امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 20:57:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38421

تاریخ انتشار : 15/08/1396 - 11:38

خودزنی سعودی و تاثیرش بر بازار بورس

بازداشت ولید بن طلال، شاهزاده ی سعودی ای که با سرمایه گذاری های گسترده اش در شرکت های غربی، از جمله شرکت سیتی گروپ، شناخته می شود، می تواند تاثیر منفی گسترده ای بر روی میلیاردها دلار سرمایه در سراسر جهان بر جای بگذارد.

به گزارش خبرنگار جویباران،بسیاری از افراد خارجی ولید بن طلال را چهره ی تجاری عربستان سعودی می دانند، فردی که ثروت خالصش توسط مجله ی فوربز۱۷ میلیارد دلار برآورد شده و به طور مداوم در شبکه های بین المللی ظاهر شده و در خصوص سبک زندگی اش گزارش تهیه می شود. 

 
خودزنی سعودی و تاثیرش بر بازار بورس
 
همچنین، بن طلال با اظهارات بی پرده اش در مورد سیاست شناخته می شود. وی در سال  ۲۰۱۵ در حساب توییتر خود با نامیدن دونالد ترامپ به عنوان یک ''ننگ'' خود را به تیتر اول خبرگزاری های مختلف تبدیل کرده بود. افزون بر این، پس از قول های ترامپ در خصوص ممنوع کردن ورود مسلمانان به خاک آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی، طلال خواستار این شده بود که ترامپ از کارزار انتخاباتی آمریکا کناره گیری کند. ترامپ نیز با گفتن اینکه این شاهزاده ی سعودی ''می خواهد با پول های پدرش سیاستمداران آمریکایی را کنترل کند، اما بعد از اینکه من به عنوان رییس جمهور انتخاب شوم نمی تواند چنین کاری کند!'' از خجالت طلال در آمده بود. 
 
بازداشت بن طلال توسط نهاد تازه تاسیس ضد فساد عربستان که رییس آن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است، باعث شده که سرمایه گذاری های حال و آینده ی این شاهزاده ی سعودی در سایه ای از عدم اطمینان قرارگیرد. به گفته  مقام ارشد یکی از نهادهای مالی اروپا، که اواخر ماه گذشته برای شرکت در کنفرانسی در خصوص ارتقا جایگاه عربستان به عنوان مقصد سرمایه گذاری به ریاض سفر کرده بود، سوالات زیادی در خصوص اینکه همه ی این اتفاقات چه معنی ای می دهد وجود خواهد داشت. به گفته ی وی، همه نگاه های خود را به دارایی های بین المللی افرادی خواهند دوخت که بازداشت شده اند، تا ببینند تاثیر بازداشت چه خواهد بود. 
 
به  غیر از شرکت سیتی گروپ، وی یکی از سهامداران عمده ی توییتر، شرکت راید هیلینگ لیفت و تایم وارنر می باشد. گزارش ها حاکی از آن است که شاخص سهام در بازار بورس عربستان سعودی به میزان ۱.۵ درصد افت داشته است. همچنین، ارزش سهام موسسه ی سرمایه گداری ولید بن طلال در واکنش به اخبار بازداشت او به میزان ۹.۹ درصد افت داشته است.
منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : خودزنی سعودی و تاثیرش بر بازار بورس

خودزنی سعودی و تاثیرش بر بازار بورس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS