امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 18:06:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 38463

تاریخ انتشار : 15/08/1396 - 20:25

در کارگروه اجتماعی کاهش طلاق جویبار مطرح شد

کاهش طلاق و ازدواج در 7ماه نخست امسال در جویبار/ افزایش آسیب های اجتماعی با دور شدن از احکام دینی

جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان جویبار با محوریت کاهش پدیده طلاق با حضور مسئولین در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

کاهش طلاق و ازدواج در 7ماه نخست امسال در جویبار/  افزایش آسیب های اجتماعی با دور شدن از احکام دینی

به گزارش خبرنگار جویباران،رجبعلی وهابی فرماندار جویبار در جلسه کارگروه اجتماعی کاهش طلاق اظهار کرد: 9 محله برای طرح محله‌محور در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق معرفی شدند و در حال فعالیت هستند.

وی از کاهش 15 درصدی نرخ ازدواج در جویبار خبر داد و گفت: در 7 ماه نخست سال گذشته 449 مورد ازدواج به ثبت رسیده و به نسبت همین مدت در سال 96 آمار ازدواج به 378 مورد رسید که متأسفانه کاهش 15 درصدی ازدواج را در شهرستان شاهد هستیم.

فرماندار جویبار همچنین به کاهش آمار طلاق در این شهرستان اشاره و عنوان کرد: در 7ماه نخست سال گذشته 88 طلاق به ثبت رسیده که به نسبت همین مدت، امسال 83 طلاق ثبت شده که با کاهش 5/6درصدی روبرو بودیم.

فرضعلی خلیلی پاشا مدیر کمیته امداد امام(ره) جویبار در این جلسه با بیان اینکه این نهاد در مسیر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گام بر می‌دارد گفت: در هفت ماه نخست امسال 140 نفر مددجو به اردوی آموزشی کاهش آسیب‌های اجتماعی اعزام شدند.

وی افزود: 21 نوعروس طی پنج روز در کلاس‌های آموزش همسرداری و کاهش آسیب‌های اجتماعی شرکت کردند.

محمدمدانلو بخشدار مرکزی جویبار اظهار کرد: هر فرد و نهاد باید در حد مقدورات خود در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدام کند.

وی بر انجام کارهای پژوهشی در این راستا نیز تأکید کرد.

محمد شعبان‌نیا رئیس دادگستری شهرستان جویبار دراین جلسه گفت: در حوزه قضایی در 6 ماه نخست امسال از رشد روز افزون طلاق گرفته شد.

وی یکی از عوامل افزایش طلاق را اعتیاد دانست و افزود: می‌توان با توجه به ظرفیت‌های موجود در روستاها و شهرها از افزایش معتادین دراین مناطق جلوگیری کرد.

حجت‌الاسلام قنبرعلی بهرامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار بر نقش مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: مساجد به عنوان مراکز فرهنگی و اجتماعی می‌تواند نقش مؤثری در کاهش طلاق داشته باشد.

وی افزود: یکی از راهکارهای کاهش طلاق در جامعه انجام مشاوره‌های دینی در کنار مشاوره‌های جنسی قبل از ازدواج است.

حجت‌الاسلام ابوالحسن قلی‌پور مدير امور فرهنگی و اجتماعی‌ دانشگاه آزاد واحد جویباراظهار کرد: والدین تجربیات و مهارت زندگی خود را به فرزندانشان انتقال نمی‌دهند.

وی افزود: هرگاه از دین فاصله پیدا کردیم چالش‌های اجتماعی افزایش می یابد.

 مدير امور فرهنگی و اجتماعی‌ دانشگاه واحد جویبار به راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره و عنوان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزش دینی و تربیت دینی فرزندان، حمایت از هیئت‌های مذهبی و تبدیل آنان به هیئت‌های اندیشه ورز، توجه بیشتر دولت به بیمه سلامت روان مردم و ورود خیرین در درمان بیماران روانی و اعتیاد است.

اصغر رحیمی مدیر آموزش و پرورش جویبار دراین جلسه اظهار کرد: استبداد رفتاری و فکری مردان و زنان و عدم آگاهی از مسائل جنسی از جمله عوامل افزایش طلاق در جامعه است.

وی تصریح کرد: در جهت افزایش آگاهی دانش‌آموزان کلاس‌های فوق برنامه مهارت‌های زندگی برای کلاس‌های ششم متوسطه به بعد برگزار می‌شود.

خسرو طالبی معاون فرماندار جویبار گفت: هر فرد و هر نهادی اگر وظایف خود را به خوبی انجام دهد معضلات اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

وی از مدیران خواست از عرصه حرف و نظریه وارد میدان اقدام و عمل شوند.

محمد فقیه عضو شورای شهر جویبار با بیان اینکه اعتیاد عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است گفت: می‌توان با تشویق جوانان به ورزش آنان را از تهدیدات اجتماعی دور و از بروز بزه‌های اجتماعی پیشگیری کرد.

وی افزود: متأسفانه رهنمودهای دینی و قرآنی در زندگی ما کم‌رنگ شده و این امر باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شده است.

                             

 

 

دیدگاه شما در مورد : کاهش طلاق و ازدواج در 7ماه نخست امسال در جویبار/ افزایش آسیب های اجتماعی با دور شدن از احکام دینی

کاهش طلاق و ازدواج در 7ماه نخست امسال در جویبار/  افزایش آسیب های اجتماعی با دور شدن از احکام دینی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS