امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 05:24:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37698

تاریخ انتشار : 26/06/1396 - 16:27

احداث 20 مرکز بهداشتی تا پایان سال جاری در مازندران

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از احداث 20 مرکز بهداشتی تا پایان سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش جویباران، محسن اعرابی در در جشن روز بهورز در سالن اجتماعات شماره یک معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، اظهار کرد: امیدواریم با ارائه خدمات به مردم قدردان این خون هایی که ریخته شده باشیم چرا که خدمت مناسب به مردم موجب افزایش رضایتمندی آنها و در نتیجه پشتیبانی بیشتر از جمهوری اسلامی می شود.

وی سلامت را از برترین نعمت ها دانست و تصریح کرد: سیاست های ابلاغی رهبری به عنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت است و دولت تدبیر و امید به این حوزه توجه ویژه ای داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این دانشگاه بزرگترین شبکه بهداشت و درمان کشور را دارد، اظهار کرد: در سال های گذشته بیشتر مراکز بهداشتی استان استیجاری یا فرسوده بودند که با تخصیص اعتبار و احداث مراکز بهداشتی امروز مراکز بهداشتی با قدمت بالا در استان وجود ندارد.

اعرابی با بیان اینکه در طول 11 سال 286 خانه بهداشت در استان احداث شده است، گفت: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کمتر از سه سال 230 خانه بهداشت احداث شده است.

رئیس مرکز بهداشت استان مازندران با اعلام اینکه حدود 387 پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستا ها فعال هستند، افزود: در سال گذشته دو میلیون ویزیت از سوی پزشکان خانواده در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه حدود دو هزار بهروز در استان فعالیت می کنند، بیان کرد: در سال گذشته 57 هزار و 700 دهگردشی در خانه بهداشت انجام شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران نخستین دانشگاه در کشور که 200 بهورز را جذب کرده است، افزود: در سال جاری 255 بهورز از مقطع کاردانی جذب می شوند که افراد متقاضی می توانند در آزمون شرکت کنند.

اعرابی از راه اندازی سه مرکز مشاوره رفتاری در مازندران خبر داد و گفت: به ازای هر 500 هزار نفر یک مرکز مشاوره رفتاری راه اندازی می شود که به بیماران خدمات ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه بسترهای لازم برای ارائه خدمات فراهم است، گفت: در سال دو سال گذشته حدود 68 مرکز بهداشتی احداث شده است و تا پایان سال جاری 20مرکز به این مراکز بهداشتی و درمانی افزوده می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه 45 درصد از جمعیت استان در شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستاها زندگی می کنند، گفت: باید به حوزه خدمات روستایی توجه جدی شود چرا که بیش از40 درصد جمعیت استان در این مناطق زندگی می کنند و کوتاهی در این حوزه غیرقابل جبران است.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : احداث 20 مرکز بهداشتی تا پایان سال جاری در مازندران

احداث 20 مرکز بهداشتی تا پایان سال جاری در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS