امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 14:10:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37230

تاریخ انتشار : 25/05/1396 - 09:53

زندان شرق مازندران امنیت عمومی را به خطر انداخته است

شهردار خلیل شهر گفت: وجود زندان شرق مازندران در محدوده شهری خلیل شهر، تبعات بدی را به همراه داشته و با ایجاد آسیب های اجتماعی؛ امنیت عمومی را در خلیل شهر به خطر انداخته است.

به گزارش جویباران، عبدالجواد رحمانی خلیلی در نشست خبری به مناسبت هفته تجلیل خبرنگار در محل شهرداری خلیل شهر، اظهار کرد: شهر تازه تاسیس خلیل شهر در سال 1385 با الحاق 10 روستا تبدیل به شهر شد و در حال حاضر 11 هزار نفر جمعیت دارد.

وی افزود: مردم خلیل شهر از مشکلات عدیده ای رنج می برند که اهم آن ها کمبود آب شرب، نداشتن آب سالم، وجود زندان شرق مازندران در محدوده شهری خلیل شهر و به تبع ایجاد آسیب های اجتماعی و همچنین بایکوت شدن پروژه ملی احداث مجتمع آموزش تخصصی میدانی هلال احمر در خلیل شهر که موجب توسعه این شهر می شد.

شهردار خلیل شهر خاطرنشان کرد: باید روستاها محرومیت زدایی شود اما در حال حاضر وضعیت برخی روستاهای بهشهر با اعتباری که به دهیاری آن روستا می دهند از وضعیت خلیل شهر بهتر است زیرا در طی 11 سال گذشته در حال انجام زیرساخت های 10 روستای خلیل شهر بودیم.

رحمانی خلیلی گفت: خلیل شهر پس از 11 سال هنوز مشکل آب دارد دولت ها در طی این سال ها برنامه جامع تامین آب برای خلیل شهر تهیه شد و بخشی از زیرساخت ها را ساختند که دو منبع بزرگ ذخیره آب 7 سال پیش ایجاد و نیز چند حلقه چاه آب حفر شد اما به دلیل کمبود اعتبار سیستم انتقال آب به مناطق مختلف خلیل شهر صورت نگرفت در حالی که عمر مفید پروژه در حال از بین رفتن است و هنوز به بهره برداری نرسید و 5 روستا در خلیل شهر مشکل قطعی آب دارند.

وی عنوان کرد: تنش و بحران آب شرب هر سال در خلیل شهر وجود دارد و تبدیل به یک معضل دائمی شده که باید مسئولان شهرستانی و استانی ردیف بودجه بیشتری به این موضوع اختصاص دهند تا رفع مشکل آب شرب به عنوان اولویت اول مردم در دستور کار قرار گیرد.

شهردار خلیل شهر تصریح کرد: چشمه های بالادست روستاهای خلیل شهر بهسازی شده نیست باید آب این چشمه ها مهار شود اما بسیاری از لوله های انتقال آب قدیمی و فرسوده است و مقادیری آب هرز می رود.

رحمانی خلیلی گفت: قوه قضاییه باید به پروژه احداث زندان شرق مازندران در خارج از محدوده شهر بهشهر اعتبار بیشتری تخصیص دهد تا هر چه سریع تر این پروژه به بهره برداری رسیده و زندان از محدوده شهری خلیل شهر انتقال پیدا کند زیرا در طی سال های اخیر وجود زندان شرق مازندران در محدوده شهری خلیل شهر، تبعات بدی را به همراه داشته و با ایجاد آسیب های اجتماعی؛ امنیت عمومی را در خلیل شهر به خطر انداخته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری از محل توزیع اعتبارات دولتی تملک دارایی شهرستان بهشهر بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار مصوب به خلیل شهر اختصاص یافت، تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار مصوب خلیل شهر بوده که فقط 20 درصد آن تخصیص پیدا کرد. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : زندان شرق مازندران امنیت عمومی را به خطر انداخته است

زندان شرق مازندران امنیت عمومی را به خطر انداخته است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS