امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 16:52:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38433

تاریخ انتشار : 15/08/1396 - 11:55

آمریکا ۱۸ مورد نقض برجام داشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تعیین شدن 18مورد نقض بندهای برجام از سوی آمریکا خبر داد و گفت: نمایندگان جزئیات این نقض آشکار آمریکا را بررسی و مورد ارزیابی قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار جویباران،مصطفی کواکبیان یکشنبه شب در نشست 'نقض پیمان برجام توسط آمریکا' که از سوی مجمع اسلامی دانشجویان آزاد اندیش دانشگاه شهرکرد در تالار فارابی این شهر برگزار شد، افزود: آمریکا در خصوص برجام نقض پیمان کرده است و به تعهدات خود در این زمینه پایبند نبوده است، در حالی که تیم مذاکره کننده ایرانی در این مذاکرات با اقتدار حضور یافتند.

 
 
وی گفت: در معاهده برجام تنها آمریکا نقض پیمان کرده است و نمی توان نقض پیمان از سوی آمریکا را نقض تمامی طرف های این معاهده دانست.
 
 
این عضو اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر احساس شود که برجام دیگر خاصیت ندارد، بنده نخستین نفری خواهم بود که برجام را رد خواهم کرد.
 
 

کواکبیان یادآور شد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر آنها برجام را پاره کنند ایران نیز واکنش متقابل نشان خواهد داد و آن را ریز ریز خواهد کرد.

به گفته وی، چنانچه طرف های برجام به این معاهده پایبند نباشند، ایران نیز دوباره به جایگاه اول بر می گردد.
 
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به یک متن دانشجویی گفت: دیپلماسی و قدرت دفاعی از پایه های اصلی قدرت کشور به حساب می آیند و سردار قاسم سلیمانی و جواد ظریف در کنار هم این سیاست را پیش می برند.
 
 
به گفته وی، اصلاح طلبان نیز به سردار قاسم سلیمانی افتخار می کنند و دیپلماسی و قدرت دفاعی را مهمترین عامل برای کشور می دانند.
 
 
وی یادآور شد: طرح گفت وگوی ملی در مجلس مطرح شد تا اصولگرایان و اصلاح طلبان در کنار یکدیگر برای تقویت منافع ملی و انسجام و همدلی در کنار یکدیگر گام بردارند.
 
 

کواکبیان در پاسخ به سوال دانشجویی دیگر درباره اقتصاد کشور نیز گفت: در دوره ای متهم نفتی بیش از 11هزار میلیارد تومان پول فروش نفت را پس نداد و هنوز هم آن را پس نداده است.

به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان در این نشست به سوالات منقدین و مخالفان برجام پاسخ های خود را ارائه کرد.
منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : آمریکا ۱۸ مورد نقض برجام داشته است

آمریکا ۱۸ مورد نقض برجام داشته است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS