امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 01:05:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37697

تاریخ انتشار : 26/06/1396 - 16:26

فعالیت 937 واحد شالیکوبی در مازندران

رئيس سازمان جهاد كشاورزی مازندران گفت: 937 واحد در استان فعال است که 300 واحد از شاليكوبی ‎ های فعال بازسازی و نوسازی شده و دستگاه‌های مدرن نصب شده است.

به گزارش جویباران، دلاور حیدرپور اظهار کرد: صنایع تبدیلی به فرآوری و عمل‌آوری محصولات نباتی و حیوانی مانند زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع گفته می‌شود که فرآیند تولید مواد کشاورزی را کامل و آنها را به صورت بهینه آماده ورود به بازار مصرف می‌کند.

وی درباره نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی در توسعه بخش کشاورزی تصریح کرد: کاهش ضایعات و افزایش سطح تولید، افزایش اشتغال و پیش‌گیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، توسعه صادرات، کاهش ریسک در بخش اقتصادی، تکمیل زنجیره بازاریابی و تنظیم بازار در توسعه بخش کشاورزی نقش دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به ارزش بسته ‎ بندی مواد غذایی اشاره و خاطرنشان کرد: جلوگیری کاهش آسیب به مواد غذایی، کاهش ضایعات و هزینه‌ها، کاهش تقلب، ارائه اطلاعات مهم در مورد غذا، ایجاد زمینه رقابت، دسترسی به مواد غذایی در سراسر سال، افزایش عمر نگهداری، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و ارائه مواد غذایی به‌صورت بهداشتی از مزایای بسته ‎ بندی مواد غذایی است.

حیدرپور با اشاره به اینکه تعداد شالیکوبی‌های دارای پروانه بهره‌برداری در مازندران ‌هزار و 250 واحد است، گفت: از این تعداد 937 واحد در مازندران فعال و 300 واحد از شالیکوبی ‎ های فعال بازسازی و نوسازی شده و دستگاه‌های مدرن نصب شده است.

وی گفت: اصلاح ساختار شالیکوبی‌ها از سال 82 در مازندران مطرح شد که برای جلوگیری از کاهش ارزش افزوده شلتوک، شالیکوبی‌ها تغییر سیستم پیدا کردند تا به ارزش افزوده محصول که همان افزایش درآمد تولید کننده است دست پیدا کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: شهرستان بابل دارای 219 واحد شالیکوبی است که 100 واحد مدرن و 119 واحد سنتی است.

وی با اشاره به اینکه در آمل 181 واحد شالیکوبی شامل 27 واحد مدرن و 154 واحد سنتی، در ساری 110 واحد شالیکوبی شامل 19 واحد مدرن و 91 واحد سنتی و در محمودآباد 81 واحد شالیکوبی شامل 27 واحد مدرن و 54 واحد سنتی، فعال است، گفت: در بابلسر 49 واحد شالیکوبی شامل 30 واحد مدرن و 19 واحد سنتی، در نکا 37 واحد شالیکوبی شامل 6 واحد مدرن و 31 واحد سنتی و قائم‌شهر دارای 39 واحد شالیکوبی است که 23 واحد مدرن و 16 واحد سنتی است.

حیدرپور تعداد شالیکوبی مدرن مورد نیاز را 300 واحد در طول 5 سال با پراکنش مناسب در سطح استان اعلام کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای مدرن کردن هر واحد همراه با بسته‌بندی در اوزان مختلف 900 میلیون تومان و کل اعتبار مورد نیاز در طول پنج سال با هزینه پیش بینی روز معادل 275 میلیارد تومان است.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : فعالیت 937 واحد شالیکوبی در مازندران

فعالیت 937 واحد شالیکوبی در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS