امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 21:03:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38540

تاریخ انتشار : 18/08/1396 - 11:42

پباده روی اربعین؛ میراث فکری امام خمینی(ره)

بعد از هزار و چهارصد سال میلیون میلیون زائر نه از ایران از کور ترین نقاط این عالم ،سیاه و سفید، مسلمان و غیرمسلمان، با هر دین و آیین در اربعین با سر به پابوسی سرور آزادگان جهان میروند.

به گزارش جویباران، این میراث فکری خمینی کبیر است که  نگذاشت گرد کهنگی رسالت زینب کبری (س) را بگیرید و در پستوهای تاریک زمان بماند، آمد و آتش زد به جان یزیدیان عالم و  با علم یک دست بریده ،شوری در عالم بپا کرد که چشم دنیا  امروز گوشه ای از آن را در اجتماع میلیون ها زائر در  کربلا می بیند.

آری! پیاده روی اربعین را از امام داریم . همان وقت که گفت سربازان من درون گاهواره اند دشمن که نمی دانست، عقلش هم به این حرف ها قد نمی داد.

فکر می کرد اگر امام را به اسارت بفرستند، داستانی که آغازش کرده بود، نخوانده تمام می شود، اما  دشمن چه می دانست اسلام از ماجرای یک اسارت تا به امروز زنده است.

دشمن چه می فهمید اولاد حسین (ع) را دست بسته به اسارت برده و به تبعید بفرستند زمان بازگشتش در ایران چه انقلابی به پا میکند، چه عاشورایی به راه می اندازد که صف به صف همان سربازان درون گاهواره که تا آمدن امام برای خودشان مردی شده بودند، در راه آزادی کربلا جان بدهند تا قطب نمای  هدایت  اهالی زمین و زمان باشد.

 اگر به ما بگویند آیا یک روز فکر این را می کردید کشوری که هشت سال با بعثی ها در جنگ بود امروز تمام عمودهایش از نجف تا کربلا پر شده از عکس شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم و اثری از صدامیون در آن نمی بینید. از مردمش فقیر و ‌غنی تا درجه داران و سربازانش صف کشیده تمام قد در اختیار زائران اباعبدالله هستند.

از همه جای جهان هر خطری را به جان می خرند که خودشان را به کربلا برسانند تا در  یک انقلاب جهانی با خون حسین (ع) پیمان ببندند که ریشه کفر  و‌استکبار را از زمین در آورند.

آری  این فکر را می کردیم، دیدیم حکومت فاسد دوهزار و پانصد ساله  پهلوی با ندای حیدری پیر خمین به زباله دان تاریخ فرستاده شد.

 دیدیم در جنگ هشت ساله تمام اسلام در برابر تمام کفر به رهبری امام  چگونه ابهت غرب و شرق شکسته شد،  دیدم یزیدیان زمان در منطقه  از نام خمینی می ترسند و‌ از قدرت ایران  جرات دست بردن به ماشه را ندارند، دیدیم مظلومان عالم با نام «نحن ابناء الخمینی» در  یمن ،سوریه، عراق، فلسطین،غزه،لبنان و ....در مقابل ظالمان می ایستند،  دیدیم  ایران بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست، دیدیم  چگونه آزادگان دنیا با صحفیه خمینی در برابر گلوله های بی عدالتی سینه سپر می کنند.

و  امروز هر کدام از زائران حسینی بلندگویی هستند که صدای خمینی را در زمین کربلا ،عرشی ترین نقطه آسمان فریاد می زنند «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست،  هستیم بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم، تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا الله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم.»

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : پباده روی اربعین؛ میراث فکری امام خمینی(ره)

پباده روی اربعین؛ میراث فکری امام خمینی(ره)

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS