امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 21:06:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38459

تاریخ انتشار : 15/08/1396 - 18:35

دغدغه انتقال فرهنگ مازندرانی به نسل آینده

آیین گرامیداشت ۱۴ آبان روز مازندران در جوار امامزاده سلام سلطان محمد کیا در روستای صالحان بخش کجور نوشهربرگزار شد.

به گزارش جویباران، حجت السلام عبدالعلی گواهی رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در مراسم بزرگداشت روز مازندران با اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی اظهار کرد: آنچه موجب دوام و بقای اسلام شد ولایت اهل بیت است.

وی افزود: اگر ولایت اهل بیت نبود بدون تردید امروز بعد از ۱۴۰۰ سال از شهادت امام حسین(ع) ۴۰ میلیون جمعیت با پای پیاده عازم کربلا نمی شدند.
رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور و تولیت امامزاده صالح تهران تصریح کرد: برخی از مردم عراق حدود ۷۰۰ کیلومتر راه را طی می کنند تا خود را در روزهای منتهی به اربعین به کربلا برسانند.
گواهی گفت: آنچه که این مردم را وادار کرده که در این فضای معنوی حضور یابند عطر و عشق اهل بیت است.
وی با بیان اینکه امروز همه استکبار جهانی سعی در از بین بردن ایران به عنوان کشوری علوی و نبوی دارند افزود: نزدیک به ۴۰ سال است که در پی نابودی انقلاب اسلامی هستند اما چون مردم ما با اهل بیت گره خورده اند خداوند روزبروز بر عزت این مردم و کشور می افزاید.
مسئول در ادامه در خصوص ویژگی های مازندران گفت: این استان را به ۱۰ هزار شهید، علما، دانشمندان و شاعران اهل بیت می شناسند.
به گزارش ایسنا، علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی مازندران نیز اظهار کرد: پاسداشت روز مازندران پاسداشت از فرهنگ و تاریخ مازندران و عظمت مردم مازندران است. 
وی با اشاره به اینکه قدمت تاریخی مازندران به روایتی به هفتاد هزار سال و در نقلی دیگر به سیزده هزار سال می رسد، تصریح کرد: پاسداشت روز مازندران پاسداشت اخلاق فضیلت و کرامت مردم مازندران است.
یونسی با بیان اینکه فراز و نشیب هایی که در طول تاریخ بر مردم مازندران گذشت نشان دهنده اطاعت از خدا و امامان است خاطر نشان کرد: مازندران همواره مأمن امامزادگان بود که نمونه بارز آن وجود امامزاده سلطان محمد کیا (ع) در روستای صالحان است.
وی با اشاره به اینکه روز مازندران باید تداعی گر این باشد که فرهنگ عظیم مازندران به نسل های آینده شناسانده شود، عنوان کرد: تاریخی به عظمت تاریخ مازندران که تاریخ تشیع است کسی سراغ ندارد.
یونسی اضافه کرد: مازندران همچون خورشید درخشان بر تارک فرهنگ شیعه می درخشد.
 وی با تاکید بر اینکه باید با فرهنگ غنی مازندران با هم و در کنار هم بود یادآور شد: مازندران بهشت طبیعی ایران عزیز است. باید تلاش کرد تا مازندرانی آباد به نسل های آینده انتقال یابد.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : دغدغه انتقال فرهنگ مازندرانی به نسل آینده

دغدغه انتقال فرهنگ مازندرانی به نسل آینده

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS