس باشند و حافظ محيط زيست و جنگل شوند تا بتوان اين را مديريت كرد. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : آسیب های زیست محیطی زباله در مازندران جدی است

آسیب های زیست محیطی زباله در مازندران جدی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS