امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 05:48:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3824

تاریخ انتشار : 30/01/1393 - 20:20

اختصاصی / صبح امروز صورت گرفت:

اولین جلسه کمیته اقتصادی شورای سیاست گذاری شعار سال برگزار شد

اولین جلسه کمیته اقتصادی شورای سیاست گذاری شعار سال در جویبار با حضور ادارات جهاد کشاورزی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، شیلات، صنعت و معدن، اصناف، کمیته امداد و سپاه ناحیه جویبار برگزار شد.

اولین جلسه کمیته اقتصادی شورای سیاست گذاری شعار سال برگزار شد

به گزارش خبرنگار جویباران، جلسه کمیته اقتصادی شورای سیاست گذاری شعار سال با حضور ادارات مرتبط اقتصادی شهرستان جویبار در مکان سازمان جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

بر همین اساس مدیر اداره جهاد کشاورزی جویبار در ابتدای این جلسه گفت: پس انتخاب شعار سال با محوریت اقتصاد و فرهنگ توسط مقام معظم رهبری، برای پیاده سازی این شعار در شهرستان جویبار شورایی با عنوان شورای سیاست گذاری شعار سال  تشکیل شد.

وی افزود: در اولین جلسه این شورا مقرر شد تا دو کمیته با عنوان کمیته های اقتصادی و فرهنگی به عنوان کمیته های تخصصی در جویبار تشکیل شوند.

حاتم نژاد ادامه داد: برهمین اساس کمیته اقتصادی با ریاست و دبیری اداره جهاد کشاورزی این شهرستان تشکیل شد.

وی ارائه راهکارها و دادن برنامه های کاربردی برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی را از مهمترین محورهای این کمیته عنوان کرد و گفت: در این کمیته راهکارهای اقتصادی شهرستان بررسی شده و در صورت مناسب بودن این راهکارها برای تصویب و اجرا به شورای سیاست گذاری معرفی میشود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان جویبار حذف بروکراسی های اداری و اجرای اقتصاد مقاومتی را مهمترین محورهای شعار سال دانست و خاطر نشان کرد: یکی از راههای اجرای شعار سال مدیریت جهادی است که توسط مقام معظم رهبری نیز بیان شده است و نیاز است که همه مدیران به این نکته اساسی توجه ویژه داشته باشند.

شناخت ظرفیت ها مهمترین موضوع اجرای اقتصاد مقاومتی

اسکندری رئیس کمیته امداد شهرستان جویبار در ادامه جلسه پیاده سازی اشتغال خانگی را مهمترین کار کمیته امداد معرفی کرد و گفت: خوشبختانه در سال 1392 بیش از 1400 طرح اشتغال در جویبار پیاده شده است و قرار است تا پایان اردیبهشت 93 از این طرح ها بازدید به عمل می آید.

وی بودجه اشتغال در سال 92 را دو میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: 100 پرونده برای دریافت تسهیلات اشتغال به بانک ها ارسال شد که 50 پرونده مربوط به غیر مددجویان بوده است.

اسکندری شناخت ظرفیت ها و پیدا کردن پتانسیل های موجود برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم دانست و گفت: خوشبختانه طی سالیان گذشته بیشتر این پتانسیل ها در حوزه کمیته امداد شناسایی شده است و می تواند برای پیاده سازی شعار سال استفاده شود.

جلسات کمیته اقتصادی نباید آماری باشد

اسلامی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جویبار نیز در ادامه اقتصاد مقاومتی را مقدمه شعار سال معرفی کرد و اظهار داشت: باید در این کمیته ها به جای دادن شعار و ارائه آمار پیشنهاد و راهکار بدهیم.

وی افزود: حضور بانک ها در کمیته اقتصادی با توجه به نقش مهم بانک در ارائه تسهیلات لازم و ضروری است.

اسلامی نرخ بیکاری در جویبار را نسبت به شهرستان های دیگر بسیار کم عنوان کرد و گفت: باید برای افراد فارغ التحصیل که تعدادشان در شهرستان کم نیست برنامه ریزی شود.

وی افزود: دور هم جمع کردن تعاونی ها در جویبار نیز یکی دیگر از برنامه ها و راهکارهای ضروری می باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فعال کردن واحد های صنعتی غیر فعال در شهرستان را یکی دیگر از کارهای این شورای سیاست گذاری معرفی کرد و گفت: باید با یک مدیریت جهادی تا پایان سال حداقل 10 الی 15 واحد صنعتی غیر فعال در جویبار شروع به کار کنند.

وی افزود: تشکیل جلسات مستمر با بانک های شهرستان برای تسهیل نمودن در کار مردم، بررسی چالش ها و دغدغه های بیمه ای کارفرماها و ایجاد یک سری روش ها و متدهایی برای حرکت ادارات به سمت اقتصاد مقاومتی از مهمترین کارهایی است که میتوان در غالب شعار سال در شهرستان جویبار اجرا کرد.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : اولین جلسه کمیته اقتصادی شورای سیاست گذاری شعار سال برگزار شد

اولین جلسه کمیته اقتصادی شورای سیاست گذاری شعار سال برگزار شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS