امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 21:32:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37986

تاریخ انتشار : 11/07/1396 - 15:10

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

خاکباز متخصص جراحی فک و صورت و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل درباره اینکه چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش جویباران، اویس از انجام جراحی ایمپلنت در دانشکده دندانپزشکی بابل با هزینه کمتر از مراکز خصوصی خبر داد.

خاکباز  گفت: دندانی به پیچ ساخته شده از جنس تیتانیوم که در استخوان فک کاشته می شود و جایگزین دندان از دست رفته می شود ایمپلنت می گویند که می تواند یک پارچه و یا دو تکه باشند.
وی با اشاره به اینکه هنگامی که دندان ها از بین می رود، ناحیه استخوان فک که این دندان ها را نگه می دارد شروع به از بین رفتن می کند، ادامه داد: ایمپلنت به حفظ این استخوان و ظاهر فک کمک می کند و پس از کشیدن یا در کل نبودن دندان، دندان‌های اطراف جابجا و به سمت حفره‌های خالی دندان کج می‌شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: از دست دادن دندان می تواند بر کیفیت جویدن غذا و نوع غذاهایی که شما امکان خوردن آنها را دارید، تاثیر داشته باشد. بعضی افرادی که دندان های آنها از بین رفته است رژیم غذایی ضعیف دارند و به این ترتیب ممکن است سلامت کلی آنها تحت تاثیر قرار گیرد.
دکتر خاکباز اضافه کرد:  میوه ها و سبزیجات خام نیازمند جویدن بیشتر هستند. به همین خاطر کسانی که با جویدن مشکل دارند ممکن است از مصرف آنها خودداری کنند و سایر انتخاب ها، همچون مخلوط کردن، پوره کردن و آب گرفتن نیز همواره قابل استفاده نیستند.
وی بیان کرد: از دست دادن دندان ها می تواند وضعیت گاز گرفتن آنها را تغییر دهد، تغییر در وضعیت گاز گرفتن می تواند باعث ایجاد مشکلات خاص برای مفصل فک شود که در اصطلاح تخصصی به آن مفصل گیجگاهی یا تحتانی نیز گفته می شود.
خاکباز گفت: از دست دادن دندان ها می تواند وضعیت صحبت کردن و طرح لبخند شما را تحت تاثیر قرار دهد و به این ترتیب اعتماد به نفس شما را کاهش دهد.
این متخصص اضافه کرد: بدن انسان ایمپلنت دندان تیتانیوم را به عنوان اجسام خارجی پس نمی زند و هنگامی که آنها در استخوان کاشته می شوند، استخوان در یک فرآیند به نام الصاق استخوانی اطراف آن رشد کرده و گسترش پیدا می کند.
وی ادامه داد: افرادی که لثه های سالم داشته باشد و استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت در فک آنها وجود داشته باشد کاندیداهای مناسبی برای کاشت ایمپلنت محسوب می شوند.
متخصص جراحی فک و صورت بیان کرد: بعضی افراد که استخوان فک خود را از دست داده اند نیز می توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند، اما ابتدا لازم است استخوان از بین رفته با استفاده از روش های درمانی مناسب تجدید و ترمیم شود.
دکتر خاکباز ادامه داد : وجود همه دندان ها در دهان می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و با ایمپلنت شما دیگر نگران توجه دیگران به دندان های از بین رفته خود نخواهید بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: درحال حاضر جراحی کاشت ایمپلنت در نواحی بی دندانی فک، تحت پوشش چند سازمان (ارگان) محدود قرار داشته و بالتبع در شرایط آزاد در مراکز دانشگاهی (کلینیک عصر دانشکده دندانپزشکی بابل) با هزینه ای به مراتب کمتر از مراکز خصوصی هم اکنون درحال انجام است.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS