امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 02:02:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37716

تاریخ انتشار : 27/06/1396 - 16:41

ثبت ۱۶.۸ درصد اشتغال تعهد شده امسال مازندران در سامانه رصد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: امسال ۱۶.۸ درصد اشتغال تعهد شده مازندران در سامانه رصد ثبت شد.

به گزارش جویباران، حسن خیریانپور در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال استان در سالن شماره یک استانداری مازندران، اظهارکرد: کارگروه اشتغال یکی از مهم‌ترین جلساتی است که استانداری پیگیر برگزاری آن در شهرستان‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده و خوداظهاری دستگاه‌ها امسال باید ۴۳ هزار و ۶۶۲ نفر اشتغال در سطح مازندران به وجود آید.

خیریانپور افزود: تا امروز ۷ هزار و ۳۵۴ نفر معادل ۱۶.۸ درصد از این اشتغال ثبت سامانه رصد شده که برای تحقق و اطمینان از ایجاد اشتغال بر پیگیری دقیق موارد تاکید می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف در سال جاری دریافت می شود، گفت: باید تمامی دستگاه‌ها به ویژه فرمانداری‌ها در جذب به موقع این تسهیلات کمک کنند.

وی یادآورشد: براساس خوداظهاری و تعهد برخی دستگاه‌ها مبنی بر ایجاد اشتغال تا به امروز براساس آمارهای ثبت شده در سامانه رصد داره کل صنعت و معدن و تجارت به میزان ۱۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر خود اظهاری که سه هزار ۱۳۲ نفر اقدام، اداره کل جهاد کشاورزی استان با میزان پنج هزار نفر تعهد که یک هزار و ۷۶ نفر اقدام، صندوق کارآفرینی امید به میزان 4 هزار ۱۴۰ نفر تعهد و ۳۷۷ نفراقدام، کمیته امداد به میزان 3 هزار و ۱۰۰ نفر تعهد که ۴۱۰ نفر در سامانه ثبت شده اشتغال ایجاد کردند.

خیریانپور با اشاره به اینکه به سازمان‌هایی که هیچگونه تلاشی برای انجام تعهدات خود نکرده اند تذکرات کتبی داده می‌شود، خاطرنشان کرد: سازمان‌های بسیج سازندگی، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی بابل، اداره کل زندان‌ها، آب منطقه‌ای، امور روستایی استانداری، دخانیات، آموزش و پرورش، شرکت نفت چالوس، تعاون روستایی، راه آهن، تجهیز و نوسازی مدارس، اتاق بازرگانی، سهام عدالت، استاندارد، منابع طبیعی ساری و نوشهر و ثبت احوال هیچ گونه ثبتی در سامانه نداشته‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اظهار کرد: خوداشتغالی و مشاغل خانگی از مهم‌ترین برنامه های دستگاه‌های مازندران بوده که تا به امروز 2 هزار و 322 نفر توسط کمیته امداد و بهزیستی به مبلغ 37 میلیارد و 707میلون تومان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند که برای 611 نفر معادل 9 میلیارد و 387 میلیون تومان پرداختی انجام شد.

وی افزود: کمیته امداد، سازمان بهزیستی و فرماندران تمامی شهرستانها باید به این بخش به‌صورت جدی ورود پیدا کرده تا هم معرفی شدگان به بانک‌های عامل به اندازه کافی باشد و هم پرداخت‌ها به حد نصاب مناسب برسد تا بتوان در این حوزه قدم‌های بزرگ برداشت.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : ثبت ۱۶.۸ درصد اشتغال تعهد شده امسال مازندران در سامانه رصد

ثبت ۱۶.۸ درصد اشتغال تعهد شده امسال مازندران در سامانه رصد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS