امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 14:08:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37269

تاریخ انتشار : 30/05/1396 - 08:19

شهردار جویبار:

تحولات عمرانی شهر در این دوره بعد از انقلاب بی‌سابقه بود/ تهیه اولین برنامه 5 ساله توسعه شهری

شهردار جویبار عنوان کرد: بخش عظیمی از مساکن شهر فاقد پروانه ساخت است و در حوزه‌های مختلف به شهرداری بدهکار هستند که در صورت مشارکت مردم دیگر شهرداری با مشکل مالی مواجه نخواهد شد.

تحولات عمرانی شهر در این دوره بعد از انقلاب بی‌سابقه بود/ تهیه اولین برنامه 5 ساله توسعه شهری

به گزارش خبرنگار جویباران،حمید بخشی در نشست خبری بابیان این‌که عرصه رسانه عرصه بایدها و نبایدها است اظهار کرد: عرصه رسانه، عرصه صبوری، خویشتن‌داری و استقامت است.

وی با اشاره به این‌که روز چهارشنبه شورای پنجم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد گفت: این شورای قطعاً بهترین فرد را برای خدمت انتخاب می‌کند.

شهردار جویبار تصریح کرد: یک هزار و 300 روز از آغاز مدیریت بنده می‌گذرد و در این مدت تلاش کردیم با حداقل منابع مالی و درآمدی و با حمایت دوستان امورات شهری را پیش ببریم.

بخشی بابیان این‌که در این چهار سال کارهای فراوانی انجام شد گفت: بیشترین کارهای عمرانی در طول تاریخ شهر جویبار پس از انقلاب در دوره چهارم شورا انجام شد.

وی افزود: برخی از ضعف‌های مدیریت شهری به دلیل عدم مشارکت مردم و محله گرایی است که در طول چهار سال تلاش کردیم به سمت جویباری واحد حرکت کنیم.

شهردار جویبار بابیان این‌که جویبار تشنه فعالیت‌های فرهنگی است خاطرنشان کرد: عمده فعالیت‌های فرهنگی در شهر جویبار به‌صورت روتین است و ازلحاظ محتوایی مورد رضایت مردم نیست.

بخشی افزود: جشنواره جویبار پایتخت کشتی ایران یک نوآوری فرهنگی خوبی بود که نوعی برندسازی برای شهرستان جویبار بود.

وی با اشاره به این‌که یکی از نقیصه‌های توسعه شهری عدم مشارکت شهروندان است گفت: بخش عظیمی از مساکن شهر فاقد پروانه ساخت است و در حوزه‌های مختلف به شهرداری بدهکار هستند که در صورت مشارکت مردم دیگر شهرداری با مشکل مالی مواجه نخواهد شد. 

شهردار جویبار تصریح کرد: در سال جاری و با تأسی از شورای چهارم ممیزی املاک شهری انجام خواهد شد که از طریق آن بخش فراوانی از مطالبات شهرداری وصول خواهد شد.

بخشی، تحولات عمرانی در این دوره از شورا و شهرداری را بعد از انقلاب بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: تغییرات اساسی در ارائه خدمات و امور عمرانی شهر در این دوره ایجاد شد.

افزایش 3 برابری بودجه شهرداری در طول 4 سال 

وی به بودجه شهری اشاره و عنوان کرد: بودجه شهری جویبار از6/3 میلیارد تومان سال 92 را به رقم 17/5میلیارد تومان رساندیم که می‌تواند پشتوانه محکمی برای شورای پنجم باشد.

شهردار جویبار از احصا بدهی‌های دستگاه‌های دولتی به شهرداری خبر داد و گفت: دستگاه‌های دولتی بیش از 5 میلیارد تومان به شهرداری بدهکار بودند که در شهریورماه حدود 3/5میلیارد تومان آن وصول خواهد شد.

بخشی بابیان این‌که شهرداری جویبار اولین واحد برنامه‌ریزی در شهرداری‌های (میانی) را راه‌اندازی کرده است اظهار کرد: اولین برنامه 5 ساله توسعه شهری تهیه و با پیمانکاران قرارداد منعقدشده است.

وی به ایجاد پارک جنگلی در شهرستان جویبار اشاره و عنوان کرد: پارک جنگلی مجاور روستای واسوکلا به مساحت 11هکتار به‌زودی به شهرداری واگذار خواهد شد و اکنون در مرحله وثیقه گذاری هستیم.

 شهردار جویبار بابیان این‌که وضعیت فضای سبز در شهر مطلوب نیست گفت: 8هزار مترمربع برای ساخت گلخانه مدرن خریداری‌شده است که 5هزار متر آن برای گلخانه تجهیز و در شهریورماه  افتتاح خواهد شد.

 بخشی همچنین به ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی شماره 2 شهر جویبار اشاره و عنوان کرد: زمینی در قسمت شرقی جویبار در محله سراجکلا برای ساخت ساختمان شماره 2 آتش‌نشانی در سه‌طبقه مدیریت بحران و مهمانسرا و با هزینه 900میلیون تومان ساخته خواهد شد.

وی بیان کرد: 12 نقطه از شهر جویبار برای پایش کامل تصویری دوربین گذاری خواهد شد که سوییچ اصلی آن در اختیار شهرداری است.

شهردار جویبار بابیان این‌که بیش از 100کوچه و معابر شهر نام‌گذاری شده است گفت: 6/5 میلیارد تومان هزینه آسفالت و زیرسازی کوچه و معابر سطح شهر شد.

بخشی به افزایش ناوگان جمع‌آوری زباله اشاره و اظهار کرد: در طول روز 50 تن زباله از سطح شهر و روستاهای اطراف جمع‌آوری می‌شود  و با خاک و آهک زنی مداوم از انتشار بوی بد جلوگیری می‌شود.

وی افزود: جابجایی و تغییر روش جمع‌آوری زباله نیاز به عزم استانی دارد و در توان شهرداری‌ها نیست.

شهردار جویبار تصریح کرد: اولین مجوز تأسیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل همگانی و خودروهای برون و درون‌شهری و همچنین مجوز تاکسی بی‌سیم در شهر جویبار گرفته‌شده است.

این مسئول به انجام بیش از  هزار مأموریت توسط آتش‌نشانی این شهر اشاره و عنوان کرد:  بیش از 250 مأموریت اطفا حریق زمین‌ها کشاورزی توسط مأموران آتش‌نشانی انجام شد و برای تجهیز این بخش ست سنگین هیدرولیک امداد نجات جاده‌ای و دریایی و آبی خریداری‌شده است.

بخشی گفت: برخی به تاریکی شهر به شهرداری انتقاد می‌کنند ولی شهرداری‌ها فقط موظف هستند تیرهای روشنایی را برای یک‌بار نصب کند و مابقی امور روشنایی شهر مربوط به شرکت برق است که تاکنون 300میلیون تومان برای جابجایی تیرهای برق هزینه صرف شده است.

وی همچنین با اشاره به مشکلات کوچه پیرعلم یا سینما سابق خاطرنشان کرد: متأسفانه اداره آب و فاضلاب این مسیر را دیر تحویل شهرداری داده است اما در پایان شهریورماه آسفالت انجام خواهد شد.

شهردار جویبار عنوان کرد: تکمیل فاز دوم بلوار ورزش و روشنایی آن، افتتاح خیابان شهید کلانتری، مهدیه و دادگستری، 12 هزار متر پیاده‌روسازی بااعتبار 720 میلیون تومان، آسفالت و زیرسازی کوچه‌ها و معابر بااعتبار  6/5میلیارد تومان، 117 متر ساخت دیواره سنگی جمعه‌بازار با هزینه 500میلیون تومان، 4 هزار متر دیوارکشی در سطح شهر با هزینه 60 میلیون تومان، احداث گلخانه مدرن بااعتبار 1 میلیارد تومان، نوسازی پارک شهر با هزینه 500 میلیون تومان، تجهیز و نوسازی روشنایی معابر شهری با هزینه 400 میلیون تومان، رنگ‌آمیزی و خط‌کشی جدول و معابر  بااعتبار 400میلیون تومان، احداث دو میدان با هزینه 300میلیون تومان، احداث پارک موتوری بااعتبار یک میلیارد تومان  و 15 کیلومتر ایجاد جوی و جدول آب با هزینه 2/5 میلیارد تومان ازجمله اقدامات عمرانی شهرداری جویبار در طول این دوره از شورا بوده است.

تغییر قرارداد نابرابر پروژه یاقوت

بخشی به پروژه پرحاشیه یاقوت اشاره و خاطرنشان کرد: در دوره محمودی شهردار پیشین جویبار 8هزار مترمربع از زمین کارخانه پنبه سابق به تملک شهرداری درآمد و در دوره شهردار سابق برای 23 هزار مترمربع  آن پروانه ساخت برای شرکت تهرانی رویین بنا صادر شد که 70 درصد سهم این شرکت و 30 درصد سهم شهرداری مشخص شد.

وی افزود: این شرکت 300میلیون تومان خاک‌برداری انجام شد که اسناد آن موجود نیست درحالی‌که این شرکت باید کل محیط را ستون گذاری می‌کرد ولی فقط در کنار جاده انجام به ساخت‌وساز کرد اما در طول 2 سال کار حقوقی موفق شدیم که این شرکت  از قرارداد اولیه خلع ید کنیم.

شهردار جویبار تصریح کرد: از این 8هزار متر توانستیم 3هزار و 500متر تغییر کاربری بگیریم که هزار متر را به این پروژه اختصاص دادیم و 500متر نیز برای جبران خسارت بابت عوارض به این شرکت داده شد که از این مقدار 2هزار متر آن در بحر خزر باقی ماند که هزار متر آن فروخته شد و هزار متر در کنار آن  و 4هزار 500متر پشت ساختمان سپاه باقی‌مانده است.

وی افزود: تمام‌کارها باید با مجوزات قانونی و هماهنگی‌های شهرستان انجام شد.

 

دیدگاه شما در مورد : تحولات عمرانی شهر در این دوره بعد از انقلاب بی‌سابقه بود/ تهیه اولین برنامه 5 ساله توسعه شهری

تحولات عمرانی شهر در این دوره بعد از انقلاب بی‌سابقه بود/ تهیه اولین برنامه 5 ساله توسعه شهری

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS