امروز سه شنبه 26 دی 1396
ساعت 18:33:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38396

تاریخ انتشار : 13/08/1396 - 09:34

غربالگری اضطراب در میان 3 هزار کودک مازندرانی

معاون امور توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی استان مازندران گفت: در سال گذشته هزار و در سال جاری نیز دو هزار کودک مازندرانی غربالگری اضطراب شدند.

به گزارش جویباران، رقیه رحمانی در حاشیه کارگاه آموزشی کشوری بلوغ و نوجوانی در گفت‌وگو با ایسنا مازندران اظهار کرد: طرح ها و برنامه های بسیار خوبی در دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمند سازی روحی و روانی افراد و خانواده‌ها از مهم ترین برنامه‌های دفتر توسعه و پیشگیری است، خاطرنشان کرد: چهارمین جلسه کارگاه آموزشی کشوری بلوغ و نوجوانی با هدف آموزش و تربیت مدرس به میزبانی استان مازندران و شهرستان بابلسر در حال برگزاری است.
معاون امور توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران تصریح کرد: پس از این دوره‌ها مدرسان و سرگروه‌ها به تمامی نقاط کشور برای آموزش و غربالگری اضطراب کودکان اعزام می‌شوند.
رحمانی با بیان اینکه این طرح در سال 95 در استان مازندران به مرحله اجرا رسیده است، یادآور شد: در سال گذشته هزار کودک از شهرهای ساری و بابل مورد ارزیابی طرح غربالگری اضطراب کودکان قرار گرفته‌اند.
وی افزود: در سال جاری 2 هزار کودک مازندرانی از شهرها و مهدکودک‌های مختلف در طرح اضطراب کودکان مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
معاون امور توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران اظهار کرد: از نخستین روز آبان تا 15 آذر طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان 3 تا 6 سال انجام می‌شود که لازم است خانواده‌ها این مهم را جدی بگیرند.
رحمانی خاطرنشان کرد: تقسیم کار ملی کاهش طلاق، طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی کودکان و فرزند پروری از اقدامات دیگر دفتر مشاوره سازمان بهزیستی است که تمامی این موضوعات در دفاتر بهزیستی، مهدکودک‌ها و برای خانواده‌ها انجام می‌گیرد.
وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد کاهش آسیب‌های اجتماعی است که با همکاری آموزش و پرورش در سال گذشته 900 کودک در طرح مشارکت دانش‌آموزی آموزش‌های لازم را فراگرفتند.
معاون امور توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران افزود: 60 کلاس در شهرستان‌های نوشهر، ساری، میاندرود و نکا برای آموزش و کاهش آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : غربالگری اضطراب در میان 3 هزار کودک مازندرانی

غربالگری اضطراب در میان 3 هزار کودک مازندرانی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS