امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 19:16:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37991

تاریخ انتشار : 12/07/1396 - 14:28

کاهش دمای هوا در مازندران/ انتظار بارش برف

مدیرکل هواشناسی مازندران از کاهش دمای هوای استان طی امروز و روزهای آینده و پیش بینی بارش برف در ارتفاعات خبرداد.

به گزارش جویباران، سیدمحمد رضا رضوی با بیان اینکه مطابق پیش بینی های انجام شده بارش باران از  غرب استان شدت بیشتری یافته و نیمه غربی استان را در بر گرفته است، اظهار کرد:  بارش بسیار سنگین بوده است به طوری که در رامسر از روز گذشته تاکنون ۲۰۰ میلیمتر بارندگی ثبت شد.

وی در  مورد کاهش دما در سطح استان افزود: کاهش دما در استان در آمل و رامسر به ترتیب ۱۴ و ۱۵ درجه سانتیگراد بوده و این روند کاهش دما تا فردا 13مهرماه در  محدوده 10 درجه مورد انتظار است.
مدیر کل هواشناسی استان مازندران خاطرنشان کرد: در نیمه شرقی و مرکز استان کاهش دما از امشب آغاز و ۴ تا ۵ درجه کاهش دما در مرکز استان مورد پیش‌بینی است.
رضوی در مورد بارش برف در استان گفت: بارش برف از ارتفاع ۲ هزار و ۵۰۰ متر  بالاتر از سطح دریا به بالا رخ می‌دهد و بنابراین سطح جاده ها و شهرها درگیر بارش برف نیستند اما جاده های پل زنگوله  و جاده های  کم  تردد کوهستانی که شامل ارتفاع بالای ۲۵۰۰ متر است را بارش برف در بر می  گیرد.
وی از وقوع سیلاب به علت باراش باران پس از برف ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر پس از بارش برف، بارندگی اتفاق بیفتد امکان وقوع سیلاب وجود دارد که در این صورت احتمال ریزش سنگ از  محور کندوان تا  گدوک  که هسته‌ای از آن در هراز است وجود داشته  اما  بخش عمده بارش ها در لاریجان، آمل، بلده و لفور  است مورد پیش بینی می باشد.
مدیر کل هواشناسی استان مازندران گفت: از امشب تا فردا احتمال وقوع سیلاب و در البرز مرکزی از ابتدای جاده کندوان تا نزدیکی های بهشهر مورد پیش‌بینی است.
رضوی علت اصلی وقوع سیلاب را ویژگی  مناطق عنوان و خاطر نشان کرد: به طوری که در برخی از شهرها بارش باران با شدت بیشتری همراه بوده اما به دلیل وجود جنگل احتمال وقوع سیلاب کم است ولی در برخی مناطق با وجود بارش کم احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.
وی در مورد وضعیت بارندگی رامسر خاطرنشان کرد: تداوم بارندگی در رامسر  ادامه داشته و از شدت آن به مقدار کمی کاسته می شود.
مدیرکل هواشناسی استان مازندران در مورد پیش بینی هوا در چند روز آینده افزود: از غروب پنجشنبه  تا  جمعه جوی پایدار در سطح استان وجود داشته و از جمعه  تا دوشنبه آینده افزایش نسبی دما، جوی پایدار و بدون بارش با آسمان ابری را شاهد هستیم.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : کاهش دمای هوا در مازندران/ انتظار بارش برف

کاهش دمای هوا در مازندران/ انتظار بارش برف

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS