امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 21:42:54
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37456

تاریخ انتشار : 14/06/1396 - 10:48

انجام جراحی های پیچیده کبد و مجاری صفراوی در مازندران

با انجام پانزدهمین عمل جراحی ویپل كلاسیك در بیمارستان روحانی بابل این مرکز تبدیل به یكی از مراكز مرجع در جراحی های پیچیده کبد و مجاری صفراوی شده است.

به گزارش جویباران، رامین نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل در جمع خبرنگاران از پانزدهمین جراحی ویپل در این مرکز خبر داد. 

وی گفت:  پانزدهمین مورد عمل برداشتن لوزالمعده و اثنی عشر (ویپل) كه یكی از پیچیده ترین عمل ها در حوزه جراحی محسوب می شود در این بیمارستان با موفقیت به انجام رسید.
نصرتی تصریح کرد:  بیمار مرد ٦٨ ساله اهل نور با سرطان اثنی عشر و درگیری لوزالمعده، جهت عمل جراحی ویپل کاندید شد و پس از یک جراحی 10 ساعته، اثنی عشر و بخش هایی از معده، لوزالمعده، روده باریك و مجاری صفراوی خارج و بازسازی گوارشی انجام شد.  
فوق تخصص جراحی قفسه سینه با اشاره به اینکه شیمى درمانى تاثیر بسیار كمی در درمان سرطان سر پانكراس دارد، خاطرنشان کرد: بهترین درمان این بیمارى اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود جراحى است. 
وی گفت: در ابتدا سرطان پانکراس در سکوت و بدون درد رشد می کند ، زمانی که سرطان به اندازه ی کافی بزرگ شود، علائم آن بروز می کند که کاهش وزن، زردی پوست، ادرار تیره، مدفوع کم رنگ، خارش، تهوع، استفراغ، شکم درد، کمر درد و بزرگ شدن غدد لنفاوی در گردن از علائم سرطان سر پانکراس می باشند. 
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: سرطان پانکراس به علت رشد، تقسیم، و گسترش خارج از کنترل سلول های لوزالمعده و تشکیل یک تومور بدخیم، به وجود می اید که سیگار کشیدن را می توان اصلی ترین عامل خطر ایجاد سرطان پانکراس دانست و افراد سیگاری تا دو برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض خطر ابتلا به سرطان پانکراس قرار دارند. 
وی اضافه کرد: جراحى این تومور که به نام ویپل بوده جراحى بسیار سختی است و قسمت انتهایى معده، كیسه صفرا، اثنى عشر، لوزالمعده، قسمت ابتدایى روده باریك برداشته می شود. 
این متخصص خاطر نشان کرد: این جراحى به علت عوارض شدید و تكنیك بالاى جراحى نیاز به مركز درمانى مجهز و تیم پزشکی متبحر دارد که در سطح كشور در مراكز خاص و محدود انجام می شود. 
وی اضافه کرد: اهمیت این موضوع بدین ترتیب است كه بر اساس استاندارد های بین المللی انجام ١٥ مورد عمل ویپل در سال باعث ارتقا آن مركز به عنوان یكی از مراكز مرجع در انجام عمل های هپاتوبیلیاری(كبد، مجاری صفراوی و لوزالمعده ) می شود كه مركز آموزشی درمانی روحانی نیز از این پس به عنوان یكی از این مراكز مرجع شناخته می شود. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : انجام جراحی های پیچیده کبد و مجاری صفراوی در مازندران

انجام جراحی های پیچیده کبد و مجاری صفراوی در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS