امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 18:56:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37460

تاریخ انتشار : 14/06/1396 - 10:52

نگرانی رژیم صهیونیستی از پیروزی‌های سوریه در نبرد با تروریست‌ها

رژیم صهیونیستی که همواره طی سال‌های گذشته از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کرد اکنون با پیروزی‌های ارتش سوریه در نبرد با تروریست‌ها نگران است که محور مقاومت بتواند ائتلافی را علیه این رژیم برای آزادسازی جولان تشکیل دهد.

به گزارش جویباران، به نقل از روزنامه الوطن سوریه، به نظر می‌رسد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از گذشته درس عبرت نگرفته است. او که از سال 2009 تا کنون نخست وزیر رژیم صهیونیستی است با وجود استفاده از صدها هزار عناصر مسلح تروریستی نتوانسته است به هدف‌های خود علیه سوریه، مقاومت لبنان و ایران دست یابد. او به‌روی ایهود باراک و موشیه یعالون و لیبرمن وزیران دفاع رژیم صهیونیستی شرط‌بندی کرده بود تا بتواند سوریه را ویران کند و نظام این کشور را تغییر دهد.

همه دیدند که رژیم صهیونیستی به‌طور آشکار اعتراف کرد بیش از دو هزار تروریست در بیمارستان‌های این رژیم مداوا شده و به این تروریست‌ها در پایگاه نظامی در جولان اشغالی و داخل سرزمین‌های اشغالی کمک شده است تا به جنگ تروریستی علیه نظام سوریه ادامه دهند.

شماری از رهبران گروه‌های مخالف نظام سوریه در تل‌آویو با مقام‌های رژیم صهیونیستی نشست‌هایی برگزار کرده‌اند. رسانه‌ها به‌طور آشکار تصاویری از این نشست‌ها را منتشر کردند و رسانه‌های ضدسوری از ائتلاف این افراد با رژیم صهیونیستی برای دست زدن به اقدام‌های ضدسوری سخن به میان آوردند.

در پایان، دولت رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسید که سوریه و همپیمانان آن در منطقه دستور کار و طرحی را تحمیل می‌کنند که از عراق تا سوریه و لبنان گسترده شده و از پشتیبانی ایران به‌عنوان یک قدرت برتر منطقه‌ای برخوردار است، ایرانی که واشنگتن و تل‌آویو نمی‌توانند جلوی پیشرفت‌های نظامی، موشکی و فناوری آن را بگیرند.

نتانیاهو در این توهم به سر می‌برد که رهبر سوریه، ارتش و مردم آن نمی‌توانند در برابر دشمنان خود به پیروزی برسند. دولت رژیم صهیونیستی و کنست این کشور تصمیم‌هایی را درباره الحاق جولان سوریه به رژیم اسرائیل گرفت و شماری از رهبران مخالفان نظام سوریه نیز در این باره تسلیم شدند. اما اکنون پس از افرایش دامنه پیروزی بر گروه‌های تروریستی و تقویت مرزهای سوریه با لبنان و عراق و آمادگی اردن برای محافظت از مرزهای مشترک سوریه تنها جبهه مرزی جولان و جبهه شمالی سوریه در دستور کار دولت سوریه باقی مانده است، این موضوعی است که نتانیاهو و دولت او را نگران کرده است.

زیرا سوریه در سال 2017 و پس از آن به یکی از بزرگترین طرف‌های قدرت منطقه‌ای تبدیل می‌شود و از حمایت ایران و مقاومت لبنان برخوردار است، بنابراین همه کسانی که مسائل خاورمیانه را پیگیری می‌کنند دیدند که رسانه‌های رژیم صهیونیستی و اظهارات نتانیاهو و لیبرمن به‌روی این موضوع متمرکز است که اسرائیل تاب تحمل ائتلاف سوریه و همپیمان آن را ندارد، زیرا این ائتلاف با همه ابزارهای قانونی موجود برای بازپس‌گیری جولان سوریه تلاش خواهند کرد، به‌ویژه این در شرایطی است که سازمان ملل و همه کشورها هنوز هم اعتراف می‌کنند که  جولان بخشی از سوریه است که اشغال شده است.

به نظر می‌رسد فرمانده نظامی اسرائیل گزارشی را درباره امنیت و جنگ برای نتانیاهو و شورای وزیران او آماده کرده است. در این گزارش آمده است اسرائیل نمی‌تواند برای همه شهرک‌نشینان پناهگاه درست کند. هنوز هم این رژیم نمی‌تواند تضمین دهد که جلوی فرودآمدن موشک‌های مختلف را در جبهه داخلی بگیرد، زیرا شهرک‌نشینان دیده‌اند گنبد آهنین نتوانسته است مانع فرود آمدن موشک‌هایی شود که توسط ساکنان غزه درست شده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از جمله روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت اعتراف کرده‌اند بیش از 37 درصد از سربازان رژیم صهیونیستی تمایل به حضور در میدان‌های نبرد ندارند. آنها ترجیح می‌دهند در عرصه‌های دیگر خدمت کنند تا مجبور به انتقال به میدان‌های نبرد نشوند. اگرچه 10 سال از جنگ 2006 سپری می‌شود اما بیشتر سربازان دیدند که در این جنگ شهرک‌های یهودی‌نشین موشک‌باران می‌شود و این موضوعی است که فرماندهان نظامی اسرائیل هم نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : نگرانی رژیم صهیونیستی از پیروزی‌های سوریه در نبرد با تروریست‌ها

نگرانی رژیم صهیونیستی از پیروزی‌های سوریه در نبرد با تروریست‌ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS