امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 01:59:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37719

تاریخ انتشار : 27/06/1396 - 16:43

مازندران رتبه سوم بهداشت دهان و دندان را دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران رتبه سوم را در حوزه بهداشت دهان و دندان کسب کرده است.

به گزارش جویباران، محسن اعرابی در مراسم روز جهانی بهداشت محیط در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی این دانشگاه با بیان اینکه سلامتی  بهترین نعمت و فعالیت در حوزه بهداشتی و درمانی با سلامتی مردم مرتبط است، اظهار کرد: مسئولیت حفظ و نگهداری بزرگترین نعمت خداوندی است و باید قدردان این فرصت بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی مناسب در حوزه سلامت، امری ضروری است و رهبری بر برنامه ریزی به منظور خدمت به مردم تاکید داشتند، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم در حوزه سلامت اقدامات مناسبی انجام و به این مسئله توجه جدی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برنامه تحول سلامت را یکی از اقدامات مطلوب دولت دانست و تصریح کرد: در سال 92 مشکل جدی در حوزه دارویی و بیمارستان ها وجود داشت که دولت با برنامه ریزی های لازم برای برطرف کردن این مشکلات در دستور کار قرار داد و  در حال حاضر بسیاری از مشکلات در این بخش مرتفع شده است.

اعرابی با اشاره  به افزایش رضایت مندی مردم در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: در افتتاح مراکز بهداشتی بسیاری مردم استان از ساخت این مراکز در مدت کوتاه ابرازرضایتمندی داشتند.

وی با بیان اینکه در سال 93حدود 100 پزشک جذب شدند، اظهار کرد: در پایان سال 92 حدود 280 پزشک خانواده روستایی فعالیت می کردند که این میزان در حال حاضر به 384 رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: جذب کارشناس محیط و حرفه ای در دستور کار است و امیدواریم با جذب این کارشناسان حوزه بهداشتی بتوانند خدمات خود را در حوزه های مختلف به درستی انجام دهد.

اعرابی با بیان اینکه فرهنگ مراجعه به پزشک خانواده باید در جامعه نهادینه شود، افزود: در سال های گذشته جلب مشارکت بخش های مختلف به خوبی انجام نشد که درحال حاضر در وزارت بهداشت برای ارتقای این بخش معاونتی راه اندازی شده که در این حوزه فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران رتبه سوم را در حوزه بهداشت دهان و دندان کسب کرده است، افزود: در طرح تحول سلامت خدمات دندانپزشکی برای کودکان زیر 14سال و زنان باردار رایگان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران عملکرد کارشناسان محیط در سلامت نوروزی امسال بسیار مطلوب خاطرنشان کرد، گفت: درایام نوروز بیش از 40هزار بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است.

اعرابی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران رتبه سوم را در تعداد بازرسی های انجام شده کسب کرده است، تاکید کرد: به دلیل گردشگر پذیر بودن استان مازندران در طول سال باید شدت بررسی ها افزایش پیدا کند.

وی از  فعال شدن خط 190 خبر داد و ابراز امیدواری کرد: در استان مازندران تمامی کسانی که به اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی مراجعه می کند با اطمینان خاطر از آن استفاده کند. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : مازندران رتبه سوم بهداشت دهان و دندان را دارد

مازندران رتبه سوم بهداشت دهان و دندان را دارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS