امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 05:16:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38128

تاریخ انتشار : 20/07/1396 - 11:48

97 درصد صنعت لبنیات ایران با مشکل بازار مواجه است

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران گفت: 97 درصد صنعت لبنیات ایران با مشکل بازار مواجه است.

به گزارش جویباران، اسماعیل خاتمی مقدم در مراسم تجلیل از برترین های صنعت غذای مازندران با بیان اینکه در 10 گروه صنایع غذایی مازندران بیش از 180 واحد فعال هستند،اظهار کرد: این واحدها 3 میلیون تن تولید دارند و 20 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده اند.

خاتمی مقدم صنایع غذایی مازندران را جزو واحدهای کوچک صنعتی دانست و اظهار کرد: 70 درصد واحدهای صنایع غذایی مازندران کمتر از 50 نفر کارمند و کارگر دارد در صورتی که 15 درصد از اشتغال استان مربوط  به این واحدها است.
وی با بیان اینکه 80 درصد از مواد اولیه صنایع غذایی مازندران، خارج از استان تهیه می شود، اظهار کرد: بیش از 70 درصد تولیدات این صنایع نیز به خارج از استان صادر می شود.
این تولیدکننده صنعتی ارزش تولیدات صنایع غذایی استان را سالانه 12 هزار میلیارد تومان دانست و گفت: متوسط برگشت محصولات صنایع غذایی در سبد کالای خانوار 65 روز است یعنی حداقل مدت زمان سرمایه در گردش مورد نیاز صنایع غذایی 70 روز است.
خاتمی مقدم 90 درصد از مجوز های صادر شده ی واحدهای صنایع غذایی را مربوط  به وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و اظهار کرد: صنایع غذایی بیش از 70 درصد صادرات استان را به خود اختصاص داده است اما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.
رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران خاطر نشان کرد: فاصله بین قیمت درب کارخانه و سبد مصرفی خانوار 50 درصد است یعنی از زمان فروش کارخانه به نظام توزیع و رسیدن آن به دست مصرف کننده 50 درصد تفاوت قیمتی وجود دارد.
خاتمی مقدم با بیان اینکه حجم صادرات لبنیات 20 درصد رشد پیدا کرده است، اظهار کرد: وقتی سرانه مصرف لبنیات در کشور کاهش پیدا کرده آیا اصرار بر صادرات لبنیات باعث حل مشکلات پیش رو می شود.
وی افزود: 7 درصد از تولید لبنیات کشور صادر شده و 93 دیگر از تولید کشور با مشکل بازار مواجه هستند لذا باید درک درستی از مشکلات واحدهای تولیدکننده لبنیات داشت.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : 97 درصد صنعت لبنیات ایران با مشکل بازار مواجه است

97 درصد صنعت لبنیات ایران با مشکل بازار مواجه است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS