امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 02:01:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 38039

تاریخ انتشار : 15/07/1396 - 08:00

نماینده مردم آمل در مجلس:

اروپایی‌ها در صورت خروج آمریکا از برجام شرکای مطمئنی نیستند/ موجودیت آمریکا بدون بهانه‌‌جویی به خطر می‌افتد

نماینده مردم آمل در مجلس گفت: بدون بهانه‌‌جویی در سیاست خارجی، موجودیت آمریکا به خطر می‌افتد و هیچ‌گاه در طول تاریخ، آمریکا بدون درگیری نبوده است.

به گزارش جویباران،عزت‌الله یوسفیان ملا درباره اقدامات آمریکا حول محور برجام در گفت‌وگو با سفیر هراز اظهار کرد: صبر آمریکایی‌ها بعد از روی کار آمدن ترامپ در مورد برجام برای آن بود که می‌خواستند در متن برجام نکته‌ای را پیدا و بیان کنند که جمهوری اسلامی ایران آن را رعایت نکرده و خلاف قرارداد، عملی از ایران سر زده باشد اما هرچه تلاش کردند هیچ نقض عهدی از سوی جمهوری اسلامی ایران را پیدا نکردند.

 

وی با بیان اینکه اخیرا آمریکایی‌ها موضوع بازرسی از مراکز نظامی ایران را مطرح کردند، افزود: هیات حاکمه آمریکا متوجه شدند که نمی‌توانند به واسطه برجام از مراکز نظامی ایران بازدید کنند.

 

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: به فرض محال اگر جمهوری اسلامی ایران اجازه بازرسی از اماکن نظامی را نیز دهد، نتایج بازرسی یک سال دیگر مشخص می‌شود و حاصلی برای آمریکایی‌ها ندارد.

 

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه در این شرایط، آمریکایی‌ها به روح برجام استناد کردند، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران نیز به نقض روح برجام، از سوی آمریکایی‌ها اعتراض دارد، زیرا سوئیفت‌های زیادی برای ایران باز شد اما یک ریال هم به ایران نیامد، زیرا بانک‌های خارجی از آمریکا می‌ترسند.

 

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در موارد بسیار زیادی برجام را نقض کردند، ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بدون بهانه‌‌جویی در سیاست خارجی، موجودیت آمریکا به خطر می‌افتد و هیچ‌گاه در طول تاریخ، آمریکا بدون درگیری در حوزه سیاست خارجی نبوده است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه آمریکا، کره شمالی را در حد یک تهدید لفظی می‌داند اما جمهوری اسلامی ایران را تهدیدی عملیاتی می‌بیند، گفت: آنها می‌دانند جمهوری اسلامی ایران در سوریه، عراق و میانمار نقش موثری ایفا می‌کند و از این اثرگذاری ایران، آمریکا هراسان است.

 

یوسفیان‌ملا با عنوان اینکه اگر آمریکا از برجام خارج شد نباید به کشورهای اروپایی دل ببندیم، خاطرنشان کرد: زیرا ماکرون ابتدا برجام را تایید می‌کرد اما پس از تماس تلفنی با ترامپ، عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران پس از ۱۵ سال آیا می‌تواند به بمب هسته‌ای دست یابد؟ این در حالی بود که ایران بارها اعلام کرده به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست.

 

وی در پایان با بیان اینکه با این شرایط باید پذیرفت که اتحادیه اروپا قابل اطمینان نیست و متکی به آمریکا است، یادآور شد: اروپایی‌ها در زمانی که اوباما هم رئیس‌جمهور آمریکا بود هیچ سرمایه‌گذاری را در ایران انجام ندادند و تنها حرف زدند.

دیدگاه شما در مورد : اروپایی‌ها در صورت خروج آمریکا از برجام شرکای مطمئنی نیستند/ موجودیت آمریکا بدون بهانه‌‌جویی به خطر می‌افتد

اروپایی‌ها در صورت خروج آمریکا از برجام شرکای مطمئنی نیستند/ موجودیت آمریکا بدون بهانه‌‌جویی به خطر می‌افتد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS