امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 07:11:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37378

تاریخ انتشار : 08/06/1396 - 10:04

زیرساخت های مازندران برای خدمات دهی به گردشگران کافی نیست

استاندار مازندران گفت: زیرساخت های مازندران برای خدمات دهی به گردشگران کافی نیست.

به گزارش جویباران، ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری استان مازندران با حضور معاون علمی رئیس جمهور در ساری ضمن تبریک کسب مدال طلالی حسن یزدانی، اظهار کرد: در طول این چهار سال هفت هزار پروژه به ارزش هشت هزار و 100 میلیارد تومان در مازندران افتتاح شد.

وی با بیان اینکه استان مازندران با چالش‌های جدی اشتغال روبه رو است، افزود: در زمینه رفع موانع تولید کارهای زودبازده حدود هزار و صد واحد تولیدی در سال گذشته تسهیلات لازم به واحدهای تولیدی که دارای مشکل پرداخت شد.

فلاع جلودار تصریح کرد: در بخش کشاورزی با توجه به گرمای فراوان و کمبود آب با مدیریت جهادی تولید فراوانی حدود پنج تا هفت درصد افزایش محصول صورت گرفت و تعداد زیادی از کشاورزی به کشت دوم و رتون با سطح 80 تا 90 هزار هکتار روی آوردند. علاوه بر آب در زمینه آفات و بیماری‌ها کشاورزان مدیریت خوبی را اعمال کردند و در زمینه افزایش تولید و قیمت از کشاورزان راضی هستیم.

این مسئول گفت: سال گذشته به دلیل سرمای زودرس باغات کشورمان بیش از سه هزار میلیارد تومان خسارت بر آنان وارد شد هر چند تلاش فراوانی انچام گرفت تا بخشی از خسارت آنان جبران شود اما حجم آن بسیار فراوان بود. با توجه به مشکلاتی فراوان مردم، مشارکت مناسبی در سر صندوق‌های رای داشتند و مازندران پیشگام تمامی استان‌ها بود و رتبه دوم را در کشور به دست آورد.

فلاح گفت: استان مازندران در زمینه گردشگری خدمات انجام می‌دهد اما میزان مصرف برق‌ استان به دلیل حجم فراوان مسافر در هر تعطیلات بسیار زیاد است،  راه‌های روستائی‌ مازندران هر چند هزار کلیومتر آن آسفالت و نیز راه‌های اصلی با 15 میلیارد تومان ترمیم شد اما با این وجود باز هم در ایام تعطیلات و نوروز مردم دچار مشکلات فراوان می‌شوند.

استاندار مازندران با بیان اینکه این استان در زمینه آب نیز دچار مشکلات فراوانی است، یادآور شد: استان‌ مازندران آب روان زیادی دارد که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری شود.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه تولید محصولات کشاورزی استان مازندران در تولید 14 محصول رتبه نخست را در کشور دارد که باید در این زمینه با ساماندهی و تجهیز و نوسازی هزینه تولید را کاهش داد و اگر روان آب را بتوان کنترل کرد تولید را افزایش داده و انقلابی در بخش کشاورزی ایجاد ‌شود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : زیرساخت های مازندران برای خدمات دهی به گردشگران کافی نیست

زیرساخت های مازندران برای خدمات دهی به گردشگران کافی نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS