امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 07:11:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37282

تاریخ انتشار : 31/05/1396 - 13:28

آنچه درباره بیمه آتش‌سوزی لازم است بدانید

بیمه آتش‌سوزی بیمه‌ای اختیاری برای منازل و واحدهای تجاری و اداری است. این بیمه جزو بیمه اموال محسوب می‌شود و از بیمه‌گذار در برابر خطراتی همچون آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار محافظت می‌کند.

به گزارش جویباران، آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار خسارات اصلی بیمه آتش‌سوزی هستند و تمام بیمه‌های آتش‌سوزی این خطرات را پوشش می‌دهند. این بیمه دارای چند خطر فرعی هم هست که بیمه‌گذار می‌تواند در صورت تمایل در برابر این خطرات هم ایمن باشد.

انواع بیمه آتش‌سوزی

بیمه آتشسوزی ساختمان چند نوع مختلف دارد. بسته به نوع کاربری محلی که قرار است بیمه کنید، نوع بیمه آتش‌سوزی تفاوت دارد. برای مثال بیمه آتش‌سوزی منازل با بیمه آتش‌سوزی واحدهای اداری و تجاری تفاوت دارد. علت اصلی این تفاوت در میزان ریسک موجود در هر یک از این محل‌ها است.

بیمه آتش‌سوزی مجتمع مسکونی

بیمه آتش‌سوزی نیز مانند خیلی از اقلام یا خدمات دیگر، اگر به‌ صورت یکجا در تعداد بالا خریداری شود، به‌صرفه‌تر است؛ یعنی اگر برای ساختمان یا مجتمع مسکونی خود به‌صورت یکجا بیمه آتش‌سوزی بخرید، قیمت بیمه برای هر واحد بسیار ارزان‌تر می‌شود.

نکته قابل توجه درباره بیمه آتش‌سوزی که مدیران ساختمان باید به آن توجه کنند این است که در صورت بروز اتفاقی اعم از آتش‌سوزی و صاعقه مدیر ساختمان مسئول است و باید در مراجع قانونی در برابر خسارت وارد شده پاسخگو باشد؛ بنابراین خرید بیمه آتش‌سوزی مجتمع‌ مسکونی امری ضروری به نظر می‌رسد.

استعلام قیمت و خرید بیمه آتش‌سوزی

یک راه ساده برای استعلام قیمت و خرید بیمه آتش‌سوزی استفاده از سامانه‌های آنلاین خرید بیمه است. با استفاده از اپلیکیشن یا وب‌سایت بیمیتو می‌توان با ورود اطلاعاتی ساده درباره منزل خود، به راحتی قیمت بیمه آتش‌سوزی ایران، البرز، آسیا و... را استعلام گرفت. پس از استعلام قیمت و بررسی شرایط هر یک، می‌توان اقدام به خرید آنلاین بیمه آتش‌سوزی کرد. با استفاده از این روش کاربر قادر است شرایط و قیمت انواع بیمه‌های آتش‌سوزی را با یکدیگر مقایسه کرده و در کمترین زمان ممکن بیمه آتش‌سوزی مورد نظر خود را خریداری کند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : آنچه درباره بیمه آتش‌سوزی لازم است بدانید

آنچه درباره بیمه آتش‌سوزی لازم است بدانید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS