امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 14:06:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37559

تاریخ انتشار : 21/06/1396 - 07:30

اقدام عجیب آمریکایی‌ها برای مقابله با توفان ایرما +عکس

 به گزارش جویباران، توفان گرمسیری ایرما پس از آنکه در سواحل غربی آفریقا شکل گرفت، با طی هزاران کیلومتر و گذر از جزایر دریای کارائیب تا ساعاتی دیگر و در آخرین منزلگاه خود به آمریکا و ایالت فلوریدا می رسد.

 
این توفان عظیم و کم سابقه اکنون پس از عبور از کوبا، در فاصله 110 کیلومتری آمریکا قرار دارد و با جبران کاهش قدرت خود، از درجه 3 تقسیم بندی چرخندها دوباره به درجه 4 بازگشت. مقام های محلی و سازمان هواشناسی آمریکا هشدار داده اند که بادهای ایرما با سرعتی بیش از 210 کیلومتر در ساعت از یک سو و سیلاب ناشی از بارندگی و پیشروی آب دریا از سوی دیگر؛ خسارات فراوانی را به ایالت فلوریدا وارد خواهند کرد.
 
 
شایعات جالب آمریکایی‌ها برای مقابله با توفان ایرما
 

 
قدرت کم سابقه ایرما و خسارات ناشی از توفان چند هفته پیش هاروی در ایالت تگزاس، موجب انتشار شایعات عجیبی میان آمریکائیها شده است:

شلیک به ایرما
به گزارش تارنمای دیلی تلگراف، فردی که برای سرگرمی در رسانه های مجازی پیشنهاد کرده بود برای جلوگیری از رسیدن توفان ایرما به آمریکا به آن تیراندازی شود، در کمال تعجب دید که بیش از 46 هزار نفر هوادار این ایده او شده اند.
 
راین ادواردز 22 ساله گفت: استرس و بی حوصلگی باعث شد تا در فیس بوک ایده ام را مطرح کنم. این کاربر اینترنت که از این همه استقبال یکه خورده بود، گفت: فکرش را هم نمی کردم که این پیشنهاد تا این حد بزرگ شده وکمی هم از کنترل خارج شود.
 
در تصاویری که دیگر کاربران برای توضیح این راهکار منتشر کرده اند، به علاقمندان توصیه شده تا به چه نقاطی از توفان شلیک کنند تا هم ایرما نابود شود و هم گلوله به سوی خودشان بازنگردد.
 
علاوه بر ایده این مرد فلوریدایی، تعدادی از کاربران اینترنت نیز پیشنهاد کردند که از شعله افکن برای دورساختن توفان استفاده شود. در صفحه مخصوص این راهکار آمده است: وقت آن است که در برابر این قلدر (توفان ایرما) بایستیم. خانه ما اینجا است و هیچ کس نمی تواند ما را از قلمرویمان بیرون بیاندازد.

باد علیه تندباد
 
از دیگر ایده هایی که علاوه بر فضای مجازی طرفداران پرو پا قرصی در فضای واقعی نیز داشته و عملیاتی شده است، نشانه رفتن پنکه ها به سوی توفان ایرما است.
 
به گزارش تارنمای آیریش اگزمینر، صفحه ای در فیس بوک ایجاد شده که به مردم پیشنهاد می کند تا پنکه های خود را به سوی توفان ایرما نشانه روند تا از مسیرش منحرف شده و به خاک آمریکا و ایالت فلوریدا نرسد.
 
تاکنون بیش از 60 هزار نفر از این ایده استقبال کرده و برخی نیز تصاویری از تلاش های خود را در فضای مجازی منتشر کرده اند. کاربری نوشت: ما هم باید سهم خود را ادا کنیم.
 
حتی کوچکترین پنکه ها نیز در این کارزار به میدان آورده شده اند که این امر تحسین کاربران اینترنت را از این اقدام 'شجاعانه' در پی داشته است. عده ای نیز سنگ تمام گذاشته و علاوه بر پنکه، سشوار خود را به سوی ایرما نشانه رفتند.
 
در این میان برخی از کاربران به راهنمایی دیگران پرداخته و نوشتند: پنکه های خود را به سمت جنوب شرق نگیرید. این کار باعث می شود تا توفان شدیدتر شود. فکرتان را به کار بیاندازید. شوخی که نیست!
 
آیریش اگزمینر در انتهای این گزارش نوشت: حالا باید مردم اروپا و آفریقای غربی هم جاروبرقی های خود را روشن کنند تا اوضاع عادی شود.

ایرما و باران کوسه
 
تارنمای نیوزویک هم با اشاره به نزدیک شدن توفان ایرما به فلوریدا اشاره ای به تعدادی از شایعات و اخبار جعلی این روزها کرد.
 
نخستین خبر کذب گزارش نیوزویک این بود که توفان ایرما کوسه ها را از دریا بلند کرده و بر شهرها می بارد!
 
یک راهنمایی نیز در میان مردم آمریکا مطرح شده که اگر اندکی لای پنجره باز گذاشته شود، توفان آسیبی به خانه وارد نمی کند؛ در صورتیکه عکس این وضعیت صادق است و هنگام توفان باید تمامی روزنه ها بسته باشند.
 
مردم بهتر است هنگام وقوع سیل و بارندگی شدید، وسایل قیمتی خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهند چون این دستگاهها ضد آب بوده و اموال مردم محفوظ می مانند. این شایعه را یکی از کارخانجات تولید کننده ماشین ظرفشویی رد کرد و به مردم توصیه کرد تا دست به چنین کاری نزنند. 
 
 
منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : اقدام عجیب آمریکایی‌ها برای مقابله با توفان ایرما +عکس

اقدام عجیب آمریکایی‌ها برای مقابله با توفان ایرما +عکس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS