امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 02:07:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37306

تاریخ انتشار : 05/06/1396 - 09:26

50 هزار نفر در طرح کارورزی ثبت‌نام کردند فقط 10 نفر سرکار رفتند!

تاکنون بیش از 50 هزار نفر در استان تهران در سامانه کارورزی ثبت‌نام کرده و 10 نفر طی هفته گذشته مشغول به کار شده‌اند.

به گزارش جویباران، مجید تهرانیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح کارورزی در استان تهران در مرحله پذیرنده است تا افراد و بنگاه‌هایی که می‌خواهند کارورزان را پذیرش کنند، وارد سامانه شوند.


وی ادامه داد: برای هر دستگاه سهمیه‌ای گذاشته شده و در بعضی از دستگاه‌ها واحدهای پذیرنده وارد سامانه شده‌اند. از نظر عملی تا هفته گذشته 10 نفر در استان تهران رسماً کارشان را شروع کردند و تأییدیه آنها را صادر کردیم.مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به استقبال از طرح کارورزی، گفت: تازه‌ترین آمار ثبت‌نام در سامانه کارورزی از 40 هزار نفر گذشته و به مرز 50 هزار نفر رسیده است.

تهرانیان در ادامه افزایش اعتبار و بودجه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را یکی از مطالبات اساسی از دولت دوازدهم عنوان کرد.وی افزود: متأسفانه یک درصد کل بودجه آموزش کشور به سازمان فنی و حرفه‌ای اختصاص یافته، در حالی که مطالعات تطبیقی بین ایران و چند کشور دیگر در این زمینه نشان می‌دهد که فاصله بسیار زیاد است. طی دهه گذشته در تمام کشورهای توسعه یافته، درصد بودجه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای به شدت گسترده شده در حالی که در کشور ما این رشد، رشد معناداری نبوده است لذا اگر به شدت بر مهارت‌محور شدن جامعه تأکید داریم باید این سازمان را به لحاظ اعتباری تقویت کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه به طرح‌های در دست اجرای این سازمان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای زمینه‌های مختلفی را برای توسعه مهارتها فراهم می‌کند طرح‌های متنوعی را در دستور کار قرار داده است. یکی از این طرح‌ها، آموزش در حین کار است و براساس این طرح همه مراکز صنعتی و خدماتی می‌توانند به مرکز فنی و حرفه‌ای تبدیل شوند.

تهرانیان ادامه داد: یکی دیگر از طرح‌ها، طرح مهارتهای کوتاه مدت است که برای مدارس و دانشگاه‌ها آماده کرده‌ایم تا بچه‌ها از این طریق از سنین پایین کم‌کم بتوانند با مهارت آشنا شوند.

به گفته وی در حوزه الکترونیک هم زمینه‌های مختلفی فراهم شده تا بخش‌هایی از مهارت که می‌تواند به طور مجازی در اختیار مردم قرار بگیرد منتقل شود و افراد بتوانند حتی در شبکه‌های موبایل و شبکه‌های IT از حوزه مهارتی استفاده کنند.

گفتنی است، طرح کارورزی یکی از وعده‌های انتخاباتی قالیباف بود که حسن روحانی آن را به‌نام خود زد و به عنوان یک وعده انتخاباتی مطرح کرد اما به نظر می‌رسد مانند اکثر وعده‌ها فقط در مرحله ثبت‌نام متقاضیان موفق عمل کرده و در به‌کارگیری آنها توفیقی نداشته است.
 
 
دیدگاه شما در مورد : 50 هزار نفر در طرح کارورزی ثبت‌نام کردند فقط 10 نفر سرکار رفتند!

50 هزار نفر در طرح کارورزی ثبت‌نام کردند فقط 10 نفر سرکار رفتند!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS