امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 02:05:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37648

تاریخ انتشار : 25/06/1396 - 12:11

اتباع خارجی در مازندران کارت تحصیلی دریافت می کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و‌پرورش مازندران گفت: اتباع خارجی در مازندران کارت تحصیلی دریافت می کنند

به گزارش جویباران، سیدعیسی میرشفیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه در آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: در مازندران نزدیک به ۹۰۰ دانش‌آموز تبعه کشورهای خارجی در تمامی مقاطع وجود دارد که بیشترشان افغان هستند و حتی اگر بدون شناسنامه باشند هم از تحصیل باز نمی‌مانند چرا که امسال بنا شده است که فرمانداری‌ها برای آن‌ها کارت تحصیل صادر کنند که بر همان اساس نیز کارنامه دریافت می‌کنند.

وی افزود: ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی، توسعه عدالت آموزشی با تاکید بر فرصت‌های برابر یادگیری برای دانش‌آموزان، ارتقای بهبود کیفیت آموزش و یادگیری سه برنامه اساسی حوزه ابتدایی آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

میرشفیعی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ پوشش تحصیلی نوآموزان ۵۷ درصد است، خاطرنشان کرد: این میزان پوشش تحصیلی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ با ۲۶ درصد رشد به ۸۳ درصد رسید که به کسب رتبه نخست کشوری منتهی شد.

 معاون آموزش ابتدایی مازندران با اشاره به بازنگری کتاب هشت جلدی با تمرکز بر نوآموز، مربی و والدین در سال تحصیلی جدید در حوزه پیش‌دبستانی خاطرنشان کرد: در کشور کتاب واحدی برای دوره پیش‌دبستانی وجود ندارد و در مازندران به واسطه تألیف این کتب که شش جلد آن مربوط به نوآموزان است، 100 درصد تمامی آنها از کتاب یکسان بهره‌مند هستند.

وی تصریح کرد: برای دومین سال پیاپی امسال نیز مادرانی که فرزند پایه اول دارند و خود در زندان به سر می‌برند، بدون توجه به جرمشان چنانچه اجازه مرخصی داشته باشند، هفته پایانی شهریورماه را در مرخصی می‌گذرانند تا فرزند پایه اولی‌شان در کنار مادر خود به مدرسه بود.

میرشفیعی گفت: نرخ ثبت نام خالص پایه اول ۹۷ درصد است که در مازندران این میزان در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به ۹۸/۵۸ درصد رسید.

وی میانگین کشوری نرخ ثبت نام خالص دوره ابتدایی را نیز ۹۷/۸۳ درصد اعلام کرد و گفت: این نرخ در مازندران در سال تحصیلی ۹۵_۹۶ به ۹۸/۹۰ درصد رسید.

معاون آموزش ابتدابی استان میانگین ۹۷/۴۴ درصد کشوری در شاخص نرخ انتقال دوره ابتدایی، میزان آن در مازندران را ۹۹/۲۶ درصد بیان کرد و افزود: میانگین کشوری شاخص مهم نرخ تکرار پایه که در واقع همان مردودی در یک پایه بوده، ۱/۳۴ درصد است که این میزان در مازندران به 36 درصد کاهش یافته و منجر به کسب بالاترین سطح در کشور شد. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : اتباع خارجی در مازندران کارت تحصیلی دریافت می کنند

اتباع خارجی در مازندران کارت تحصیلی دریافت می کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS