امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 16:54:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37310

تاریخ انتشار : 05/06/1396 - 12:00

حسن یزدانی آبروی کشتی ایران شد

با پایان یافتن رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان – فرانسه تیم ملی کشتی آزاد ایران نتوانست نتیجه قابل قبولی بگیرد.

حسن یزدانی آبروی کشتی ایران شد

به گزارش خبرنگار جویباران،تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان – فرانسه نتیجه چندان خوبی نگرفت و تنها با مدال طلای حسن یزدانی و با 16 امتیاز در رده نهم جدول این مسابقه جای گرفت.

 در وزن 65 کیلوگرم میثم نصیری در دور دوم از حریف روسیه خود شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. در وزن 70 کیلوگرم در یک‌چهارم نهایی کوجینامی از ژاپن به مصاف حسین‌خانی رفت و در شرایطی که در تایم اول این کشتی‌گیر ژاپنی 4 بر صفر از حسین‌خانی پیش افتاد اما در تایم دوم این حسین‌خانی بود که با 2 خاک و یک بارانداز 6 امتیاز گرفت تا 6 بر 4 جلو بیافتد بااین‌وجود در ثانیه‌های پایانی حسین‌خانی 3 امتیاز از دست داد تا 7 بر 6 کشتی را ببازد.

در وزن 74 کیلوگرم که 31 نفر حضور داشتند پیمان یاراحمدی در دور اول با زلیمخان خادجیف کشتی‌گیر روسی‌الاصل فرانسه کشتی گرفت و با نتیجه 8 بر 4 شکست خورد  و از گردونه مسابقات حذف شد. در وزن 97 کیلوگرم امیر محمدی در دور دوم به مصاف ماگومد ابراگیم‌اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد و حذف شد.

در روز اول نیز رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم سیزدهم شد، بهنام احسان‌پور در 61 کیلوگرم به عنوانی بهتر از چهاردهمی نرسید و یدالله محبی در سنگین‌وزن نیز نهم شد و تنها حسن یزدانی بود که توانست مدال طلای وزن 86 کیلوگرم را به دست آورد.

این طلای یزدانی و کشتی زیبای او باعث شد تا تیم ملی دست‌خالی از رقابت‌ها بازنگردد.

یزدانی که پیش‌ازاین نیز در المپیک 2016 ریو توانایی و کلکسیون فنون ایران را به نمایش گذاشت این بار نیز توانست هنر کشتی ایران را به رخ جهانیان بکشاند و آبروی کشتی ایران را در پاریس حفظ کند.

در این دوره از رقابت‌ها جای خالی کشتی گیران توانمند جویباری در جمع تیم ملی خالی بود که شاید حضور آنان می‌توانست نتیجه بهتری را برای ایران در رقابت‌های جهانی پاریس رقم بزند. 

 

دیدگاه شما در مورد : حسن یزدانی آبروی کشتی ایران شد

حسن یزدانی آبروی کشتی ایران شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS